opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Desmond napisał/a:
Zresztą, DebugMode w 1.30 jest paskudne, ciągle się świeci wyświetlacz ...

wystarczy ustawić sobie najkrótszy możliwy czas po którym aparat zapada w stan uśpienia i problem z głowy (tak miałem ustawione jak używałem 1.30 )

pozostaje jedynie kwestia tego, że jak w ciemnościach focimy z aparatem przy oku, to ekranik daje widoczną poświatę
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Ja raz ustawilem i jest git. Po co to miec caly czas wlaczone? No chyba ze kazdy obiektyw po swojemu chodzi, ale wtedy pasowaloby obiektywami sie zainteresowac a nie w DM przestawiac co chwila.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Opisaną na ww. stronce metodą da się wejść do menu serwisowego K-7 :mrgreen:

Oto wynik:


Menu wygląda tak:


Zrobiłem to tylko w celach badawczo-szkoleniowych, bo w K-7 wchodzenie do tego trybu większego sensu raczej nie ma (kalibracja AF jest w standardzie) :-)
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
Dobrze że taka strona jak http://www.pentax-hack.info/ powstała.
Może kiedyś znajdą sposób na wejście do menu serwisowego w K10 z 1.3 bez użycia komputera, oraz powstaną nowe firmwary do naszych K10, k20, K7 itd.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
GX-10 F/W 1.30:

1. Tworzymy plik MODSET.TXT
2. W pierwszej linijce wpisujemy [DEBUG_MODE EN]
3. W drugiej linijce wpisujemy [OPEN_DEBUG_MENU]
4. Kopiujemy plik na kartę bez katalogów
5. Wkładamy kartę do slotu pozostawiając otwartą klapkę
6. Przyciskamy MENU po czym włączamy aparat
7. Pojawia się wersja firmware - czekamy
8. Wyświetlacz miga kilka razy po czym się wyłącza
9. Zamykamy klapkę, wciskamy do połowy migawkę
10. Wchodzimy w menu
11. W opcjach SETUP MENU mamy już 3 strony :)

Wyłącza się identycznie ale polecenie [DEBUG_MODE EN] trzeba zamienić na [DEBUG_MODE DIS]

Kto ma dwie karty może włączać i wyłączać debug mode w terenie bez kompa :)

EDIT:

Jeśli w pliku MODSET.TXT wpiszemy:

[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]

to wchodzimy do debug menu i już jest potrzebna tylko jedna karta, pozdr.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
A jednak. Działa - alleluja :D
Nie przyda mi się to pewnie, ale zawsze człowiek się cieszy że ma jedno menu więcej

[ Dodano: 2009-08-15, 18:17 ]
Masaho napisał/a:
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]

to wchodzimy do debug menu i już jest potrzebna tylko jedna karta, pozdr.
No właśnie ja to sobie włączyłem od początku (czyli 5 minut temu) i to menu chyba jest podobne do tego w FW 1.10. Czyli ten problem mamy rozwiązany

[ Dodano: 2009-08-15, 18:22 ]
A swoją drogą, to menu włącza się przy każdym uruchomieniu aparatu. Czyli czekamy teraz na hack umożliwiający grę w sokobana na aparacie oraz czytanie plików tekstowych - tak jak to w CHDK jest

Ps. Karta nie musi być pusta
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Desmond napisał/a:
A swoją drogą, to menu włącza się przy każdym uruchomieniu aparatu.
Jeśli usuniesz plik / zmienisz kartę na taką, na której go nie ma to się nie pokazuje.
 

emski  Dołączył: 29 Lip 2009
W K10D z softem 1.30 działa dokładnie tak jak opisał koleś z forum dpreview. Nie potrzeba dwóch kart, kasowania pliku itp. Po wyłączeniu bebug mode nic się nie pokazuje, pomimo że plik jest na karcie. Musimy włączyć aparat z otwartą klapką i wtedy znowu się pokaże.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Gwiazdor napisał/a:
Jeśli usuniesz plik / zmienisz kartę na taką, na której go nie ma to się nie pokazuje.
Nie no, a ja myślałem że to ja jestem "pragnienie" ... 8-)

emski napisał/a:
Musimy włączyć aparat z otwartą klapką i wtedy znowu się pokaże.
Do tego jak wyłączymy aparat nie wychodząc z tego menu, to można go włączyć z zamkniętą klapką i menu automatycznie się pokaże (tak uściślając to co napisałem wcześniej odnośnie automatycznego startu).
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Desmond, mów mi sprajt. :-P
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
emski napisał:
Cytat
W K10D z softem 1.30 działa dokładnie tak jak opisał koleś z forum dpreview. Nie potrzeba dwóch kart, kasowania pliku itp. Po wyłączeniu bebug mode nic się nie pokazuje, pomimo że plik jest na karcie. Musimy włączyć aparat z otwartą klapką i wtedy znowu się pokaże.


Rzeczywiście działa na K10 z softem 1.3.
A więc nastąpił dawno wyczekiwany przełom na który dużo osób z tego forum czekało.
Więc możemy ten ruski program wyrzucić.
To kolejny dowód na to że nasze aparaty mogą sprawić nam niejedną niespodziankę.
To naprawdę dobra wiadomość.

 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
U mnie też w końcu działa :-) Tak jak myślałem, powodem nie działania był fakt iż plik nie był zapisany pod Windowsem.
 
woj  Dołączył: 02 Sie 2008
Przepraszam jeżeli pisze w złym temacie, ale przeglądałem stronę pentax-hack.info odnośnie nowej metody wejścia do menu serwisowego i znalazłem na stronie http://www.pentax-hack.info/documents/interp.html coś ciekawego.


Czyżby było możliwe programowanie naszych aparatów za pomocą jakiegoś języka skryptowego stworzonego przez Pentaxa ?.

Jeżeli tak to było by to coś niespotykanego w lustrzankach, i wkrótce może się pojawić wysyp różnego rodzaju makr do naszych aparatów. Sam nawet nie wiem do czego można byłoby to wykorzystać.

 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
z k200 tez dziala, ale zamiast ".txt" ma być ".445"
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
GRZESIO napisał/a:
z k200 tez dziala, ale zamiast ".txt" ma być ".445"

Potwierdzam. Działa na K200- do tej pory nie było żadnej mozliwości wejścia w debug mode. Wreszcie można kupować Sigme i Tamrona bez obaw :mrgreen: Na szczęście mam zbędną kartę 16 mb- jak znalazł na ten magiczny skrypcik.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
A jest możliwość regulowania AF w k200D w trybie Debug mode? (nie mam problemów ze szkłami, do mam tylko kita i manualnego Heliosa, ale właśnie przymierzam się do zakupu jakiegoś jasnego zooma)
To by było rewelacyjne rozwiązanie, jeśli nie trzebaby wysyłać puszki do serwisu i w domowym zaciszu dokonywać pewnych regulacji. :)
Jeśli tak, to Pentax bardzo pozytywnie zaskakuje :D
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Janusz Gdula napisał/a:
A jest możliwość regulowania AF w k200D w trybie Debug mode? (nie mam problemów ze szkłami, do mam tylko kita i manualnego Heliosa, ale właśnie przymierzam się do zakupu jakiegoś jasnego zooma)
To by było rewelacyjne rozwiązanie, jeśli nie trzebaby wysyłać puszki do serwisu i w domowym zaciszu dokonywać pewnych regulacji. :)
Jeśli tak, to Pentax bardzo pozytywnie zaskakuje :D

No właśnie jest tak możliwość, ale z tego co się zorientowałem, tylko globalnie- od razu dla wszystkich szkieł, inaczej, niż w K20, który ma pamięć ustawień dla zdaje się 20 słoików. Czyli w K200 można robić to, co do tej pory dało się w K10. Metoda jest na tyle wygodna, że można ustawić to nawet z dala od kompa, co jest rewelacyjne. Właśnie wgrałem sobie ten pliczek na główną kartę, której używam i też działa.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
No to świetnie. Bo dla osób (jak ja), które nie mają wielkiej szklarni to takie rozwiązanie jest wystarczające :) Zresztą, wystarczy pewnie chwila i karta 16MB i w każdej chwili można wrócić do ustawień domyślnych...
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Janusz Gdula napisał/a:
No to świetnie. Bo dla osób (jak ja), które nie mają wielkiej szklarni to takie rozwiązanie jest wystarczające :) Zresztą, wystarczy pewnie chwila i karta 16MB i w każdej chwili można wrócić do ustawień domyślnych...

U mnie działa to w ten sposób: Plik wgrany na kartę 4 gb, na której focę
Otwieram pokrywę karty, wciskam menu, włączam aparat
Pojawia się wersja firmware, puszczam menu
W pierwszej opcji od góry Debug Mode zaznaczam EN
Wciskam OK i zamykam pokrywkę
przytrzymuję spust do połowy
Po wejściu do menu przechodzę do ustawień
Druga opcja od dołu to właśnie ustawienie AF/BF
Po tej operacji włączenie aparatu zawsze wywołuje menu trybu debugowania. Można go wyłączyć przez zaznaczenie DIS i wciśnięcie OK
Czyli łopatologicznie, do właczenia otwieramy klapkę karty, do wyłaczenia nie.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
u mnie w K10 jak włącze Debug, to już zostaje, nie mogę go wyłaczyć... :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach