gatto_nero
[Usunięty]
Po doświadczeniach z GX-1S brałbym oczywiście GX-10. A gdyby ceny były równe to może bym się zdecydował tym razem na pentax. Tak dla frajdy żeby mieć i samsung, i pentax.

A z innej beczki. Gdyby samsung i pentax jeszcze bardziej zwarły szyki. Zbudowały super serwis na terytorium polski. Rozbudowały sieć sprzedaży... "marzenia, te duże i te niewielkie..."
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A gdyby jeszce weszli do spółki z General Motors... fiu fiu
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
bEEf napisał/a:
A gdyby jeszce weszli do spółki z General Motors... fiu fiu


mam swieze informacje prosto z detroit ze przemysl samochodowy lezy na
lopatkach, wiec lepszym wariantem bylaby fuzja z toyota.

:)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Nie zauważyłem by w dyskusji przewinął się ten link, więc spójrzcie: krótkie porównanie K10D i GX-10 z Fotopolis.

Pentax K10D i Samsung GX-10 - bliźniaki?

Może będzie pomocne dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali. :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
emigrant napisał/a:
marichi25, Było tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3684


No raczej! Jak mogłem pomyśleć, że wam umknęło przez dwa tygodnie... Oj ja głupi, ja głupi...

Pozdrówka! :-B
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Bronek, dzięki tego jeszcze nie widziałem (może sobie jutro poczytam, bo trzeba iść spać).
marichi25, też dzięki, ale ten zadatek na artykuł czytałem, teraz czekam na ciąg dalszy ;).

[ Dodano: 2007-04-17, 08:12 ]
Bronku, jeszcze dokładnie nie przeczytałem polecanej przez Ciebie recenzji (w której GX10 dostał wszystkie możliwe punkty), ale zauważyłem w tej witrynie banerek ze skromnym napisem Sponsored by Samsung. No i teraz mam kolejny dylemat: czy to powinno zmniejszyć moje zaufanie do zachwytów redaktorów TrustedReview nad Samsungiem GX10, czy wręcz przeciwnie, bo ci faceci, w odróżnieniu od wielu innych, jasno piszą od kogo biorą pieniądze? ;-)

[ Dodano: 2007-04-17, 08:28 ]
A tutaj mamy piękny przyczynek do polityki cenowej obu firm (cały czas odnoszę się do recenzji zalinkowanej przez Bronka):
The Samsung GX-10 is currently available for around £550 with an 18-55mm f/3.5-5.6 lens, or £600 as a two-lens kit with the addition of a 50-200mm f/4-5.6. The Pentax K10D on the other hand is £600 for the 18-50mm kit, or £750 for the two lens kit.
Jeśli dobrze zrozumiałem obcy mi lengłydź, to:
- Samsung z jednym kitowym obiektywem kosztuje £550
- Samsung z dwoma obiektywami - £600
- Pentax z jednym obiektywem - £600 (ile to jest, ok. 3600 zł?)
- Pentax z dwoma obiektywami - £750.

Czyli obiektyw 50-200 wart jest w zestawie u Samsunga tylko 50 funciaków (300 zł!!!, poproszę od razu!!!), a u Pentaksa 3 razy więcej, tj. praktycznie tyle, ile chcą za niego w Polsce.

Niestety długi obiektyw pod marką Schneider-Kreuznach chyba w polskiej przyrodzie w ogóle nie występuje, bo nie udało mi się go zaobserwować w dual kicie także z Samsungiem GX-1L :-( .

[ Dodano: 2007-04-17, 09:00 ]
Tutaj mamy informacje o istotnych różnicach technicznych:
Samsung’s use of the Adobe DNG RAW format rather than Pentax’s proprietary PEF RAW file type, and the lack of wireless compatibility with Pentax flash units.
Czyli:
- w Samsungu RAW-y są tylko w formacie DNG (no właśnie niby o tym wiedziałem, ale teraz chciałbym sie dowiedzieć, jakie są ewentualne przewagi PEF-ów?);
- Samsung nie jest kompatybilny z pentaksowymi lampami bezprzewodowymi (dla niektórych może to być poważna wada, dla mnie chyba nie).

No a dalej recenzent zastanawia się, czy warto dopłacić 50-150 funtów za napis PENTAX - skąd ja to znam ? :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
co do tego wireless to chyba gościu ma nieaktualne dane - zobacz http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3744

[ Dodano: 2007-04-17, 08:35 ]
i więcej tu:
Cytat

Details of added functions
1) A built-in flash function in wireless mode has been added.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zakładam, operając sie wyłącznie na wsłasnych przypuszczeniach, że obiektwy Samsunga i Pentaxa nie różnią się absolutnie niczym i są robione w tej samej fabryce. Może komuś uda się kiedyś to sprawdzić.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Bronek, jeszcze jedna różnica mniej - mnie to nie przeszkadza :-) .
awakqwq, facet, który pisał tę recenzję jest chyba tego samego zdania, a ja nie będę sprzeczał się z większością ;-) . W sprawie obiektywu 50-200 mam wyrobioną opinię -- gdy już przyjdzie właściwy czas, wezmę ten, który będzie tańszy, niezależnie od napisów na obudowie..
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Korba, Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej mi nie pasuje w GX-10 kształt. Oczywiście w porównaniu do K10D. Gdybym nie miał wyboru, to Sam jest w porządku. Ale trzymałem obydwa w ręku. We Wrocławiu są oba na Odrzańskiej. Można naprawdę porównać ergonomię i wygląd.
Dlatego -jeśli chodzi o mnie- wolę dopłacić do K10D.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
emigrant, pewnie podczas wizyty we Wrocławiu będę się musiał przespacerować na Odrzańską, ale te ich ceny... :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach