bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jedni piszą, że to bajer, drudzy że faktycznie dużo pomaga.

Ci pierwsi to ci, którzy kupili sprzęt bez SR. Ci drudzy to ci, którzy sprawdzili praktycznie :-) Looknij tu, popełniłem mini-testa:

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2625

Prawie codziennie robię fotki korzystając z uroków SR, bo zima i ciemno jak wracam z
pracy, pozostają wnętrza, a z lampą nie robię. Ostatnio bawiłem się dopiero co zakupionym manualem od Spinnera i zrobiłem całkiem ostre zdjęcie przy 200mm na 1/15 sek... z ręki

Innymi słowy, jest to bajer, który faktycznie dużo pomaga :) Można go nie potrzebować, ale działa.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
palermo napisał/a:
Jedni piszą, że to bajer
To tacy, którzy nie mają w korpusie SR :-) .
palermo napisał/a:
drudzy że faktycznie dużo pomaga.
Pomaga, nie w każdej sytuacji, ale jest z niej pożytek.
palermo napisał/a:
I czy wizjer jest mniejszy w KaSetce niz w GX-1S?
Jest mniejszy.
Miałem DS( to samo co GX-1S) i miałem K100D.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
argawen, pierwszy! ;-) I jeszcze dodam, ze ten zoom od Spinnera to ciężka stara dobra Tokina 80-200, którą utrzymać dłużej w ręku bez omdlenia to wyczyn, a co dopiero w takich warunkach (1/15) ostre zdjęcie zrobić... Niewykonalne bez SR i koniec. To oczywiście ekstremalne zabawy, ale pokazują skuteczność działania
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
argawen, pierwszy! ;-)
Właśnie zauważyłem :-/ :-B dla Ciebie
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
tomecki,
Podlinkuje Ci na mejla linka do testu jaki popełniłem na zaprzyjaźnionym forum o fotografii :) tu nie zapodaje bo to troszku by godziło w regulamin forum...
Nie płyta w pedale tylko instrukcja w PDFie ...ale mi nie potrzebna bo już dawno sobie wydrukowałem od DSa i od K100D :-)
Co do RAW vs JPG - wierz mi na słowo - jak dorwiesz dobry wywoływacz w którym masz wpływ na wszystko to zdziałasz coda...bardzo przepraszam ale ja nic nie mogę z domu wysyłać ..powod łącze 64 :D (śmiejcie się śmiejcie!) wyflę jutro lub pojutrze jak pójde obadać firmę :)
Co do serii - w jpg bajka strzela jak CKM !!!!!!mam SD Kingstona Elite pro - są szybsze kary i jak na średnią kartę to jest szybko, robi od czasu do czasu malutką pałzę miedzy jedną długą serią a drugą czy jakoś tak.
Co do czasu Startu - szybciej od G6 - wolniej od analoga :) :-B
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
bEEf napisał/a:
argawen, pierwszy! ;-) I jeszcze dodam, ze ten zoom od Spinnera to ciężka stara dobra Tokina 80-200, którą utrzymać dłużej w ręku bez omdlenia to wyczyn, a co dopiero w takich warunkach (1/15) ostre zdjęcie zrobić...

Widać Spinner to niewyczerpane źródło 50-tek i Tokin :-)

bEEf napisał/a:

Niewykonalne bez SR i koniec. To oczywiście ekstremalne zabawy, ale pokazują skuteczność działania


Potwierdzam.
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa szumów w GX-1S?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
palermo, zawsze możesz w postprocesingu jakieś szumy dodać ;-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
palermo napisał/a:
A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa szumów w GX-1S


Do iso 800 można spokojnie focić
1600 tu pojawia się już wyraźny szum-ale nadal zdatny -
3200 mocny szum, dominuje czerwone ustrojstwo, no ale lepiej miec tak wysokie iso niz nie mieć, może kiedyś się przyda jak czasu na iso 1600 zabraknie hie hie

Na PW wysłałem Tobie linka o "teście" PentSunga poczytajta, zawarłem tam nie tyle info o szumach (nie jestem szumofobem) nic też nei znajdziesz o jakości fotek, ale poczytasz o reszcie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach