dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
kosztem kolorow i kontrastu.

Dokladnie. Cyfra nie mozna niedoswietlac, jesli chce sie miec zywe kolory.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
MiQ27 napisał/a:
Tak po prawdzie, to jaka metoda prezentacji pozwala na rzeczywiste pokazanie tej rozpiętości tonalnej ileśtam EV ?


Dodawać do zdjęcia mapkę "Idź tam i sam zobacz" :P

A co do tematu, to w ogóle jestem ciekaw, czy to powstanie, czy się przyjmie i czy będzie to popularne, jak na razie, to garść renderów, jakieś foto i jedna opinia eksperta. ciekawe ile mu za to zapłacili albo czym go przekupili - coś jak portal swiatobrazu.pl i Pan Bonecki, który jest wspaniałym fotografem/filmowcem i w ogóle dla mnie mistrz, ale - no offence - na tymże portalu zdarza mu się głupoty pisać i nie wygląda to na obiektywną opinię. Portal, jak by ktoś nie zauważył, w ogóle zajeżdża kryptoreklamą firmy na "S".

Moim zdaniem ktoś więcej szumu robi niż to wszystko warte. Przynajmniej takie mam zdanie, póki nie zobaczę ile ten system wart. Jak mówi stara mądrość ludowa - jak coś jest do wszystkiego...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
cerfes napisał/a:
jak coś jest do wszystkiego...

To nie jest jedno do wszystkiego. To system modułowy. I może nawet znajdzie nabywców.
To tak jakby powiedzieć, że Pentax (Nikon, Canon, Whatever) jest do niczego, bo jest do wszystkiego.
Bo jest 8 puszek, 45 obiektywów i 5 lamp w systemie. I można np. złożyć K-m z obiektywem makro i lampą makro, jak też K20D z FA* tele. Też moduły, tylko nie takie kanciaste :-)

 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
cerfes, przecież Red One jest już na rynku i sprzedaje się chyba dobrze, skoro firma rozwija system w jeszcze bardziej ekstremalnym kierunku...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Akurat w fotografii najbardziej wyrafinowany sprzet do zastsowan profesjonalnych jest maksymalnie konfigurowalny. Np taki Sinar. Kazdy moze zrobic sobie taka kamere, jakiej potrzebuje. Sam m system wyglada tak:

 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Do mnie jakoś po prostu to lego nie przemawia, poza tym dziwi mnie trochę akcja promocyjna sprzętu oparta na renderach z 3D Studio Max
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
cerfes napisał/a:
Moim zdaniem ktoś więcej szumu robi niż to wszystko warte.
cerfes, ale to przeciez jest wysoce specjalistyczny sprzet za grube pieniadze. Bez sensu chyba nie jest, bo juz pare osob go uzywa, a nie tylko jeden ekspert. Na przyklad na stronie reda sa do sciagniecia stills z najnowszego filmu Petera Jacksona. Nie znam sie zupelnie na kamerach filmowych, ale nie sadze, zeby to byl jedeny producent takich systemow. Juz od jakiegos czasu slyszy sie, ze taki a taki film jest zrobiony na cyfrze. W Polsce chyba wiekszosc. Kamera moze jest i droga, ale w budzecie produkcji to kropla. Kwota pewnie porownywalna z kosztem kliszy na wszystkie zdjecia, obrobki i skanowania.

[ Dodano: 2008-11-17, 15:44 ]
cerfes napisał/a:
akcja promocyjna sprzętu oparta na renderach z 3D Studio Max
To jest zapowiedz.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
fakt, na głównej stronie sensowniej, trailer się właśnie ściąga, to zobaczę sobie
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
Kamera moze jest i droga, ale w budzecie produkcji to kropla.


Fakt, a w porównaniu do kosztów produkcji na taśmie filmowej... brrrr... Samo wywołanie materiałów ze zdjęć potrafi kosztować kilkadziesiąt tys. zł. A to dopiero początek. Ewentualne skanowanie jest również straszliwie drogie. Cyfra jest jak zbawienie dla producentów filmowych, pomimo że nadal bardziej ceni się taśmę w kwestii jakości obrazu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach