Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zgodzę się z opinią, że porównywani go z NEX-em, czy PEN-ami jest pozbawione sensu.
Choć ten front-focus i trafialność AF jest naprawdę katastrofalna.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Porównanie do bezlusterkowców z czapki, równie dobrze możne iphona z 8m pixeli porownać z jakimś canonem 20d (o ile pamiętam ilość pixeli). Ale optyczni uwielbiają wręcz takie logiczne inaczej porównania.
Benek, odgrażałeś się, że będziesz zadowolonym użytkownikiem QP. A liczyłem na wrażenia z pierwszej ręki.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Bo to pewnie była groźba, a nie obietnica. :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
odyseusz napisał/a:
Benek, odgrażałeś się, że będziesz zadowolonym użytkownikiem QP. A liczyłem na wrażenia z pierwszej ręki.

Cena misiu, cena...
;-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Misiu, ja to rozumiem. Chociaż od początku wiadomo było, że nie jest to tania zabawka. Niezależnie od ceny, nie mam ochoty na zabawę nią nawet jakby ją dodawano do kg jabłek w biedronce.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
odyseusz napisał/a:
Niezależnie od ceny, nie mam ochoty na zabawę nią nawet jakby ją dodawano do kg jabłek w biedronce.

Ludzie różne mają fobie. Ja to bym do ręki nie wziął zaskrońca, nawet gdyby dawano mi 500 zł. ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
FF w AF kontrastowym - komuś wcześniej już się udał taki numer? Bo jeśli nie, to Pentax jako twórca takiego wynalazku powinien to jak najszybciej opatentować.

BTW: Jest już jakiś użytkownik Pentax Q na tym forum?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
LDevil napisał/a:
BTW: Jest już jakiś użytkownik Pentax Q na tym forum?

Nie, wszyscy trzeźwi. ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ale tak szczerze mówiąc - spodziewałem się wyników tragicznych, a są w sumie trochę gorsze od niektórych bezlustrowców... Za to wynik DR-a mnie zaskoczył, mocno in-plus.
Przy tak małych rozmiarach (body i matrycy) wynik uważam za całkiem przyzwoity... Tylko jeszcze niech coś cena lekko ruszy w dół :evilsmile:
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Tutaj inny test Q i opinia.
Fotki robione z automatu i P
Czekałem na ten test.

http://www.steves-digicam...photos-169.html

dla mnie OK
To tylko kompakt z .....
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Blog ze zdjęciami robionymi Q-pką

http://adventuresinq.com/
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Nowy słitaśny cukierasek do wetknięcia sobie w Q :-) Sonnetar 25mm f/1.1:
http://www.mirrorlessrumo...pentax-q-mount/
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
ebelbeb napisał/a:
Nowy słitaśny cukierasek do wetknięcia sobie w Q :-) Sonnetar 25mm f/1.1:
http://www.mirrorlessrumo...pentax-q-mount/

Akurat ten mały, pomalowany na czarno kawałek żelaza i szkła nie przypadnie do gustu wielbicielom słitaśnych podpierdółek.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Zastanawiam sie, czy zrobienie zdjęcia tym samym obiektywem założonym na dobry korpus APSC i potem wycięcie środka nie dąłoby podobnych efektów
To wszystko prawda, sam mam takie wątpliwości, ale,
Marek Wyszomirski, czy rozważałeś zastosowanie tego czegoś do makrofotografii? Pytam zupełnie poważnie, bo przecież głębia ostrości przy tak małej matrycy powinna być niesamowita. Moją obawą jest teraz bardzo długi czas synchronizacji z lampą błyskową - 1/13s.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rozważałem- i bezlusterkowiec z małą matrycą wydaje się tu być dobrym rozwiązaniem. Niestety Pentax Q ma do takich zastosowań kilka wad. Po pierwsze - brak odchylanego ekranika LCD powoduje, że kadrowanie przy makro staje się dość problematyczne. Po drugie - brak w ofercie obiektywów systemowych nadających się do makro. Można wprawdzie podpinać obiektywy od większych formatów przez przejściówkę, ale wtedy musimy ręcznie operować przysłoną- co przy makro jest poważnym problemem. Z kolei brak wizjera powoduje, że aparat nie nadaje się do robienia zdjęć bez użycia statywu z dłuższymi obiektywami - to też w/g mnie poważna wada - i pośrednio będzie ona również wpływała na zastosowanie do makro - bo makrokonwertery Raynoxa najlepiej pracują z dłuższymi ogniskowymi.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dwa dosyć stare testy pentaxowego malucha : 1 i 2 .

[ Dodano: 2012-04-05, 21:54 ]
W najnowszym wydaniu miesięcznika DFV pojawił się 5-stronicowy test pentaxowego brzdąca.
Parę konkluzji wieńczących to dzieło :
Q- nie jest dla stomatologa. AF nie trafia w zęby.
Q- jest doskonałym aparatem do nauki fotografowania dla dziecka.
Q- jest milusi , ale system niepewny.
W Q można się zakochać od pierwszego wejrzenia , ale ta miłość jest zbyt kosztowana.
Ergonomia jest poniżej średniej, ale za to ergonomia jest na dobrym poziomie ;).
Z Q ciężko się rozstać, no chyba, że się jest kolekcjonerem, wtedy powinno się go mieć.
Specyfikacja techniczna Q nie zachęca do testowania, ale za to aparat zabija już na pierwszy rzut oka.
W aparacie jest wszystko a w systemie prawie nic.
I ogólnie - małe wow!
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dawno nic nie było o Q i choć nadal uważam, że ma małą matrycę (tej samej wielkości ma moja siostra w kompakcie RS1000 za 200zł) to cenowo stał się zdecydowanie atrakcyjniejszy, a i wygląda jak dla mnie zdecydowanie lepiej niż K-01 choć i możliwości mają inne.
W Polsce ceny spadły również, ale na innym forum zauważyłem wątek o ciekawej ofercie w zakupach grupowych (nie u nas). Zamieszczam tu linka, żeby pokazać, że przy ciekawej cenie (349$ w kicie) ten aparacik cieszy się jednak pewnym zainteresowaniem (aktualnie 520 zestawów kupionych):
http://www.groupon.com/de...3&c=deal_button

[ Dodano: 2012-08-29, 13:52 ]
O już kolejne 10 sztuk się sprzedało :-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tak wyglądał mój GX-1s jak podpinałem pod niego Telemegora 300mm/4.5 :-)

Podsumowując mój wcześniejszy wpis, to na wymienionej akcji sprzedało się 770 zestawów Q ze stałką 01, czyli całe mnóstwo Pentaksów lata sobie teraz po świecie.
Ciekawe ile tak naprawdę zestawów Pentax sprzedał, skoro jednak zdecydowali się wydać nowy korpus Q10 i obiektywy w tym systemie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach