Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Alek, czytając twoje teksty odnoszę wrażenie, ze ty wciąż czekasz na....no właśnie na co ? Jeżeli uważasz, że cyfra to jest jeszcze nie to co potrzebujesz, to rób dalej na slajdach ( w dobrym tego słowa znaczeniu). Mam nieodparte wrażenie, że chcesz, ale boisz się cyfry. Ale to tylko moje zdanie, mogę się mylić. Ale takie odnoszę wrażenie po twoich wypowiedziach.

Argawen
Nie chodzi o to ze sie boje itd, tylko chcialbym juz sie tak zdecydowac, zeby wybrac najlepiej (wiem ze sie nie da....:) ), ale targaja mnie mysli, czy wlasnie APS to jest to. Nie chodzi o Pentax vs reszta ale o format. Moze mi sie uda jeszcze porownac w maire predko i wiarygodnie Zeissa z Contaxa vs moje stalki , mysle i Planarze 1.4 vs FA i K 1.4, oraz Distagonie 28 vs 28/30mm K.
Kiedys juz pisalem, ze focilem jaki czas temu wciaz jest kolo mnie nawet Canon 300d z makro 100mm USM 1:1, o ile sam C to dzis nei miody ale do pewnych formatow jest ok to samo szkle b dobre jest. Stad tez mam dosc latwa mozliowsc wejsc w ten system , tym bardziej ze mam jeszcze manualnego Tamron 90 SP makro 1:1 ktorego uzywalem z Z1 i metzem na robaki, swoja droga tym zestawem mam bodaj najciekawsze fotki makro, ale na negatywach. tak czy owak musze sobei jeszcze sprawdzic, jak np sie skanuje Profoto Kodaka i moze ten negatyw bylby dobrym nosnikiem?
Cyfre lubie, do wielu celow jest swietna, co mi sie np w slajdach podoba, ze mozna je obejrzec w wielkim formacie i swietnej jakosci, tu niestetu rzutniki multimedialne na dzis to nie to. A i skanowac mozna.
Swoja droga chyba Ci pisalem ze fadnie wyszly te portrety z 77 co mi wyslales, podoba mi sie to szklo, ale jeszcze nie mam :evil:
Nie ukrywam ze jesli porownanie ze statywu na takim samym materiale (Provia f100) Zeissa i P nie pozwoli po skanie na 5400dpi odroznic rozdzielczosci, wtedy b bym chcial miec FF do Pentaxa z tymi szklami co mam.
tu jest link co znajomy za mnie wyslal zdjeice z K105mm ktore popelnilem w wakacje w Pradze
http://forums.dpreview.co...essage=21208161
Al
argawen
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek napisał/a:
Oczywiscie na takiej zasadzie to od razu mozna zbierac i myslec o MF i ominac sprawe APS i FF
a żebyś wiedział :-P Pozostaje poczekać aż ceny MF zejdą do sensownego poziomu. A na razie "pomęczyć" się z małą matrycą.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Alek napisał/a:
Oczywiscie na takiej zasadzie to od razu mozna zbierac i myslec o MF i ominac sprawe APS i FF
a żebyś wiedział :-P Pozostaje poczekać aż ceny MF zejdą do sensownego poziomu. A na razie "pomęczyć" się z małą matrycą.

No wlasnie, ale jak cena 645D bedzie np 15 000$ no to kaplica. Hassi kosztuje znacznie wiecej a ma 39M
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
ma 39M

czad - mozna zobaczyc osad na zebach modelki :lol:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, a jak będzie $3000 to co? Kompletujesz obiektywy 645? :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
alkos napisał/a:
A widzisz, nie testowalem leb-w-leb. Cza obadać ;-)

Koniecznie. S 10-20 jest bdb jakosci, ciekawe byloby jej porownanie na K10D vs L 17-40 na 5D :-) Stawiam, ze w rogach jednak Canon wymieknie - doslownie :-D

Wymieknie, w tym wypadku ladnie do zabrzmialo, doslownie i w przenosni.
Sylwiusz, czytalem opis K100d na Fotopolis, wydaje sie ze zrownowazony itd, jak zawsze mozna cos tam zarzucic ale nie o to chodzi, czemu oni dopiero teraz go zrobili?Ewentualnei, z czystej ciekawosci, kiedy bedzie test K10d, jak pojawi sie nastepca 30D i sie okaze przed testem ze jest ciekawszy od K10d? Tak pytam bo w zasadzie caly swiat juz dawno przetestowal K10d i wrecz b czesto jest stawiany jako nr 1 w tej klasie , a nawet porownuje sie go do wlasnie 30d i D200, ale coz widac ze fotopolis nie ma w tym nic zeby go np porownac i bez porownania wielkosci systemu i dostepnosci napisac ze jest na dzis ciekawsza propozycja niz np D80, no chyba ze znow cos pokombinuja w jpeg'ami..
:-B

[ Dodano: 2007-02-19, 20:45 ]
Bronek napisał/a:
Alek, a jak będzie $3000 to co? Kompletujesz obiektywy 645? :mrgreen:

To by bylo jajo, za 3000$ taka puszka...!!!
Wiesz chyba tak ale przed Zona bo rozwod pewny jak to ze niektore K10d maja FF.....:)
Al
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
No wlasnie, ale jak cena 645D bedzie np 15 000$ no to kaplica. Hassi kosztuje znacznie wiecej a ma 39M

No coz, docelowo 645D ma miec niewiele mniej megapisklat :-) Pozostanie pytanie tylko faktycznie za ile. Jesli bedzie w cenie zblizonej do 1Ds mkII too bedzie mialo sens, bo matryca 31 Mpix do 645D bedzie miala fotocele podobnej wielkosci jak te przy 16 Mpix w 1 Ds mkII :-)

[ Dodano: 2007-02-19, 23:01 ]
Alek napisał/a:
Sylwiusz, czytalem opis K100d na Fotopolis, wydaje się ze zrownowazony itd, jak zawsze mozna cos tam zarzucic ale nie o to chodzi, czemu oni dopiero teraz go zrobili?

Juz tlumaczylem. Gosc, ktory im to robil pod koniec tesu po prostu odszedl z pracy a jego zapiski zabral ze soba (powiedzmy), wiec wszystko trzeba bylo robic od nowa, a to naprawde kupa roboty. Ostatecznie wzialem to ja na siebie, ale tez mialem jakies dwa tygodnie przerwy ze wzgledu na problemy osobiste no i naskladalo sie. Moze K10D i GX10 beda mialy wiecej szczescia?

Cytat
Ewentualnei, z czystej ciekawosci, kiedy bedzie test K10d, jak pojawi się nastepca 30D i się okaze przed testem ze jest ciekawszy od K10d? Tak pytam bo w zasadzie caly swiat juz dawno przetestowal K10d i wrecz b czesto jest stawiany jako nr 1 w tej klasie , a nawet porownuje się go do wlasnie 30d i D200, ale coz widac ze fotopolis nie ma w tym nic zeby go np porownac i bez porownania wielkosci systemu i dostepnosci napisac ze jest na dzis ciekawsza propozycja niz np D80, no chyba ze znow cos pokombinuja w jpeg'ami..
:-B

Nie caly swiat. W necie z najwiekszych serwisow poki co tylko dpreview i megapixel.net przetestowaly go, reszta nadal nie. Testy robi sie w JPEGach ze wzgledu na roznorakosc konwerterow RAW i ogolnie przyjete zasady testow organizacji DIWA do ktorej nalezy obecnie wiele serwisow i czasopism. Ot po prostu, zeby mozna bylo porownac to co daja aparaty bezposrednio z siebie. Jest troche zawodowcow, ktorzy z roznych powodow pracuja tylko w JPEG (polecam np. prace Jacka Boneckiego) i dla nich to tez jest wazne.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek - ja też mam krytyczne nastawienie do jakości pokazów z projektorów multimedialnych. Ale - możesz przecież z plikow cyfrowych naświetlić slajdy. Jakość pokazu takich slajdów będzie zdecydowanie lepsza niż z projektora multimedialnego. Z drugiej strony zrealizowanie diaporamy w oparciu o klasyczne slajdy jest znacznie trudniejsze niż diaporamy cyfrowej.
 
Michał  Dołączył: 24 Wrz 2006
znowu pojawił się test K100 na fotopolis.pl -> http://fotopolis.pl/index.php?n=5486 szybko przeglądajcie nim im serwery popadają..
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michał napisał/a:
znowu pojawił się test K100 na fotopolis.pl -> http://fotopolis.pl/index.php?n=5486 szybko przeglądajcie nim im serwery popadają..
O rany :shock: :shock: już zaglądam.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
O rany :shock: :shock: już zaglądam.

argawen, :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dowcipnisie, kurza twarz :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
test K100d na fotopolis został przyjęty dośc chłodno ale IMHO warto że się tam pojawił, mimo iż aparat jest już na naszym rynku prawie pół roku ludzie (odkrywcze :mrgreen: ) dalej kupuja aparaty i staja przed wyborem jaki pierwszy dslr. Fotopolis jest znane i popularne więc ważne dla popularności sustemu Pentaxa jest to był obecny na tego typu portalach, mam nadzieje że za popularnością k100d nastąpi jakościowa zmiana w dostępie do szkieł i lamp Pentaxa w Polsce BŁAGAM ;-)

cześć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach