argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cureforpain napisał/a:
nie widziałem wymienionych toreb w swojej okolicy..
Jest u Ciebie Euro AGD ? Ostatnio, jak czasami wpadam tam, to zawsze mają jakieś torby Lowepro. Wcale nie drogie.
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Poszukam jeszcze, a nóż na coś trafię. :-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
argawen napisał/a:
Nie kupuj nic w ciemno, zawsze przymierz. Wybierz się z aparatem i zobacz w rzeczywistości.

Całe szczęście, że tak zrobiłem. Wziąłbym pewnie Slingshota i bym żałował. A tak w jego cenie mam plecak i torbę, które mi dużo bardziej pasują, a jakością nie odbiegają.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cureforpain, ja mam Lowepro Rezo 160 za ok. 100zl. Wchodzi aparat + 3 obiektywy
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Dołączę się do wątku. Chciałbym kupić Lowpro Stealth Reporter D200 AW. Czy ktoś używa tej torby? Jakie są Wasze opinie?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Mi po głowie chodzą dwa plecaki:
1. Apollo Dual Trekker
2. Naneu Pro Military Bravo

Jeśli ktoś używał, to będę wdzięczny za info, jak wygląda komfort użytkowania.

W założeniu planuję używać tego plecaka do wycieczek rowerowych.

Przyszły zakup będzie alternatywą dla moje małej torby, której używam do spacerów po mieście.

Generalnie chciałbym czasami zmieścić nawet komplet mojego dotychczasowego sprzętu, czyli to co w podpisie + drobnica typu akumulatorki. Do tego ewentualnie jakąś kurtkę/bluzę + dwa :-B ;)

Wykonalne z tymi plecakami? Bo nie mogę dokopać się do porządnych zdjęć (zwłaszcza produktu Naneu).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślałeś o Lowepro Micro Trekker 100?
Mam takową i mieszczę w niej o wiele więcej, niż masz w stopce+ów Tamron. A na rower jest idealna. Do tego mały, świetnie wykonany i na rower jak dla mnie idealny.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
To mnie zaskoczyłeś, bo na zdjęciach wygląda bardzo niepozornie.
Oczywiście wyskoczyła mi nie raz na monitorze :)

Cholera, bez pomacania chyba się nie zdecyduję... Na swoje nieszczęście mieszkam na tyle małym mieście, że o sklepie foto można zapomnieć.

Hm, może ktoś wie, gdzie w Olsztynie obejrzeć w/w plecaki?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
WIesz co? Przypomnij mi jutro, to strzelę fotę zawartości i zobaczysz, co się tam mieści.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Jeśli tylko nie zapomnę ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Misztu - Especially for You:


W środku leży Z-1p (spoooro większy od DSa)z gripem, z podpiętą Tokiną 80-200/2.8. Długie toto jak cholera. Poza tym znajduje się tam mały kit, "50", Sigma 28-70/2.8 i FGZ 360.
Jak widzisz, sporo można doń zmieścić. A to naprawdę malutki plecaczek.

 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Faktycznie, sporo da się tam upchnąć.

Cóż, będę musiał poszukać jakiegoś sklepu, żeby pooglądać trochę przed zakupem.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
macioh napisał/a:
ja mam coś takiego. wchodzi kasetka z zapiętym takumarem i dwa szkła. duża kieszeń z tyłu, dwie mniejsze z przodu, dwie na klapie i jedna od środka (w klapie).


I jak się sprawuje ta torba? Generalnie większość toreb MEKKO wygląda na dosyć porządne ... z tego co piszesz rozumiem wejdzie do niej aparat z kitem, długim kitem i jeszcze czymś, a może lampa?

P.S. Aha, a mógłbyś zdradzić jej cenę, o ile nie jest to zbyt prywatne pytanie :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja się pochwalę i wrażeniami pierwszymi podzielę, bo dziś przybył do mnie plecak Naneu Pro Alpha. Na razie jeszcze w terenie nie testowałem - na to przyjdzie jeszcze pora. Kolor plecaka mam nieco obciachowy (moro - kamuflaż beżowy), ale połasiłem się na pokrowiec przeciwdeszczowy (ten przynajmniej jest czarny), a czarnego plecaka nie było aktualnie.
Plecak jest wykonany solidnie. I sprawia wrażenie plecaka, który jest faktycznie plecakiem turystycznym/outdoor'owym a nie "miejskim". Solidny pas biodrowy (choć może jak dla mnie trochę za szerokie ma to "trzymanie"), "prawdziwe" szelki, porządna regulacja szelek (także położenia pasa piersiowego), "system antypotny" itp. bajery - to, czego brakowało np. Tamrac'owi Adventure 7 czy też jakimś Lowepro (nie pamiętam teraz modelu, ale taki w cenie 200-300pln) oglądałem. Na plus też liczy się ileśtam kieszonek zapinanych na jakościowo bardzo dobre zamki i pasy kompresyjne. No i miejsce na noszenie statywu - tego brakowało Tamracowi. Szkoda tylko, że "z boku", co może być problematyczne podczas wycieczek rowerem i potencjalnie prowadzić może do problemów z odpowiednim rozmieszczeniem masy.
Skutkiem ubocznym ilości tych kieszonek i zakamarków jest to, że jest dużo zamków, a do każdego zamka dwa suwaki, a przy każdym suwaku dynda się 'dyndel'. I założywszy plecak się trochę jak choinka czułem, a jak jeszcze to dzyndzolić zaczęło obijając się od siebie ;-)
Komora foto wydała mi się nieco dziwna, ale możliwa do oswojenia. Jest taka pomarańczowa "wkładka"/"pudełko" z modyfikowalnymi przegródkami. W przegródkach na razie nie podoba mi się, że nie takie długie, poprzeczne mają możliwość "załamania" tylko z jednej strony. Przez co trudno wetknąć wygodnie dwa body z podpiętymi obiektywami. ALe całość jest dość pojemna. Zapakowałem "na próbę": K100dkit, MZ7, F100-300, A135, FA100macro, M50, A28 i jeszcze by się dało conieco wsadzić. Ale plecak bez tego sprzętu do lekkich raczej nie należy, a co dopiero z pakunkiem ;-) W kazdym razie muszę jeszcze popracowac nad optymalizacją rozkładu przegródek w części foto.
Patent z dostępem do komory foto od strony pleców wydaje mi się nieco egzotyczny, ale może tylko awangardowy? Może ma to swoje zalety, może nie - wyjdzie "w praniu". Natomiast separacja części foto od "niefoto" (górnej komory) jest jak dla mnie taka sobie. Załatwiono to mało sztywną przegródką przypinaną na rzepy, która opierać ma się na tej pomarańczowej wkładce ze sprzętem fotograficznym. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że łatwo ją zdemontować i wtedy jest "zwykły" plecak z dziwną możliwością dostępu od strony pleców ;-)
Warto podkreślić naprawdę solidne wykonanie (ani jednej odpruwającej się niteczki!) i przydatną kieszonkę na szelce. W sam raz na telefon komórkowy, ale GPS Garmin 60 też się dobrze mieści (GPSy serii etrex powinny wchodzić wręcz rewelacyjnie).
Wspomnę jeszcze, że plecak ma kompas na wyposażeniu. Nie widzieć czemu umieszczony na plecah :shock:
Generalnie:
na plus: jakoś wykonania, pojemność (tak foto jak i niefoto), przystosowanie do turystyki i aktywnego wypoczynku, "bajery": kieszonki, pokrowiec przeciwdeszczowy itd., cena (195PLN)
na minus: trochę ciężki,
się okaże: dostęp do komory foto, separacja komory foto i niefoto.

I teraz się tylko zastanawiam, czy nie lepiej było wziąć mniejszy plecak, czyli wersję Bravo. Niby mniej się mieści, ale czy naprawdę zawsze się tyle szklarni zabiera?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
To i ja się podłączę pod ten wątek.
Dużo jeżdżę rowerem, często biorąc ze zobą aparat. Zwykle woziłem sprzęt w plecaku ale przeglądając kiedyś Allegro w poszukiwaniu wygodniejszego nosidła trafiłem na takie coś. Od razu przyszedł mi pomysł jak to zaadoptować na potrzeby foto-rowerowe. Po wymianie kilku maili z producentem-sprzedawcą, w których opisałem i narysowałem z grubsza o co mi chodzi otrzymałem takie coś:



Nie jest to wyczynowa torba na zjazdy po leśnych korzeniach (chyba, że ktoś ma amortyzowany bagażnik :-P ). Jeżdżę głównie asfaltami i tu sprawdza się rewelacyjnie (spód też jest wyłożony amortyzującą pianką). W minionym tygodniu ME-S wraz z K24mm przejechał w niej około 600km. Według zapewnień producenta materiał zewnętrzny jest wodoszczelny ale wjeżdżając w ulewnym deszczu na przełęcz Krowiarki wolałem nie ryzykować i całą wewnętrzną "wkładkę foto" umieściłem w solidnym nylonowym worku na śmieci ze ściągaczem - działa super tworząc szczelną nieprzemakalną i ciągłą membranę. W sumie to niskobudżetowe zabezpieczenie nie przeszkadza zbytnio w funkcjonalności torby. Torba nie jest zbyt wielka - wkładka z pianki dodatkowo zmniejsza wnętrze. Pleśniak jest niewielki więc wokół zostało jeszcze trochę miejsca. Po włożeniu do torby Fuji S9500 (wielkością odpowiada mniej więcej K100D z kitem) do zagospodarowania pozostaje nieco więcej niż połowa torby. Koszt "wkładki foto" wyniósł równowartość gołej torby - łącznie 50zł - ja jestem zadowolony. :-D
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Odpowiadając na pytanie autora wątku...


Mam tą torbę od pół roku i jak na razie jest całkiem całkiem :) Nic si nie rozsypuje, można fajnie ją ukształtować. Do torby bez problemu zapakuję 2 korpusy, 5 szkieł, filtry i inne p***** i jeszcze miejsca trochę zostaje :) Ma to jednak swoją wadę. Torba tak upchana jest po prostu strasznie ciężka i nie jest to zbyt wygodne. Do takiej ilości sprzętu najlepiej nosić jest plecak. No chyba, że masz duzy korpus i spore szkła, to wtedy ta opcja może być dobra :) (ja zawsze ładuje stare szkła, które swoje ważą).
 

disciple  Dołączył: 19 Mar 2008
zamierzam nabyć torbę do samsunga gx 10 - nie potrzebuję w niej więcej miejsca jak tylko na aparat z kitem, dlatego interesuje mnie torba w której sprzęt będzie stabilnie leżał, czyli o stożkowym kształcie jak choćby case logic SLRC-1 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=344059966
może ktoś posiada torbę do samsunga gx 10 o podobnym fasonie? proszę o polecenie takowych, ponieważ jestem raczej zdany na zakup na odległość
 

Pavel76  Dołączył: 03 Kwi 2008
Ponieważ jako temat główny jest tania torba polecam TL-01 i TL-02
http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=7
Jak za tą kasę niezłe wykonanie, masa kieszonek i dużo miejsca.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pavel76, ale to ma znaczek Sedec. Moja dziewczyna miała taki pokrowiec na kompakta i był, subiektywnie mówiąc, bardzo słabej jakości. Na szczęście się zgubił i teraz jest Lowepro. :) Bez porównania. Może jest tak jak mówisz, że wykonanie jest niezłe jak za tę kasę, ale wolałbym trochę mniejszą torbę renomowanej firmy niż dużą i kiepską. :-D
 

Pavel76  Dołączył: 03 Kwi 2008
Oczywiście, znaczek ma taki jaki ma :mrgreen:
TL-01 kupiłem ponad rok temu i bardzo dzielnie się spisuje - jak za tę kasę, teraz TL-01. Nie uważam aby był kiepska bo z pewnościa duża jest.
Wsześniej miałem znaczek firmy Hama i rozpadło się biedactwo bardzo szybko.
Lowepro klasa sama w sobie, myślałem, że wątek jest o alternatywnych produkatch;)
Z tego co pamietam cureforpain planował wydać 60 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach