tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dd, podobno gra, ale popatrz na moje posty w tym wątku to znajdziesz haczyk... :evil:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
wracajac do wymiennej matrycy, to w zasadzie, jezeli 645D ma kosztowac ponizej $3000 (oj, dobrze by bylo ...) i miec ten feature (wymienna tylne scianke), to nie bardzo widze potrzebe implementowania tego w "malym" formacie.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
wracajac do wymiennej matrycy, to w zasadzie, jezeli 645D ma kosztowac ponizej $3000 (oj, dobrze by bylo ...) i miec ten feature (wymienna tylne scianke), to nie bardzo widze potrzebe implementowania tego w "malym" formacie.

Ponizej 3000$? Skad takie dane?Wydaje sie byc nierealne, no chyba ze to totalna wojna z topowymi Canonami ale 3000$?Jakos nie wierze, ciekaw jestem ile kosztuje sama matryca....Tzn zdaje sobie sprawe ze puszka moze byc w cenie dawnej, ale znow opracowanie softa kosztuje no i jaka cena jest takiej matrycy?Wydaje sie ze 7000-10 000$ to nie jest kosmos za taki aparat
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
body 645n $1000 , wnetrznosci K10D $1000 , sensor $1000 ;-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
body 645n $1000 , wnetrznosci K10D $1000 , sensor $1000 ;-)

kto wie, w takiej sytuacji nie wiem czy bym nie odpusci APS i zamiast zbierac w tym formacie szklo, za jakis czas myslal o 645d a do tego czasu tluk slajdy. Pytanie jest jedno, czy bede potrzebowal tak duze rozdzielczosci.....? :mrgreen:
Slajd ma ta wielka zalete , ze mozna pieknie wyswietlic a w dobie skanerow miec b ladne duze odbitki. Natomiast ogladanie na min nawet 20" jakos mnie nie rajcuje, a z rzutnikow multimedialnych to niezla kiszka jest.
Al
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
mozesz naswietlic slajd z pliku cyfrowego w wysokiej rozdzielczosc i potem go sobie tradycyjnie wyswietlac na scianie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Alek napisał/a:
Slajd ma ta wielka zalete , ze mozna pieknie wyswietlic a w dobie skanerow miec b ladne duze odbitki. Natomiast ogladanie na min nawet 20" jakos mnie nie rajcuje, a z rzutnikow multimedialnych to niezla kiszka jest.
Al

Tu masz ogromna racje. Ostatnio "zaliczylem" kilka pokazow slajdow z ciekawych miejsc (Indie, Nepal, Norwegia) i musze przyznac, ze dlugo sie nie moglem pozbierac po tych wrazeniach :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alek - a myślałeś, by do tego skanera jakiś obiektyw znaleźć? To by rozwiązało Twoje problemy/poszukiwania.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja bym się cieszył, gdyby pojawił się Pentax z matrycą FF. Ludzie pozbywali by się swoich DA* ... :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Alek napisał/a:
Slajd ma ta wielka zalete , ze mozna pieknie wyswietlic a w dobie skanerow miec b ladne duze odbitki. Natomiast ogladanie na min nawet 20" jakos mnie nie rajcuje, a z rzutnikow multimedialnych to niezla kiszka jest.
Al

Tu masz ogromna racje. Ostatnio "zaliczylem" kilka pokazow slajdow z ciekawych miejsc (Indie, Nepal, Norwegia) i musze przyznac, ze dlugo się nie moglem pozbierac po tych wrazeniach :shock:

Nie no wyswietlenie slajdow na dobrym ekranie to jest to. Piekne kolory, ostrosc, WIEKIE sa wiec i efekt jest swietny, no i kazde zdjecie jest b duze wiec nie musze powiekszac/odbijac zeby wiedziec w maire duze, no i ogladanie 150x180cm jest super, troszke jest zabawa z rozkladaniem, ale mnie to nie przeszkadza, nie ogladam co dzien.... :-D
No wlasnei a z takich egzotycznych miejsc to dopiero musi byc jazda... :-D

[ Dodano: 2007-03-15, 17:11 ]
Michu napisał/a:
Alek - a myślałeś, by do tego skanera jakiś obiektyw znaleźć? To by rozwiązało Twoje problemy/poszukiwania.

Nie rozumiem , jak to obiektyw, skanuje na Coolscanie V swoim (Zony... :cry: ) a czasem na Minolcie 5400 z pierwszej serii. Mam tez odbitki z Coolscanow 8000/9000ED wiec jakos sobie radze. Oby tylko slajdy wciaz byly no i ramki. Kiedys kupilem 1000 sztuk ramek ale sie koncza.... :cry: Moglem kupic wiecej, ale dalem ciala wtedy.... :evil:
Coz, sie to skoczny zostanie tylko cyfra. Poki co sa, wczoraj odebralem paka Kodaka GX, przyjemny slajdzik.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
mozesz naswietlic slajd z pliku cyfrowego w wysokiej rozdzielczosc i potem go sobie tradycyjnie wyswietlac na scianie.

A ktoś wie jak to wychodzi? Bo do tego naświetlania to musi jakaś matryca chyba być i ciekawe ile ona przekazuje z oryginalnej jakości pliku. Chyba Marek Wyszomirski takie coś robił.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Bronek napisał/a:
mozesz naswietlic slajd z pliku cyfrowego w wysokiej rozdzielczosc i potem go sobie tradycyjnie wyswietlac na scianie.

A ktoś wie jak to wychodzi? Bo do tego naświetlania to musi jakaś matryca chyba być i ciekawe ile ona przekazuje z oryginalnej jakości pliku. Chyba Marek Wyszomirski takie coś robił.


Robił - pokazywał napewno na 2PPD - slajdy z coolpixa 3 megowego i z istD - przy normalnym oglądaniu pokazu wyglądało to bardzo dobrze.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
w naswietlarkach to chyba sa lasery :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
w naswietlarkach to chyba sa lasery

Może ;-) nie znam się. Po prostu chodzi mi o jakość takiego slajdziku w porównaniu z plikiem wejściowym -czy to też nie wychodzi 1000 pikseli na dłuższym boku, tyle, że naświetlone na slajdzie. Bo z czegoś takiego to mydło okrutne na pokazie...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sam nie robię - daję do naświetlania:-). Konkretnie naświetla mi Jakub Jewuła z Krakowa (www.skanowanie.com.pl). Plik wejsciowy dla maszyny ma dłuższy bok 4096 pixeli - przypuszczam, że świadczy to o rozdzielczości naświetlarki.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Plik wejsciowy dla maszyny ma dłuższy bok 4096 pixeli
:shock: no to pięknie!
A Jakuba Jewułę miałem przyjemność poznać osobiście na spotkaniu foto-przyrody :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach