thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cypis, wniosek z tego taki, że należy latorośli swej wręczyć aparat, przykazać, by fotografowała to, co uzna za stosowne. Jeszcze tylko trzeba ustalić limit zdjęć/miesiąc. I to musi być na filmie. A jeszcze fajniej slajdzie. Bo z cyfranki takich fajnych wspomnień nie będzie po latach, a prawdopodobnie klatkopstryku się potomek nabawi...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja chyba małego cyfraczka bym dał - no chyba, że dotarł bym do źródła filmów za bezcen. Mam setki zdjęć z naszego pierwszego cyfrowego aparatu - jakiegoś masakrycznego kodaka 3,2 mpix - cykał każdy, z sensem, bez, i nie żałuję, że tyle tego "śmiecia" jest, bo ani się obejrzałem, a i ten świat sprzed paru lat przeminął, przepoczwarzył się...
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Można robić przemyślaną, wyrafinowaną, perfekcyjną, ponadczasową, itp... fotografię ale myślę, że pstrykać trzeba też, tak dla siebie i dla takich powodów z których Cypis teraz się tu rozczula. Myślę że warto, Tylko nie trzeba od razu wszystkiego pokazywać.

A ten fjodr photo to mam podobne odczucia jak Alkos... widziałem już masę tego typu zdjęć, jest coś w tym ale mam troszkę wrażenie, że to taki rodzaj "sztuki" że wszystko może nią być i generalnie każdy, z mniejszym czy większym talentem zrobi takie zdjęcia...i powiedzieć że tu sztuka jest. Nie chcę uogólniać bo kilka mi się podobało ale wiele jest tam naprawdę takich fotek, które przypominają mi niektóre strzały z allegro...ale co... trudno czasem powiedzieć coś złego bo w końcu to "sztuka"

http://www.fjordphoto.org/cmuthard/index.html :-|
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ech, wspomnienia. Właśnie przekopałem szufladę z pierwszymi negatywami jakie zrobiłem i nawet jakieś street-klatki mi wpadły w oko :-D , aż się łza w oku kręci.



 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
pawel_swinarski napisał/a:
A ten fjodr photo to mam podobne odczucia jak Alkos... widziałem już masę tego typu zdjęć, jest coś w tym ale mam troszkę wrażenie, że to taki rodzaj "sztuki" że wszystko może nią być i generalnie każdy, z mniejszym czy większym talentem zrobi takie zdjęcia...

ale tak na dobrą sprawę.. to co w tym złego? przecież tu nie chodzi o postrzeganie "sztuki" na miarę warsztatu jej autora. niektóre snapshoty z bloga accidentswillhappen też mogą sprawiać wrażenie, jakby klepnął je laik, który dostał kompakta pod choinkę. a może jest w tym jakiś cel?

pawel_swinarski napisał/a:
i powiedzieć że tu sztuka jest.

nie chcę Cię urazić, ale to zdanie zabrzmiało mi jak początek kolejnej, jałowej dyskusji o tym, co nazywamy sztuką, a co nie. kojarzysz może "czarny kwadrat na białym tle"? ;-)

pawel_swinarski napisał/a:
http://www.fjordphoto.org/cmuthard/index.html :-|

ten 'serwis' to niejako zbiór autorów, gdzie pojawiają się tylko wycinki z ich twórczości. wejdź na stronę tego Pana, a może znajdziesz coś, po czym nie będziesz miał skwaszonej miny. ja znalazłem.

i autentycznie nie mam nic przeciwko tym, do których wymienione zdjęcia nie trafiają. gusta i guściki. a że taka nudna fotografia o niczym posiada wielu zwolenników - nikogo nie będę przekonywał, wystarczy się rozejrzeć, choćby po internecie.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
nie chodzi mi o warsztat tylko hmm... no sam nie wiem, skoro robi lepsze i ciekawsze zdjęcia to dlaczego pokazuje takie coś jak w załączonym linku? Ukryty przekaz? Co autor miał na myśli? Mnie to śmieszy, bo jeśli chodzi o taką fotografię (idea) to mi się podoba ale nie w takim wydaniu jak zaprezentowałem

ok, od dzisiaj każde moje foto jest sztuką, jak ktoś się nie zgadza to znaczy, że nie rozumie sztuki :)

może też zacznę robić zdjęcia z zamkniętymi oczami i zrobie wystawe.

 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cytat
może też zacznę robić zdjęcia z zamkniętymi oczami i zrobie wystawe.


Lepiej! Zawieś na szyi aparat z podpiętym wyzwalaczem interwałowym (albo opalonym w puszce w przypadku K20D) i rób foty co kilka minut z funkcją "randomize" ;-)
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
[ Dodano: 2008-11-28, 22:41 ]
thrackan napisał/a:
wyzwalaczem interwałowym


czym? :oops:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
malyglod napisał/a:
kojarzysz może "czarny kwadrat na białym tle"? ;-)


He-he ulubiony argument tych, co nie mają na ten temat żadnego pojęcia.

Do tego lubią zarzucać tym jak hasłem, "czy kojarzysz" albo że "jest coś takiego jak..".

Ale nikt (prawie nikt) nie potrafił jeszcze pełnymi zdaniami z podmiotem i orzeczeniem uzasadnić użycia tego konkretnego obrazu jako argumentu. Bez obrazy.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
pawel_swinarski napisał/a:
może też zacznę robić zdjęcia z zamkniętymi oczami i zrobie wystawe.

kto broni, jeśli dostrzegłbyś w tym jakiś cel? generalnie proponuję oderwać się od komputera i przejść się po wystawach, nie tylko fotograficznych. wg mnie bardzo ważnym jest posiadać dystans do sztuki. odbierać ją na chłodno, przy czym zachować pewien szacunek do twórcy i tego, co chce przekazać. fajnie jest czasami oderwać się od odpicowanych zdjęć, które cieszą oczy i każdy chciałby mieć je na ścianie. to naprawdę przyjemne uczucie zatrzymać się przed zdjęciem/rysunkiem/płótnem i starać się pomyśleć jak człowiek, który to stworzył. poczuć pewne emocje, uświadomić sobie ich istnienie, czy też w końcu próbować odgadnąć, co też poeta miał na myśli. i wcale nie trzeba tego nazywać po imieniu, bo i po co.

wspomniałem o szacunku. szkoda, że Tobie go brakuje, ale to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. naprawdę polecam spojrzeć na taką twórczość z innej strony, niż wyliczanie niedoskonałości technicznych popełnionych przez jakże głupiego fotografa, bo to do niczego nie prowadzi. dla niektórych zdjęcie to tylko medium i bardzo się z tego cieszę.

guerilla napisał/a:
Ale nikt (prawie nikt) nie potrafił jeszcze pełnymi zdaniami z podmiotem i orzeczeniem uzasadnić użycia tego konkretnego obrazu jako argumentu. Bez obrazy.

to był tylko przykład, bardzo skrajny, przyznaję. ale kto powiedział, że to nie było w zamyśle autora, aby wywołując kontrowersje zwrócić uwagę na problem 'zbyt wizualnego' odbierania jako-tako pojętej sztuki? zastanawiałeś się nad tym od tej strony?
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
generalnie to proponuję Ci bez osobistych wycieczek Panie kolego.

Może właśnie dlatego, że oglądam sztukę i nie tylko fotografię to jestem jako tako w stanie odróżnić sztukę od czegoś co tą sztuką prawdopodobnie nie jest a sam autor tak naprawdę nie wie co chciał przekazać, pokazując coś bardzo dziwacznego ma nadzieję, że nikt nie będzie w stanie podważyć jego artyzm. Są to tylko moje przypuszczenia, ale sądzę że wiele osób się ze mną zgodzi.

Żyjemy w czasach kiedy sztuką może być niestety wszystko jeśli tylko damy temu odpowiednią otoczkę, mam wrażenie, że tak jest w wielu przypadkach fotografów aspirujących do tego typu fotografii. Nie chcę uogólniać, bo widziałem wiele naprawdę dobrych zdjęć tego typu, które na pozór wyglądały banalnie, na pozór amatorsko ale były po prostu dobre.

Powtarzam kolejny raz: nurt m się podoba i ma prawo istnieć jak wiele innych nurtów fotograficznych, ale w ramach właśnie tego nurtu bardzo łatwo zrobić za przeproszeniem z gówna olimpiade.

A dystans trzymam zawsze co najmniej metr.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
pawel_swinarski napisał/a:
czym? :oops:

Mniej więcej czymś takim http://www.e-cyfrowe.pl/c...0n3-p-3591.html
Ale chyba da się zmajstrować takie urządzenie kilka stówek taniej ;-)
(chodzi to, żeby wyzwalało migawkę w zaprogramowanych, regularnych odstępach czasu)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Zaraz mi się pewnie dostanie ale co tam...

Pieprzycie o tej sztuce jakbyście nie wiem jakimi artystami byli a wasze zdjęcia w większości nie różnią się od miliona innych dostępnych w internecie :roll:

[ Dodano: 2008-11-29, 09:47 ]
To tak odnośnie tych przepychanek słownych w tematyce sztuki.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Nie trzeba być świetnym piłkarzem aby być świetnym trenerem ani lekarz nie musi przejść wszystkich możliwych chorób by potrafić je wyleczyć. Tak samo nie trzeba być artystą by znać się na sztuce.

A Ty chyba masz niską samoocenę, co?

thrackan napisał/a:
Mniej więcej czymś takim http://www.e-cyfrowe.pl/c...0n3-p-3591.html


8-) jak dla mnie szkoda kasy na taki zbędny balast przy mojej fotografii
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
pawel_swinarski napisał/a:
Tak samo nie trzeba być artystą by znać się na sztuce.


Taak oczywiście to tak jak "misio" po samych studiach chwyta się naprawy samochodu i uczy przy tym ludzi którzy zajmują się tym całe życie. Szczegół że kompletnie nie umie go naprawić.

pawel_swinarski napisał/a:
A Ty chyba masz niską samoocenę, co?


I po czym to stwierdzasz ?
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Cytat
Moje Gnioty


Po tym?

Cytat
Zaraz mi się pewnie dostanie ale co tam...


i po tym

Pietras napisał/a:
chwyta się naprawy samochodu


ładne porównanie, rzemieślnictwo i sztuka :lol: poza tym chodziło mi o to, że wielu znawców sztuki nie uprawia jej samemu, Twój przykład jest podwójnie zły bo nie na temat
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Aha czyli według Ciebie powinienem popadać w samozachwyt ? Stanowczo nie mój styl. A piszę gnioty ponieważ właśnie lubię taki "kicz". A już na pewno nie chcę żeby moje zdjęcia były uważane kiedykolwiek za sztukę LoL.

A czy sztuką może być tylko fotografia czy obraz ? Sztuka jest BARDZO ogólnym pojęciem.

Aha poczytaj sobie takie coś jak : Sztuki pospolite i wyzwolone - Rzemieślnictwo to też sztuka : )
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak się przyglądam tej dyskusji i chętnie bym poznal zdanie innych grupowiczów na temat statusu fotografii w sztuce. Ale może nie w tym wątku.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Pietras napisał/a:
Aha czyli według Ciebie powinienem popadać w samozachwyt ? Stanowczo nie mój styl.


nie wmawiaj mi tego czego nie powiedziałem, skrajności nie są wskazane :)

Pietras napisał/a:
"misio" po samych studiach chwyta się naprawy samochodu

Pietras napisał/a:
Sztuki pospolite i wyzwolone - Rzemieślnictwo to też sztuka


ok, czyli naprawianie samochodów to sztuka :) każesz mi czytać to zapodaj konkretne tytuły, wybacz doucze się ;]
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Panowie, może już starczy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach