piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
mishieck napisał/a:
Bo dopiero powstaje.


PocketWizard FAQ napisał/a:

Q: Will you be making a Sony, Olympus, Hasselblad, or Pentax version,
or enabling other camera TTL systems besides Canon and Nikon?

A: Other camera brands may be considered in the future if interest is
high enough. One step at a time! Our product roadmap does not
have other camera models on it in the near future.

:-/
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
to może trzeba ich zasypać mailami o stopkę pentaksa?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie wiem czy coś to da, jest nas zbyt mało. Szkoda, bo wynalazek jest kapitalny i dodawałby ogromne możliwości, zwłaszcza do wszelkich analogów mało- i nawet średnio- formatowych Pentaxa wyposażonych w TTL błysku.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a mnie zastanawia czy to jest aż tak skomplikowane? przecież mikro-podsłuchy kosztują grosze, małe radyjka w kiosku kupisz tez za 10-20 zl... a to te same komponenty: nadajnik i odbiornik... dostroić tylko częstotliwość, zaprogramować scalak... - elektronik i automatyk poradzą sobie z palcem w... kalafonii :mrgreen:
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
się natknąłem, może komuś się przyda. http://www.flickr.com/photos/akeeh/2098252889/
*puf*

 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
j+, dzięki! :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
j+ napisał/a:
się natknąłem, może komuś się przyda. http://www.flickr.com/photos/akeeh/2098252889/

Nie chwaląc się, zrobiłem coś takiego (przyznaję - nie jest tak estetyczne) do połączenia metza 36 ct 3 z OM-2N - OM 2SP. Stopka OM 2N jest bardzo słaba i nie wytrzymuje ciężaru lampy. Trzeba było zastosować osobny grip (jak w MZ 45 z szyną) przy zachowaniu możliwości TTL. Udało się. Wykorzystałem standardową szynę Hamy z przeróbką sanek gripa (dodatkowe styki) i kablowym połączeniem z sankami aparatu.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
technik219, podrzuć fotki :)
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
jednak komuś się udało :D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009






Służę uprzejmie :-)
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
estetycznie 4- ale technicznie 5 ;-) technik219, mógłbyś opisać z czego zrobiłeś przewód?Skąd kostki,etc.?

Najlepiej cały proces produkcji :-D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Kabel wziąłem ze starej gry - 5 żyłowy, chociaż wystarczy 4-żyłowy. Szukałem kabelka spiralnego, ale dostępne były za grube i za ciężkie, a te od ładowarek telefonicznych mają 2 żyły. Zmieniłem sanki szyny na wyższe, tak by weszła w nie płytka do obwodów drukowanych, na której wytrawiłem styki (płytka jest ciut dłuższa żeby było do czego przylutować kabelki). Niestety blaszka sanek jest tylko 0,6 mm - cały czas szukam ładniejszej i grubszej np. 0,8 mm.
Najdłużej paprałem się z kostką. Jako obudowy użyłem obudowy sygnalizatora świateł mijania (często zapominam zgasić na parkingu - kupiłem, ale nie zamontowałem ;-) ), do którego dokleiłem kropelką stopkę pasującą do sanek aparatu. Potem otworki na "szpindle" (z ostatniego segmentu anteny radiowej - metal niekorodujący i b. dobrze się lutuje, a przy tym jest dostatecznie twardy i jednocześnie plastyczny). Wewnątrz obudowy "szpindle" są popychane przez sprężynki z popychaczy zastawek w zamku Yeti (ło matko rozmaita! -sam nie zdawałem sobie sprawy ile tego jest). Przylutowane kabelki i całość sklejona "na amen" kropelką. A, i jeszcze "masa" dołączona do blaszki w szczelinie stopki. Koniec.
Jak znajdę odpowiednią blaszkę i spiralny kabelek, to jeszcze raz to przerobię, żeby estetyka też była na 5. Najważniejsze to nie pomylić kabelków. Raz nie byłem pewny czy dobrze połączyłem i rozbierałem. A mogłem sprawdzić za pomocą miernika :evil:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Spiralne kabelki występują w przyrodzie jako kabelki do mikrofonu do CB radia ;-) :

http://www.allegro.pl/ite...y_5_zylowy.html
http://www.allegro.pl/ite...zybka_wysy.html
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a telefoniczne? takie od słuchawki? chyba mają wystarczająco żył
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
michal5150, takiego szukałem! Dzięki :mrgreen:

technik219, dzięki za tutorial, w sierpniu się za to biorę.

Ps. Współpracuje z ttlem czy tylko wyzwala? Bo jak tylko wyzwala to czy nie potrzeba tylko jednego kabelka do sygnału i masy?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
baqers napisał/a:
Współpracuje z ttlem czy tylko wyzwala? Bo jak tylko wyzwala to czy nie potrzeba tylko jednego kabelka do sygnału i masy?

Pełny TTL. Dlatego 4 żyłki: masa, zapłon, synchronizacja i gaszenie. Olympus OM-2SP i OM-4 mają dodatkowe gniazdo 5-bolcowe, ale 1 styk jest pusty. Dopiero OM-4Ti go wykorzystuje do synchronizacji z czasami krótszymi niż 1/60 (do 1/2000). Ja mam jeszcze OM-2N, który ma synchronizację tylko w stopce i dlatego nie mogłem zrobić wtyczki bezpośrednio do tego gniazda. A oryginału szukam na Alledrogo już 2 lata.
W moim przypadku połączenie sprowadziło się tylko do przedłużenia styków kablem, zero kombinacji.
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
Też zależy mi głównie na przedłużeniu styków, a raczej "zakresu" lampy. Fajnie, też sobie zrobię z ttlem :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach