Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jarek - OT jest sola tego forum
chyba w oku
Spinner napisał/a:
polookaj na strony forum Minolty
kiedyś chciałem, ale mi biegające pieski wypadli za ekran
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
biegające pieski wypadli za ekran


wschodnim wiatrem zawialo ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Co do Polski - nie wiem co Alkos chcesz osiagnac pisza z malej litery... Co chcesz wyrazic? Niezadowolenie z ch*** politykow?? A co ma do tego Nasza Polska czyli Nasza Ojczyzna :?: :roll:

To piekny kraj, ziemia naszych przodkow a ze zle się dzieje to trzeba tylko ubolewac a nie... :-?

Jestem tego samego zdania. Nie na temat postu, ale musiałem swoje zdanie wyrazić.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba bog Slonca nie lubi tu naszej ojczyzny. A zeby nie bylo OT - Jeszcze troche i sam zachoruje na jakiegos Takumara. Powstrzymuje mnie jedynie absolutny brak srodkow.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Michu ja wewnętrzne opory mam przed pisaniem ci, tobie, wy itd., przez szacunek właśnie. Imię czy nazwisko też zawsze piszemy z dużej, ale takie zasady rządzą naszym językiem. Natomiast nick to inna sprawa, wybieramy sobie go sami z pełną (przynajmniej niektórzy) świadomością i z dobrodziejstwem inwentarza późniejszych konsewkwencji. Dlatego myślę, że nicki powinno się cytować w formie, jaką wybrał sobie właściciel.

Sorry, nie mogłam się powtrzymać.

Żeby nie było, że OT. Po ile chodzą te Takumary?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Trudno wyczuć za ile można teraz dostać dobrego Takumara.
Vesper, kumam i rozumiem to. Ale mimo wszystko to jest silniejsze ode mnie. Zgadzam się z Tobą, że nick powinien być pisany tak, jak założył to jego autor. Ale czasami mam ochotę złożyć wniosek do Alkosa, by z automatu zmienił wszystkim pierwszą ilterę nicka na wielką. Pewnie gdybym był te 50-60 lat młodszy nie miałbym tego typu oporów.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
A tak to jesteś stara konserwa. :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tak a propos Takumarów :-> to dopiero dzisiaj zauważyłem znaczki określające płeć przy nickach czy to już od dawna, czy też dopiero co się pojawiło?
No dobrze, żeby było też o Takumarach na M42 to jak do tej pory posiadam dwa: S-M-C 28/3.5 i SMC 55/1.8 i ten drugi jest najlepiej wykonanym obiektywem w mojej kolekcji - drobny, świetnie wykonany, z płynnie chodzącym pierścieniem ostrości. Porównywałem go z SMC-M 50/1.7 i SMC-A 50/1.7 i niestety obydwa nie chodzą już tak ładnie. Ponieważ słyszałem, że wersja K obiektywów Pentaksa bezpośrednio wywodzi się z najlepszych Takumarów więc zdobyłem ostatnio również Pentaksa SMC 55/1.8 i rzeczywiście chodzi lepiej niż wersja M ale i tak gorzej od SMC Takumarka 55/1.8 :-D (może po prostu Takumar jest mniej zużyty, działa jak nówka - przynajmniej tak sobie wyobrażam działanie nowego obiektywu).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gebi, od dawna te znaczki. Prawdę powiedziawszy to chyba od początku forum. To tyle w temacie Takumarów.
Vesper, no owszem. Ale przynajmniej metalowa - nie to, co ten dzisiejszy plastik.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach