Co lepsze?
Pentax K-x
85% Complete
85 (85%)
Sony a500
8% Complete
8 (8%)
Canon eos 450D
6% Complete
6 (6%)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:-) hehe
 

belzebub  Dołączył: 05 Sty 2010
bEEf napisał/a:
Ale wiesz, że kamery, którymi kręci się filmy nie mają AF-a, nie?

Wiem (choć pewnie są i takie z AF). Ale mają też wózki, krany albo są noszone na ramieniu. A obsługa często więcej niż 1 osoba. Reporterskie mają wygodne pierścienie ostrości i z reguły szerokokątne obiektywy.
Bez tego to sobie można blerłiczprodżekt nakręcić.

bEEf napisał/a:
Oczywiście do imienin u cioci pewnie się przyda, ale z Kurosawą to akurat kulą w płot.

Kurosawa był do sylogizmu: widziałem ładne filmy z k-x + mam k-x = będę miał ładne filmy.

Tylko, że rozwiązać trzeba dwa problemy: "ładny" scenariusz i "ładne" wykonanie. Z pierwszym aparat nie ma nic wspólnego, a drugie raczej utrudnia.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Kurosawy nie były specjalnie ładne obrazkiem, z tego co pamiętam :-P Chciałbym, żeby w moim K-Xie był tryb Jarmuscha!
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
ubeuszek napisał/a:
Kurosawy nie były specjalnie ładne obrazkiem, z tego co pamiętam :-P Chciałbym, żeby w moim K-Xie był tryb Jarmuscha!

Ideałem by był tryb Greenawaya ;-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
belzebub napisał/a:
drugie raczej utrudnia

Wbrew pozorom nakręcenie ciekawego i niezłego technicznie filmu to kwestia wprawy - tak jak z robieniem zdjęć. Tylko przy zdjęciach odpada montaż ich w całość.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Ważne, że jest tryb Green :-D
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
Jeden czort. :-D
Chyba nie piszesz powaznie.

pikolo napisał/a:
a Smienę 8M ktoś już proponował ?
hahaha :-D
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
szczypiorrr napisał/a:
Obejrzałem wyniki. Są tendencyjne. :roll:

Potwierdzam, wyniki są tendencyjne ;-) .
Zagłosowałam na Soniaka, bo za blisko mam do Lidla :-D
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
perl napisał/a:
Meggido napisał/a:
Jeden czort. :-D
Chyba nie piszesz powaznie.


Oczywiście, że nie. Każdy przecież wie, że dwa czorty są lepsze od jednego.
 

belzebub  Dołączył: 05 Sty 2010
romeoad napisał/a:
Wbrew pozorom nakręcenie ciekawego i niezłego technicznie filmu to kwestia wprawy - tak jak z robieniem zdjęć. Tylko przy zdjęciach odpada montaż ich w całość.

Nie chodzi o to, że to niemożliwe, tylko że będzie trudniej niż kamerą. Chyba że przyszły filmowiec będzie miał dobrą rękę lub ustabilizuje "kamerę". Inaczej będzie miał mało dobrego materiału do obróbki. Dźwięk też raczej nie powinien pochodzić z puszki - moim zdaniem jest nędzny.
Sens tego co napisałem jest taki: dostrzegłem w początkowym poście IMO nadmierny entuzjazm, więc go przygaszam, ponieważ na filmach z youtuba nie widać całej ciężkiej pracy, która je zrodziła. Po co ma się później rozczarować, kiedy z aparatu nie wyjdzie nic "ładnego".

BTW. W czasach VHS bawiliśmy się w "filmowanie", więc wiem, że pomysł (scenariusz i scenopis) jest najważniejszy. Jednak w porównaniu do k-x kamera była większa, miała wygodny uchwyt do ręcznego ostrzenia, dobry wizjer i świetnie leżała na ramieniu. Niestety techniczny efekt postprocesu (kamera + vcr) zabił w nas wszelki entuzjazm.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
belzebub napisał/a:
Chyba że przyszły filmowiec będzie miał dobrą rękę lub ustabilizuje "kamerę". Inaczej będzie miał mało dobrego materiału do obróbki. Dźwięk też raczej nie powinien pochodzić z puszki - moim zdaniem jest nędzny.

Tak jakby współczesne amatorskie kamery były łatwiejsze w stabilizacji obrazu... Jak chcesz mieć super stabilny obraz, to kupujesz sobie konstrukcję stabilizującą albo sam ją budujesz, ale moim zdaniem do amatorskich filmów to przesada. Wystarczy nie stosować ogniskowych powyżej 35mm.
Co do dźwięku, to mnie K7 pod tym względem mile rozczarował, bo jego wewnętrzny mikrofon bardzo ładnie rejestruje dźwięki. Oczywiście podpięcie zewnętrznego na pewno poprawi sytuację, ale jak już pisałem - po co mi to jako amatorowi?

Jeśli chodzi o filmy, to polecam ten wątek, bo jak przypuszczam z K-x może być nawet lepiej niż z K7 jeśli chodzi o filmy (lepsza matryca).
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
A czy można wybrać korpus, na którym napisy są wykonane ładniejszą czcionką? ;-)
Kierowanie się rodzajem zasilania może rozczarować : w niedzielę z czystej ciekawości macałem eosa 450D,nikosie 3000D i 5000D, sonoltę [alfa] 550, olka e520(? - nie pamiętam dobrze oznaczenia,ale to była "pięćsetka") i...K 2000D [K-m]. Tylko dwa aparaty miały dobre matówki : eos i K 2000D. Zwróciłem uwagę na ten szczegół pewnemu zainteresowanu zakupem sonolty - ale się zdziwił :-) ...i trochę stracił przekonanie do zakupu. :evilsmile: Wniosek : zanim wybierzesz,wymacaj organoleptycznie. Dosłownie. Trzymanie się jednego kryterium "za" może rozczarować. I to bardzo. I nie daj sobie wmówić przez sprzedawcę,że polecany przez niego korpus jest najlepszy,bo..... się dobrze sprzedaje. :evilsmile:
Acha,kręcenie filmów aparatem to tylko dodatek, a nie główna funkcja urządzenia. Przekłada się to na jakość.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
MarWoj napisał/a:
Acha,kręcenie filmów aparatem to tylko dodatek, a nie główna funkcja urządzenia

ale fajny dodatek dla amatora, szczególnie takiego który nie chce, nie potrzebuje czy wręcz nie lubi kamery i uważa ją jako dotatkowy balast np. podczas włóczegi po górach, a czasami coś nakręci. Ciekawe czy jest duża różnica pomiędzy filmikami kręconymi K-7 i k-x. Na pewno rozdzielczość, a dźwięk? No właśnie :-)
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
ee to że lustrzanka filmuje to jakieś 0.1 punktu na plus (w skali 10 ) a nie główne kryterium,
do filmowania to jednak zostań przy małpce albo kamerę kup (one tez od biedy zdjęcia robią).

W k-x nie działa af podczas filmowania, i jest duże ziarno przy słabym świetle, brak tez wejścia na mikrofon, przy dobrych warunkach oświetleniowych jakość jest bardzo dobra.

Jeżeli bierzesz pod uwagę a500 to zainteresuj się jeszcze a550.
 
Papirus1  Dołączył: 22 Lut 2010
A550 Jak dla mnie za droga.
Nie będę ciągle kręcił filmów k-iksem dlatego kupuje lustrzankę żeby robić zdjęcia eksperymentować z głębią ostrości itp. Już jestem prawie pewien ,że ją wybiorę ,ale napisałem tutaj po to ,aby poznać jej wady.
O zaletach jest dużo na necie. Więc dzięki za odpowiedzi i dyskusje nie na temat. :D
Pozdrawiam.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Z wad to nie ma wejścia na wężyk spustowy :-P
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
ubeuszek napisał/a:
nie ma wejścia na wężyk spustowy :-P
poważnie? KX nie ma nie ma takiej możliwości czy o czymś innym już gadacie bo się pogubiłem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poważnie.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
:shock: czyli bez dotykania ciała można go wyzwolić tylko pilotem? Hmmm, rozczarowany jestem :roll:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Czas zbierać blaszki z rachunków od TP , imadło , piłka , gwintownik , zestaw farbek i na allegro http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=26653 ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach