Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Bronek masz jakis pomysl co zapodac na ten opor ?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Polar napisał/a:
co zapodac na ten opor ?


żarówka 1,5v - 3v
 
darco  Dołączył: 14 Lut 2007
Cytat
i nie pozwól żeby napięcie spadło ponizej 0.9 V
dlaczego

Jak ja mierzę swoje to podaje napięcie 1,2V, a jak przykładam opór -żaróweczka-to napięcie spada do 0,15 V, gdy odkładam żaróweczkę napięcie powraca do 1.2V. Oczywiście dzieje się to wtedy, gdy aparat pokazuje rozładowane baterie, baterie to sony 2300mAh. Czy to jest normalne, przy okazji zapytam czy do ładowarki dedykowanej do tych akku czyli sony mogę dokupić innej marki i o większej pojemności
pozdrawiam darco
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Mierzenie napięcia na ogniwach bez obciążenia zawsze i wszędzie jest byz synsu, ot i cała tajemnica :-) To normalne, że napięcie opada pod obciążeniem.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
bEEf napisał/a:
To normalne, że napięcie opada pod obciążeniem.

No ale nie tyle!
Co to za żarówka ?

darco, mozesz kupić jakie chcesz podobno najlepiej ENERGIZER albo VARTA
 
darco  Dołączył: 14 Lut 2007
przed chwilą robiłem testy na naładowanych akku
2 akku połączone szeregowo i żarówka 2.4V 0,75A bo tylko taką posiadam
napięcie bez obciążenia 2,78V z obciążeniem 2.71V
zachowanie opisane w poście powyżej zaobserwowałem na rozładowanych akku (aparat pokazywał) ale zdziwiło mnie to że napięcie było 1.2V a po podaniu obciążenia tak spadało (ta sama żarówka i 2 akumulatorki światło pojawiło się (błysnęło i gasło). na tych akumulatorkach zrobiłem tylko ok. 60 zdjęć (wszystkie z podglądem 5 sek i histogramem). teraz naładowałem dwa razy i zobaczymy ile wytrzymają. Akku kupione jakieś 2 lata temu do hp 407 ale po tygodniu padł i oddałem aparat a bateryjki zostały i przez ten czas leżały.
pozdrawiam
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
darco napisał/a:
przez ten czas leżały


myślę że szkoda nerwów na testy kup nowe i będziesz miał to z głowy, przynajmniej nie padną Ci przed tym najlepszym zdjęciem ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
W moim przypadku okazalo sie ze jeden z szesciu sprawdzanych aku byl trefny.
Pod obciazeniem zmierzone napiecie bylo 1,00V, juz go wywalilem. Reszta dziala poprawnie i aparacik smiga.
 
sergio  Dołączył: 20 Kwi 2007
Z innego tematu:
Cytat
Mam podobny problem jak kovic, po Z10 zostały mi 3 kpl akumulatorków, które sprawowały się w niej bez żadnych problemów (mogłem zrobić na nich po kilkaset fotek). W ist DL2 mogę na nich zrobić max. do 30 zdjęć i są rozładowane. Ponieważ mają one po około 3 lata, więc specjalnie tym nie przejmuję się. Czekam na zamówione na alledrogo, ładowarkę C-700 i 2 kpl nowych akumulatorków 2600 mAh. Myślę, że Pentax ma większe wymagania prądowe od Minolty i potrzebuje w pełni sprawne akumulatory.


Cytat
Właśnie dotarła do mnie ładowarka BC700 i obecnie robię testy swoich akumulatorków (pomiar pojemności), później ewentualnie regeneracja i wtedy wiadomo będzie które pójdą do kosza. W zapasie są też nowe 2 kpl akumulatorków "technoline" 2600 mAh.


Wyniki pomiaru pojemności:
3 letnie Duracell 1800 mAh: 1825, 1763, 1816, 1872 mAh,
2,5 letnie Camelion 2500 mAh: 1979, 1962, 1952, 1983 mAh.
Aktualnie testuję roczne aku Tronic 2100 mAh, które najszybciej rozładowują się w Pentaxie.
Dotychczas używałem ładowarki MW 1270 o prądzie ładowania 800 mA, dziwi mnie dość znaczny spadek pojemności akumulatorów Camelion, zobaczę czy po regeneracji odzyskają swoją sprawność.

Wyniki testu Tronic 2100 mAh: 1819, 1906, 1760, 1658 mAh.
 

nostri  Dołączył: 09 Maj 2007
wlasnie dorwalem ladoware bc-700
zrobilem test baterii camelion 4x2200mah
okazalo się ze 2 z nich maja pojemnosc 1034 i 1164 , dwie pozostale 1950 i 1870
mam tez 2 szt. baterii gp 2100mah czy moge mieszac baterie w aparacie ? dawac baterie roznych firm ale o podobnych pojemnosciach ??
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
dawac baterie roznych firm ale o podobnych pojemnosciach ??

Niebałdzo. Mają inna charakterystykę rozładowania. Chyba w Twoim przypadku lepiej jednak kupić nowy komplet np. Eneloopów. Przy okazji zyskasz na praktycznym braku samorozładowania.
 

nostri  Dołączył: 09 Maj 2007
eneloopy juz zamowione
zamowilem tez jakies eyepower 2950mah , zobaczymy jak naprawde z ta pojemnoscia bedzie

czyli baterie cameliona moge sobie zostawic do pilota :(
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mam pytanie muszę mieć na szybko jakąś dodatkową baterię ponoć te NP-400 od Minolty będą pasować do K10.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=192788326
Ale czy mogę ładować je w ładowarce firmowej załączonej z aparatem, czy muszę kupić dedykowaną ładowarkę do tego NP-400?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli ma zbliżoną pojemność i naięcie to możesz.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
No właśnie zbliżona? Oryginalne baterie maja 1620mAh a Np-400 będzie miała 2400mAh obie 7,4V, czy to jest zbliżone, czy już za duża różnica?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Zwykle przyjmuje się, że jest maksymalny prąd ładowania, równiy ileś tam % pojemności. Więc podpięcie akumulatora o większej pojemności jest ok, ryzykowne jest ładowanie małego akku dużym prądem.
Podpinaj! :-)
Swoją drogą pojemny ten akku, mój zamiennik ma chyba koło 1800-1900 mAh (i też się bez problemu ładuje w pentaxowej ładowarce)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Gwiazdor,
W sumie ta pojemność , to zapewne ściema i ale nie mam kasy na jakieś lepsze w tym momencie akurat a jutro mam robić zdjęcia na ślubie także lepiej mieć taka niż wogóle nie mieć zapasowej:)
 
jinxx  Dołączył: 30 Kwi 2007
Energizer 2650mAh <- jaka ładowarka?
Witam. Pytanie mam jak w temacie.
Kupiłem 4xEnergizer 2650mAh, które mają zasilać lampę fgz 540.
Póki co mam ładowarkę kompaktową Energizera (na 2 baterie, 2 diody, 8 godzinną czy coś w tym stylu).

Znalazłem małe co nieco nt. ładowarek z mikroprocesorem.

- Czy moglibyście jakieś konkretne ładowarki polecić do aku NiMH?
- Czy można te aku ładować na szybko (czy jest sens kupić tzw. szybką ładowarkę, np. 15 min. lub 1 godzinną?) ?

Jak widać po pytaniach, jestem średnio zorientowany w temacie - w razie czego, gdyby coś się gryzło w moich pytaniach to proszę o wyrozumiałość :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jinxx, gorąco polecam: FAQ - forum otwarte, a tam w szczególności ...zanim zaczniesz zadawać pytania
 
jinxx  Dołączył: 30 Kwi 2007
zorzyk napisał/a:
jinxx, gorąco polecam: FAQ - forum otwarte, a tam w szczególności ...zanim zaczniesz zadawać pytania

:oops: Przepraszam - postaram się lepiej patrzeć
(w dziale "Obiektywy i filtry" pytań o aku bym się wcześniej nie spodziewał... prędzej w "Lampy i inne akcesoria")
:-)

BTW - moje pytania po przeczytaniu topicu trochę się zdewaluowały.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach