argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Poproszę brata o teścik. Ma Preteca Cheetach i Sandiska Extreme III. Niestety CF. Sam jestem ciekaw tego testu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
eryk napisał/a:
Sonnar 180/ 2.8 wart jest grzechu

moze i tak - ma naprawde cudna plastyke. Ale wymachiwanie czyms takim podpietym do deela zakrawa na samobojstwo - szkoda bagnetu :-/

argawen napisał/a:
Mając trzy różne DSLR Pentaxa, w żadnym nie zarysowałem LCD. One mają powłokę ochronną, szkoda kasy na folie.

szkoda kasy na folie - to prawda. W koncu nie po to kupujesz zabawke, zeby jej przez kondoma dotykac ;] Ale ja swoj ekranik zarysowalem w pierwszym tygodniu i potem spokoj - zawsze tak mam :roll:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Ale ja swoj ekranik zarysowalem w pierwszym tygodniu
Trzeba czasami paznokcie obciąć :mrgreen:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
i ja w grodzie Kraka byłem i ja kasetkę zakupiłem :-B , przy okazji wpadłem w skałki pofocić, nie jest źle, dobrze, że buty górskie zabrałem bo sporo śniegu
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ja po prawie trzech latach użytkowania *istD przy uważnych oględzinach ekkranika widzę na nim kilka minimalnych rysek. Trudnych do zauważenia - tym niemniej są. Dlatego nakleiłem sobie na ekranik K10D folię Brando Ultra Clear (jedna z najlepszych folii ochronnych do palmtopów - aczkolwiek do palmtopa radzę wersje antyrefleksyjną Protector Plus tej samej firmy). Nie zauważyłem jakiegokolwiek pogorszenia czytelności ekranu, a wiem, ż eteraz mogę spac spokojnie - w razie zarysowania wymiana folii będzie mnei kosztowała niecałe 40zł.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Trzeba czasami paznokcie obciąć

wiem wiem, i zęby przypiłować, ale coz, taki moj los :-B
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
witam
tego goodrama 1G 100x juz mialem zamawiac w jednym sklepie za 60zł zadowolony, ze tanio ale na szczescie zajrzalem na skapca a tam od 42zł!!
na pewno sie skusze
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
czy ktos może wie w jakiej cenie jest w aster-foto Pentax 55-200?? Szukam dobrej ceny jak na razie najniższa to http://www.fotobis.net.pl...details&id=1520 ale nie znam tego sklepu

cześć
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq, zadzwoń do Astera i spytaj. Chyba, że odezwie się Piotr. Ale cena w Fotobisie jest dla mnie ok.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
na allegro nówki są poniżej 600 zł, porównywał ktoś ten obiektyw do Sigmy 70-300 Apo MACRO SUPER II DG ? podobno wypada lepiej od pierwszej wersji
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
hmm po lekturze forum dpreview do rozwarzanej dwójki dołączył Tamron 70-300mm F/4-5.6 Di LD 1:2 Macro

cześć
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Co do tych szkiełek to wszyscy mówią, że są wyraźnie gorsze od pentaxa 50-200... ;-) Nie wątpię, ale nikt nie chce dać cynku o samym pentaxie... Na których ogniskowych sie dobrze sprawuje, jak z kolorkami, bo krótki kit ciutkę przebarwia, itd... Ludziska dajcie znać, skoro jest tak dobry to go w końcu ktoś musi mieć!! :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Ludziska dajcie znać, skoro jest tak dobry to go w końcu ktoś musi mieć!!

jest tak dobry, ze nie warto o tym referatow pisac - po prostu jest dobry 8-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Aaaa... I wszysto jasne...

Tylko ja mam rządzę wiedzy i nic na to nie poradzę :mrgreen:

Poza tym nie tylko ja chcę to szkło kupic, ale również polecam je jednej miłej białogłowie - jak sie okaże, że nie jest tak dobre to może być źle... Ona ma 181 wzrostu i wybuchowy charakter ;-)

A tak na poważnie warto byłoby coś wspomnieć i porównać do tych wynalazków sigmowo-tamronowych, które tak naprawdę kuszą tylko zasięgiem i makro.

A i poproszę mały wykład o tym Reynoxie DCR-250, i wiela to kosztuje.
Jak ktoś sie poświęci to stawiam :-B :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-07, 00:51 ]
Kurde, jak będę zadawał tyle pytań to przestaną na mnie mówić mcgywer.... :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-07, 00:51 ]
mcgyver - trza spać iść bo sie palce plączą...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
A i poproszę mały wykład o tym Reynoxie DCR-250, i wiela to kosztuje.
Jak ktoś się poświęci to stawiam
- zajrzyj do watku o tanim szkle makro a brwara postaw M.Wyszomirskiemu .... :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Ale cena w Fotobisie jest dla mnie ok.

argawen, na pewno ok?
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
http://www.allegro.pl/ite...gwarancja_.html
Biorąc w/w pod uwagę, raczej bardzo nie-ok :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, ale zapytaj jaka gwarancja. Na Allegro i w sklepie. Porównywałem ceny sklepowe. Jak na cenę sklepową, to Fotobis jest ok.

[ Dodano: 2007-02-07, 10:45 ]
nawet ten Gandini pisze, że gwarancja 12 miesięcy. Polska jest na 24 miesiące.
Drugi allergowicz ma chyba z polską gwarancją. Przynajmniej 2 lata.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach