mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
pl65, zachowujesz się jak małe dziecko wstawiłeś cztery zdjęcia które bardziej przypominają pojedyncze klatki z kamery jak się ją zapomni wyłączyć i chodząc się nadal filmuje. Zostałeś skrytykowany zresztą słusznie i wszyscy myśleli że dla twego dobra żeby cię zmotywować a ty strzelasz focha.
Później wstawiasz jedno zdjęcie dobrego fotografa wyrwane z cyklu zdjęć o Pradze i jej architekturze to tak jak by wyrwać parę kartek z dobrej książki i chcieć ja oceniać w całości. . Niestety ale samo to jedno zdjęcie o niczym nie mówi, przedstawia jedynie ciekawy element architektury który komuś się może podobać a komuś nie. Zdjęcie po za tym że jest technicznie dobrze wykonane samo w sobie nic nie zawiera i znowu przykładowo to tak jak byś chciał w galerii obfotografować obrazy i się zachwycać że: jakie piękne zdjęcia robisz.
Tutaj bardziej chodzi o to żebyś z rzeczy zwykłych i przyziemnych wyciągną coś co na pozór jest niewidoczne a niesie ze sobą coś niezwykłego żebyś na te przedmioty spojrzał za pomocą aparatu nieco inaczej. Żebyś na zdjęciu ulicznym uchwycił coś magicznego, wyjątkowego coś co trwa przez chwilę a da się uwiecznić tylko na zdjęciu.
Takie moje przemyślenia, pozdrawiam.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
pl65 napisał/a:
Ja nie mówię że moje najcudowniejsze ale z całym szacunkiem ja jestem amator - pasjonat i można skrytykować ale nie jest to dno jak co niektórzy tutaj napisali.
Nikt ci nie napisał,że dno,a propo moich zdjęć to też nie"głaszczą"mnie po główce.
pl65 napisał/a:
matb, plwk, potrafią oceniać zdjęcia i to co napisali o moich fotkach to jest jakieś zdanie
Każdy orze jak może,zdecydowana większość Nas to amatorzy-pasjonaci i taka też ocena.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
pl65 napisał/a:
Ja nie mówię że moje najcudowniejsze ale z całym szacunkiem ja jestem amator - pasjonat i można skrytykować ale nie jest to dno jak co niektórzy tutaj napisali.


Dno to pewnie zbyt mocne określenie, po prostu gnioty, może jednak sam się wybronisz i powiesz co jest w nich dobrego? Dlaczego wrzuciłeś akurat te? Bo zdjęcie powinno bronić się samo, a te nie są w stanie :-(

1 - kawałek samochodu i ładne miejskie tło, ale o co chodziło? Dziwne kadrowanie, auto przycięte - obcięty zderzak, z pewnością psuje jeszcze bardziej tą "niezwykłą" kompozycję. Sensu w tym nie widzę, w sumie jakby się uprzeć to kolorystyka żółtawa wygląda mile dla oka i nic więcej.

2 -dwóch facetów, krzywy kadr, zbyt ciasne, nie wiem co autor chciał pokazać, ale wygląda jak z aparatu niesionego na pasku, wyzwolonego w losowym momencie

3 - Chyba najlepsze, ale takich zdjęć można zrobić setki, niczym się nie wyróżnia.

4 - To chyba miało być panoramowanie, przeczytaj to:
http://www.fotografuj.pl/...ramowanie/id/30 może następnym razem coś wyjdzie.

Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach