Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tomecki napisał/a:
wiesz co po wątku o canonie trzydzieści de, nie ośmielę się pisać, bo zostanę zjedzony żywcem , jak chcesz wiedzieć naprawdę to mogę Ci pm skrobnąć.


Tak, napisz proszę. Z góry dziękuję.
Myslę że nikt by cię nie zjad najwyżej ukamionują cie przy uzyciu limitedów i starych M i K.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
tomecki, wal śmiało tutaj, jakby co, to masz immunitet

Dobra jak zapodam coś kontrowersyjnego to Jarek winien.

Po pierwsze uważam że K10D jest najlepszą puszką w swojej klasie i gdybym rozważał tylko puszkę nie zastanawiał bym się nawet 5 min. kadyszka i basta, ale jak chcem coś podpiąć pod tą puszkę to się zaczynają schody, ale tylko i wyłącznie cenowe. Bo Nikoś ma:
1. Bardzo dobry jeśli nie najlepszy ze wszystkich producentów obiektyw kit, rozpiętość ogniskowych, światło i własny silnik AF-S
2. Szybki i celny AF, nie dla mnie zabawy MF, właśnie wywołałem 2 filmy z zenita :oops:
3. Tanie szkła AF 50/1,8 kupiłem za 500zł a jak mi się poprawi to dokupię AF85/1,8 za 1500zł, ktoś powie że te szkła to shit, być może ale dla mnie aż za nadto wystarczające.
4. Lampa SB-800 z jej możliwościami i podobno najlepsza współpraca korpusów Nikona z lampą pośród wszystkich producentów za 1300zł przeciwko Pentakowej 540 za 1900zł i to nie za bardzo dostępnej.
5. Sprawa jasnego tele, mam dwie sigmy f=2,8 50-150 i 70-200 z silnikami HSM tokine 50-135, wreszcie orginalnego Nikosia 80-200 za ok. 3800zł -tylko że śrubokręt, ale świetny optycznie, no a w cenie ok. 6k 70-200/2,8 VR zresztą pewnie nigdy nie osiągalny dla mnie.
6. Szeroki kąt wiadomo sigma 10-20 tyle że na nikosia z silnikiem HSM, tokina 12-24/4 za ok. 2k pln podobno rewelka no i jakiś drogi nikkor za kosmiczne dzieńgi.
7. Dostępność systemu tzn. w prawie każdym sklepie tamronów, sigm i tokin od groma i ciut ciut, że o lampach nie wspomnę, a do Pentaxa sami wiecie jak jest.
8. A jeszcze jedno, kupiłem D80 na bardzo długo nie zamierzam go sprzedawać no chyba że się rozsypie dokumentnie, dokupiłem do niego gripa i mam możliwość zasilania AA, wiem że dziś to żadne mi halo ale za powiedzmy 5-6 lat może orginalnych aku nie być i co wtedy? Podobno D80 można machnąć 100 tys, to jak ja zrobię 6-8tys. rocznie to na parę lat powinno mi wystarczyć.
9. Więcej grzechów nie pamiętam, zostańcie w pokoju, bracia innowiercy :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tomecki, bardzo sensowne te argumenty i niejednego niezdecydowanego moglyby przeciagnac pod zolto-czarna bandere.

A co z tym blednym pomiarem swiatla w D80? Poprawili to jakos? A moze to mit byl?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan napisał/a:
A co z tym blednym pomiarem swiatla w D80? Poprawili to jakos? A moze to mit byl?

Chodzi tylko o matrycowy pomiar, spot i CW jest ok, to mi dopiero wyjdzie w praniu, podobno z lampą nie ma problemów, a bez podobno prześwietla ale jeszcze nie zdążyłem nawet wyjść w plener, ale jeśli by nawet i prześwietlał to mając tego świadomość można używać albo korekcji ekspozycji albo pomiaru CW, myślę że to rozdmuchany problem przez ludzi którzy nie za bardzo rozumieją to zagadnienie, ale faktem podobno jest że z wszystkimi innymi puszkami Nikona tych problemów nie ma.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tomecki dziękuje bardzo, zaspokoiłeś moją ciekawość. Chciałbym jeszcze zapytac jak jest z tymi rawami Nikona. Tak jak pisałem mam tylko nie jasną zasłyszana wersje, że do obróbki RAWów (balans bieli) potrzebny jest orginalny płatny soft Nikon. Jak jest na prawdę?

Gratuluje zakupu :-B

Co do matrycowego pomiaru światła to z tego co piszą chłopaki na CF to jest to troszkę loteryjne w jednych puchach ok w inny prześwietla (problem sygnalizowano tylko dla d80).
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tomecki, jak mogłeś... ;-)

a tak serio - gratulacje :) :-B :-B :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kolega (waham się czy nie napisać obywatel - w końcu on ci już nie nasz) Tomecki bardzo sensownie i roztropnie uzasadnił swoją decyzję. Całkowicie się zgadzam z jego argumantacją i nie sądzę, by ktokolwiek mógł mu zaprzeczyć.
Wada w postaci błędnego pomiaru matrycowego w D80 to raczej - jak dla mnie - żaden argument. Nie rozumiem, po cholerę w lustrzankach taki pomiar, ale pewnie ma on i swoich zwolenników.

Cóż - jednym słowem nie ukrywam (tu ukradkiem otarłem łzę spływającą mi po pośladku) że będzie mi brakowało jego ciętego dowcipu i zrozumienia niedoli bezsensowynych postów.
Jedyne, co mi teraz przychodzi do głowy, to posłużenie się słowami klasyka:
Odchodzi od nas Józef Stalin. Żegnamy człowieka, którego imieniem nazywamy epokę, w jakiej żyjemy. Zakończył wielkie, piękne życie. Ten, który prowadził od zwycięstwa do zwycięstwa pierwsze na świecie państwo robotników i chłopów [...]. Całe życie naszego pokolenia kształtowało się w blasku imienia Stalina [...].
Przez Niego kierowany Wielki Związek Radziecki, przez Niego wychowany żołnierz przyniósł nam wyzwolenie z niewoli hitlerowskiej, a równocześnie w powiewie swych sztandarów, w tchnieniu Rewolucji Październikowej przyniósł oczekiwane przez lata wyzwolenie z niewoli fabrykantów i dziedziców, kapitału i nędzy.
Gdy trzeba było budować fabryki, elektrownie, domy i szkoły, przyjeżdżali wychowani przez niego inżynierowie i specjaliści. Radzieccy towarzysze uczyli nas tego, czego On ich uczył. On, Stalin wskazywał nam jak obsiewać złączone pola spółdzielni, jak prowadzić do boju ze światem nasze zetempowskie traktory [...]
On, który uczył masy pracujące wszystkich narodów przyjaźni i braterstwa. On właśnie był największym przyjacielem narodu polskiego.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Michu, no to jeszcze jakiś adekwatny mjuzik? :shock:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mjuzik? Proszę bardzo (będzie a capella):

ta dam - tam ta dam tam - ta dam tam-ta dam tam... (i tak dalej).

Mam nadzieję, że poznaliście, że nucę "ta dam - tam ta dam tam - ta dam tam-ta dam tam... (i tak dalej)" :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dziwne.
Nie znalazłem na tej stronie:
http://www.mlodzisocjalis...k/?s=mickiewicz
Marszu pogrzebowego Chopina...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Poplułem monitor. zorzyk Michu dzięki.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Zakończył wielkie, piękne życie. Ten, który prowadził od zwycięstwa do zwycięstwa .....

:mrgreen: czy już Ci mówiłem że jesteś wielki, towarzyszu niedoli :-B
popłakałem się ze szczęścia.

zorzyk, może to?
http://dojo.fi/~rancid/loituma__.swf

żeby nie było tak różowo to D80 ma wady :shock: ale jakie to jeszcze nie wiem :mrgreen:
1. Brak SR-a
2. Brak wycieraczki matrycy
3. Punkt najważniejszy, brak tak klimatycznego forum
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
zorzyk, może to?
http://dojo.fi/~rancid/loituma__.swf
śliczne :mrgreen: nie mogę powiedzieć co nuciłem jednak, bo by to było bardzo niepolityczne jednak 8-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
śliczne :mrgreen:

a jeszcze lepsze jest to że tref zna słowa na pamięć :mrgreen:

Coś w temacie:
Właśnie się bawiłem AF w pokoju oświetlonym jedną lampką nocną 40W i w całkiem ciemnym, IMHO rewelacja, szybko i sprawnie, żadnej "chwili nostalgii" nie zaobserwowałem 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, :-P :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tomecki, jeden, jeden marny sampel, może być kłaczek... podrzuć coś z tego nikosia, w końcu przez ostatnie pół roku nic nie pokazałeś [oprócz portretu syna, ale to inna bajka]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
napisz lepiej czy trafil
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No, Tomecki, to teraz nie masz wymówki, by zaprezentować się w wątku o autoportrecie. A! I zanim Tref podpisze Ci obiegówkę i zrobi osobistą rewizję (by sprawdzić, czy nie wynosisz fragmentów forum - wiem, że kupił jednak ten konoloskop) to weźmiesz udział w kolejnym TKT.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A coście się tak rzucili, chyba nie myślicie że aparat będę do robienia zdjęć wykorzystywał, ma się to się ma i niech stoi na półeczce za szkłem, żeby koledzy widzieli. :mrgreen:
P.S. Coś pokaże jak zacznie mi coś wychodzić, choćby w minimalnym stopniu zadowalającego, dajcie mi się czegoś nauczyć.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Dobra jak zapodam coś kontrowersyjnego to Jarek winien.

E tam, Jarek jest w porzadku.............. jak spi :-P

OK, to po pierwsze gratulacje, D80 to bardzo dobry aparat :-)
A teraz po swojemu ustosunkuje sie do Twoich punktow, bo lubie :-P

Cytat
Po pierwsze uważam że K10D jest najlepszą puszką w swojej klasie i gdybym rozważał tylko puszkę nie zastanawiał bym się nawet 5 min. kadyszka i basta, ale jak chcem coś podpiąć pod tą puszkę to się zaczynają schody, ale tylko i wyłącznie cenowe. Bo Nikoś ma:
1. Bardzo dobry jeśli nie najlepszy ze wszystkich producentów obiektyw kit, rozpiętość ogniskowych, światło i własny silnik AF-S

To fakt. Aczkolwiek uczciwie trzeba przyznac, ze z "kitow" jest najdrozszy, to jednak obiektyw blizej klasy DA 16-45/4, ale ten znowu jest drozszy od Nikona pare stowek.

Cytat
2. Szybki i celny AF, nie dla mnie zabawy MF, właśnie wywołałem 2 filmy z zenita :oops:

Tyz prawda. Szczegolnie w slabym swietle jest to sprawny AF, przy dobrym K10D moze byc szybszy, takie odnosze wrazenie. Z celnoscia roznie bywa przy bardzo kiepskich warunkach - D200 majacy ten sam uklad AF co D80 mial podobny odsetek nietrafien co K10D jak ostatnio z szefem fotografowalismy impreze firmowa ;-)

Cytat
3. Tanie szkła AF 50/1,8 kupiłem za 500zł a jak mi się poprawi to dokupię AF85/1,8 za 1500zł, ktoś powie że te szkła to shit, być może ale dla mnie aż za nadto wystarczające.

Z shitem nie przesadzalbym, po prostu 50/1.8 jest slaba mechanicznie a 85/1.8 ma duze aberracje chromatyczne otwarta. I fakt, ze w P nie kupisz 50-tki nowej za te cene. 85 powiedzmy, ze da rade zastpic nietuzinkowym Limitedem 70/2.4 za 1600 zl ;-)

Cytat
4. Lampa SB-800 z jej możliwościami i podobno najlepsza współpraca korpusów Nikona z lampą pośród wszystkich producentów za 1300zł przeciwko Pentakowej 540 za 1900zł i to nie za bardzo dostępnej.

i-TTL jest bardzo dobry, choc tez nie idealny, w trybie balanced lubi niedoswietlac, bez tego trybu czasem lubil przeswietlic (moje doswiadczenia z D70 + SB-800, w tym na slubach). 540 za 1600 zl da sie kupic, choc nie wiem jak z dostpnoscia, ja nie mialem z tym problemow :-P

Cytat
5. Sprawa jasnego tele, mam dwie sigmy f=2,8 50-150 i 70-200 z silnikami HSM tokine 50-135, wreszcie orginalnego Nikosia 80-200 za ok. 3800zł -tylko że śrubokręt, ale świetny optycznie, no a w cenie ok. 6k 70-200/2,8 VR zresztą pewnie nigdy nie osiągalny dla mnie.

Troche tego masz :-P

Cytat
6. Szeroki kąt wiadomo sigma 10-20 tyle że na nikosia z silnikiem HSM, tokina 12-24/4 za ok. 2k pln podobno rewelka no i jakiś drogi nikkor za kosmiczne dzieńgi.

Yes Sir :-)

Cytat
7. Dostępność systemu tzn. w prawie każdym sklepie tamronów, sigm i tokin od groma i ciut ciut, że o lampach nie wspomnę, a do Pentaxa sami wiecie jak jest.

Wiemy, wiemy, ale my z dawnego PRL, kochamy za to Pentaxa :-P

Cytat
8. A jeszcze jedno, kupiłem D80 na bardzo długo nie zamierzam go sprzedawać no chyba że się rozsypie dokumentnie, dokupiłem do niego gripa i mam możliwość zasilania AA, wiem że dziś to żadne mi halo ale za powiedzmy 5-6 lat może orginalnych aku nie być i co wtedy? Podobno D80 można machnąć 100 tys, to jak ja zrobię 6-8tys. rocznie to na parę lat powinno mi wystarczyć.

Mysle, ze z tymi aku to bez przesady, do popularnych sprzetow i za wiele lat beda dostepne, tak jak i teraz da sie kupic zamienniki do starych cyfrakow np. Fuji ;-)

Cytat
9. Więcej grzechów nie pamiętam, zostańcie w pokoju, bracia innowiercy :-B

Zostajesz rozgrzeszony, dobrej zabawy z nowym sprzetem. Amen :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach