pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Eldred, zauważyłem ten efekt dorabiając przysłone do 135mm m42 do makro. Brakowało mi f/128 itp ;)
Im bliżej bagnetu, tym wcześniej pojawia się winieta.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Słuchajcie ..co tu duzo pisać.. Akai pisząc do mnie na priv w pewnym momencie stwierdził że limitedy to to co system Pentax ma najlepszego do zaoferowania.. Ja mam 43 tylko.. i to od wczoraj.. Ale..Coś w tym jest... Bo chyba nawet Leica nie ma autofocusów tak wykonanych.. ;-) Pozdrawiam
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
asklop, mam ten sam dylemat co Ty, ale u mnie stanie chyba na Zeissie


zeiss jest super, ale chcialbym przeczytac/obejrzec jakis test tego szkielka, aby byc do konca przekonanym. :-P
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Jeszcze niewiele zdjęć zrobiłem 31ltd bo robię głównie macro, mogę stwierdzić świetną ostrość na pełnej dziurze, doskonały bokeh, jakość wykonania jest rewelacyjna ale stwierdzam od nowości trochę pyłków w środku.. Widocznie tak musi być (ale np. T90 nie miał). Oceny uzytkowników tego szkła: http://www.pentaxforums.c...duct=197&cat=30

A i ciekawostka - nie wiem czy jest tak tylko w moim egzemplarzu - przy pełnej dziurze przysłona się lekko przymyka :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ostatnio śniło mi się, że focę tym szkłem... Chyba muszę odpocząć od forum :shock:
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Diamond32 napisał/a:
A i ciekawostka - nie wiem czy jest tak tylko w moim egzemplarzu - przy pełnej dziurze przysłona się lekko przymyka

Myślę że tak jest w Twoim egzemplarzu... Wprawdzie nie mam 31-ki ale miałem kiedyś taką 50-tkę w wersji A...Do tego dochodziła obniżona ekspozycja (niedoświetlał po prostu) i zdjęcia wychodziły lekko za ciemne.. Po ustawieniu korekcji na + 0,5 było OK. Co nie znaczy że u Ciebie tak jest... Pozdrawiam ;-)

[ Dodano: 2008-08-25, 10:34 ]
jorge.martinez napisał/a:
Ostatnio śniło mi się, że focę tym szkłem... Chyba muszę odpocząć od forum

Mnie się dzisiaj śniła koleżanka z naszej klasy(z podstawówki) I w nieodpowiednim momencie (we śnie oczywiście :mrgreen: ) do pokoju nie wiedzieć skąd weszła moja ciotka i zapytała :,,to Twoja żona?" :oops: No horror.. Może też musze odpocząć od forum :mrgreen: :lol: A uczucie niespełnienia paskudne jest... :roll:

[ Dodano: 2008-08-25, 10:35 ]
Aha przepraszam za ten OT... ;-) :-B
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Mi się raz śniło, że kupiłem sobie k200d i był tak dobrze uszczelniony, że bawiłem się w rzucanie go do jeziora i nurkowanie żeby go wyłowić. I jeszcze że miał pochylony górny panel jak w MZ-S.

Czas się leczyć.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Samp napisał/a:
Rezerwuję.


Już zamówiłem. :-D
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Pentax 31 mm f/1.8 FA - kolejny kultowy
Właśnie zanabyłem :mrgreen:
Jedzie do mnie z Nowej Zelandii. Ma kilka miesięcy i kosztował mnie 2100 złociszów (żadnych ceł i vatów).
Za jakieś 3 tygodnie będę go miał w swoich łapkach. Już się nie mogę doczekać, a jak dostanę to się podzielę wrażeniami. :-D :-D :-D .
Czasem warto poszukać na ebay.au i http://pages.ebay.com/nz/
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
3 tyg ? eh bez komentarza :P
Ja kupiłem 43 ;D od razu widzę różnice w stosunku do 50tki
Duzo ostrzejszy, bardziej kontrastowy i nie ma tych paskudnych niebieskich artefaktów na krawędziach obrazu :P
Na 31 tez przyjdzie pora :D

[ Dodano: 2008-11-29, 10:07 ]
http://cgi.ebay.com/PENTA...1QQcmdZViewItem

US $632.19 -> 1845.19zl -> niezła cena!
 
kosu  Dołączył: 08 Sie 2008
 
nightartist , dolicz cło. Ten sprzedający deklaruje zawsze połowę wartości wysyłanego przedmiotu. Ale ceny rzeczywiście ma bardzo atrakcyjne. :-)
Pozdrawiam
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
http://cgi.ebay.com.au/Ne...%3A1|240%3A1318 to jakis zart ?? 85tka 1.4 za ~900zl :|
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
nightartist, a co to za wynalazek w ogóle jest? To szkło? Noby do Pentaxa, a na zdjęciu Nikon, producenta nie podają, nówka sztuka w większej ilości, cena jakaś dziwna... Ten obiektyw z jakiejś manufaktury piwnicznej jest?
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Nie wiem, nie ma żadnej 'metki' , znaczka , wygląda jak jakis NO NAME, ale czy to możliwe zeby 'byle kto' byl w stanie wyprodukować 85 1.4 ?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Promocja111, jest już temat o tym szkle.

Więc dołączę Twój do starego, bo tak prawdę mówiąc nie widzę za bardzo sensu zakładania i istnienia drugiego...
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
mygosia napisał/a:
jest już temat o tym szkle.
Więc dołączę Twój do starego, bo tak prawdę mówiąc nie widzę za bardzo sensu zakładania i istnienia drugiego...

dzięki. jeszcze nie mam wprawy w przeszukiwaniu forum :->
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
mygosia napisał/a:
Promocja111, jest już temat o tym szkle.

Więc dołączę Twój do starego, bo tak prawdę mówiąc nie widzę za bardzo sensu zakładania i istnienia drugiego...


I to sie chwali. Porządek musi być :)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
espresso, jest na stałe.
Ale jest pewien patent - jeśli używa się 31'ki na cyfrze, to niektórzy wkręcają puste oprawki od filtrów 58mm - chyba trzy takie oprawki zapełniają całą długość osłony - robi się taka tuleja, w którą możesz wkręcić cokina, i podobno nie ma to na cyfrze specjalnego wpływu na winietę.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
espresso napisał/a:
Czy 31/1,8 osłonę p.słoneczną ma zamontowaną na stałe
Na stale. Oprocz rozmiaru, to jest chyba jedyna wada, ktora udalo mi sie znalezc. Dobra tradycja Pentaksa - cos zawsze musi byc nie tak :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach