andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
roket,a nie masz przypadkiem założonej UV-ki? Na Krymie również w określonych warunkach czasami głupiał AF.Po zdjęciu UV wszystko wróciło do normy.

ADestroyer napisał/a:
Obfotografowywałem" swego czasu czarną wręcz (klimatyczną) piwnicę – K10D + kit bez najmniejszego problemu. Coś mi się widzi, że trzeba serwis odwiedzić... :-(

Ja również nie miałem problemów z ostrością w bardzo ciemnym kościele ormiańskim we Lwowie-Yura,tym naprzeciw restauracji Miedowa(ja)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cytat
nie wiem, nie robię zdjęć w piwnicach

Ja i owszem. Stare domy, hale, fabryki... Aż mnie wystraszyło i dałem sobie spokój... Zdrowie ważniejsze... :mrgreen:
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Ja nie mówię, że AF w K10D + kit jest do niczego, tylko, że nie ma żadnego powodu do kompromitacji kiedy nie da rady i jestem w stanie uwierzyć, że np. w jakimś Olympusie będzie lepiej, a na pewno w totalnych czeluściach więcej może jakiś Fujik w trybie detekcji kontrastu.

andybond, po prostu "Medowa", bez "mie", bez "ja", Wbrew pozorom fonetycznie ukraińskiemu bliżej do słowackiego niż do rosyjskiego :->
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Właśnie przyjechałem z testowania , i coś jest nie tak z puszką lub obiektywem ale nie mam innego obiektywu więc nie sprawdzę .
Plaża i słoneczny dzień a AF nie daje rady , wygląda to tak że przy pierwszym nietrafieniu AF-u zaczyna wariować jeżdzi w obie strony lub dojeżdza do końca skali i słychac tylko ciche bzyczenie a a wszelka zmiana pomiaru światła nic nie daje , wyłączenie i włączenie aparatu nie pomaga dopiero przejście w tryb MF i zrobienie zdjęcia odblokowuje AF , ale fakt w ciemnej piwnicy też działa więc to nie kwestia braku światła .
andybond, UV nie używam jedynie polar o czym pisałem w innym wątku a z tym problem się głupiejącego AF zwiększa .
Co do AF w Olympusach prawda jest taka że jest po prostu lepszy ,działał bez zarzutu ,raczej nie zdarzyło mi się z kitem aby nie potrafił potwierdzić ostrość , tutaj trzeba to uczciwie powiedzieć .

Co do serwisu nie uśmiecha mi się płacić i tak przepłaciłem aparat miał być z gwarancją której nigdy nie otrzymałem ,ostatecznie jak całkiem padnie AF a okaże się że to wina puszki zostanie mi ostrzenie ręczne :-/ .
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Nie masz brudu w czujniku AF? Np włosa jakiegoś czy coś? Jak właczysz czyszczenie matrycy to masz na dole komory lustra wgłebienie - tam są czujniki Autofocusa. Dmuchnij tam kilka razy z gruszki i sprawdź czy pomogło. Mi czasami tak się zdarza że cosik tam wpadnie i wtedy AF zgłupieje.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
RiddlerPL, Już to przerabiałem jest czysto .
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Miałem też (raz jeden) kłopota z K20D. Fociłem modelina na plaży i aparat (przypuszczalnie) się zgrzał od słońca. Objaw był ciekawy bo jeździł w te i wewte mimo łatwego do ustawienia motywu. Chwila w torbie (schłodzenie w cieniu) i wsio wróciło do normy. 10 m inut na słońcu i znowu kłopot K10 i k7 działały normalnie, zas ja do tej pory nie wiem czemu tak się działo.

A u ciebie to z jakims konkretnym szkłem się kaszani, czy ze wszystkimi? Czy z manualami potwierdza ostrość?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
RiddlerPL, Problem w tym że mam tylko kita więc nie mogę sprawdzić na innych , ew. wymienię tego kita na inny tak się umawiałem ze sprzedającym zresztą informowałem go o tych kłopotach .
Wcześniej pisałem o problemie w tym wątku
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
roket, nie masz pod ręką jakiegoś markietu, gdzie można pomacać jakiekolwiek szkła pod P ? Jeśli tak, to się wybierz, zapnij i popróbuj- może wyjdzie czy problem masz z puszką czy z kitem.
Zachowania sprzętu, które opisałeś; jak dla mnie wyglądają na objawy usterki.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Nie ma sensu fatygować się do sklepu. Jeśli nie potwierdza ostrości nawet w MF to ewidentnie wina puchy. Styki są tylko od komunikacji wartości przysłony i zoomu.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
jedrus68, Raczej nie , problem występuje sporadycznie a ustępuje dopiero po przełączeniu na MF i zrobieniu zdjęcia po odblokowaniu się AF potwierdzenie ostrości w MF powraca nawet w bardzo ciemnym pomieszczeniu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a mi K-x na plaży, przy bardzo dużych kontrastach również głupieje. I jest to opisane w instrukcji - przy bardzo kontrastowych scenach AF gupnie i tyle. Inna sprawa, że K10 to już wiekowa maszyna - AF w kiksie dużo żwawiej reaguje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach