argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, podeślij mi jakiś RAW z hotami. Zobaczę, czy będzie to widział Silkypix.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
jedynym słusznym Silkypix
- wiesz byc moze mapuje on hoty...
mops, - k20d ma mapowanie pikseli - nawet je wlaczylem tyle ze nie chcialo mi sie sprawdzic czy to zadziaallo...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mops napisał/a:
czy np posiadacze k20 w ktorych nagminnie sie hoty pojawiaja beda mogli jakos reklamowac sprzet czy cos
Pewnie tak.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Fafniak, podeślij mi jakiś RAW z hotami. Zobaczę, czy będzie to widział Silkypix.
eeee moze jutro...? albo jak sie ppojawie po szkielko to ci na karcie przyniose ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
eeee moze jutro...?
Nie spieszy mi się.
Fafniak napisał/a:
albo jak sie ppojawie po szkielko
napisz w końcu, co z tym szkłem. Najlepiej na PW.
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Pomyslalem troche o tescie na optyczne i uwazam, ze publikacja wynikow testu "niesprawnego" (jesli to rzeczywiscie wina sprzetu) aparatu/obiektywu jest kompletnym brakiem profesjonalizmu, bo jak to ma sie do rzeczywistych jego osiagow? Co to za informacja dla kupujacego? I tlumaczenie ze przeciez nie beda czekac w nieskonczonosc na sprawny aparat jest dziecinna. Nikt przeciez nie mowi, ze maja zataic fakt ze zalozmy 3 na 4 puszki mialy defekt. Ludzie na podstawie tego i tak wyrobia sobie zdanie o systemie zapewniania jakosci. Jakos na photozone albo Dpreview czekaja na sprawny sprzet i co najwyzej zamieszczaja info, ze mieli klopoty z jego dostaniem. Kompletna porazka...
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Z punktu widzenia potencjalnego klienta, to wlasnie jest to profesjonalne. Niech testetrzy pokazuja co odkryli, bo w folderach Pentaxa tego nie znajdziesz. A po przypadku dpreview moze sie okazac, ze zaraz powstanie lista numerow seryjnych dobrych i zlych k20. Jak 16-50 :-(
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
To powstała już taka oficjalna lista trefnych 16-50?
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Nadal twierdze ze nie. Przeciez napisalem, ze absolutnie nie powinni ukrywac ze reszta egzemplarzy byla niesprawna. Natomiast nie widze sensu publikownia testu i testowania niesprawnego egzemplarza, tlumaczenie ze przeciez nie beda wybierac najlepszego do mnie nie trafia. Nadal nie sa to wyniki jakie ta puszka/obiektyw osiaga... gdy jest sprawna! Nie wiem co bys np. powiedzial na test samochodu ze sprawnymi trzema cylindrami na cztery? Uwazalbys ze to powazne? Co by Ci ten test powiedzial? Odzwierciedlalby realne osiagi, czy te ktore bedziesz mial, jak masz pecha i trafisz trefny egzemplarz? Kompletnie inna sprawa sa klopoty z zapewnieniem odpowiedniej jakosci przez Pentaxa, to jest mega zenada! Sorka jesli cos jest niesprawne, nie testuje sie tego i nie publikuje wynikow. Co innego zamieszczenie informacji, ze np. pomimo staran i przetestowania np 5 puszek, zadna nie byla sprawna... Gwarantuje Ci ze kazdy wyrobi sobie zdanie o marce...
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
Coś jednak było z tym k20d
Wygląda na to że jednak coś było z tym k20d i hot pikselami. Pentax potwierdził, że przez błąd w firmware, w określonych okolicznościach (2 second self timer), owe się pojawiały. Kwiaty z przeprosinami dla brokatowych.pl? :-P (wiem wiem, nie tylko to zawalili w tym teście). Inżynierowie już pracują nad fixem który będzie dostępny w nieokreślonej przyszłości, ale będzie. Więcej.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Viator, a to nie lepiej to napisać w wątku o teście k20 u opacznych?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Viator napisał/a:
Kwiaty z przeprosinami dla brokatowych.pl

Przecież akurat istnienia hotów nikt nie negował.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
bEEf napisał/a:
Viator napisał/a:
Kwiaty z przeprosinami dla brokatowych.pl

Przecież akurat istnienia hotów nikt nie negował.

Oj negował, negował - szczególnie na twarzy modelki... :mrgreen:
Może wróci to zdjęcie do "testu"?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
armar napisał/a:
Oj negował, negował - szczególnie na twarzy modelki...

Bo tam to ich akurat nie było ;-)
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
Dopiero teraz z ciekawości przeczytałem test optycznych K20D
Rozwaliło mnie jedno stwierdzenie (nie mowiąc o innych o których już inni pisali) ze dokładając 1000zł masz lepszy sprzęt.
To prawie tak jak ja kupowłem swoja k200d jakbym dał te 1000 zł czy 2000 miałbym k20d. A moze jakbym sprzedał auto to by wystarczyło na cyfre w pełnym formacie.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Jak nic lepszego nie można dostac za mniejszą kase to przynajmniej da się za większą :mrgreen:
 

pannonia  Dołączył: 20 Lis 2008
pinus napisał/a:
Dopiero teraz z ciekawości przeczytałem test optycznych K20D
Rozwaliło mnie jedno stwierdzenie (nie mowiąc o innych o których już inni pisali) ze dokładając 1000zł masz lepszy sprzęt.
To prawie tak jak ja kupowłem swoja k200d jakbym dał te 1000 zł czy 2000 miałbym k20d. A moze jakbym sprzedał auto to by wystarczyło na cyfre w pełnym formacie.

Pewnie bierze się to stąd że testujący nie martwią się ceną i mają to gdzieś.
Odwrotnie niż wiekszość potencjalnych kupców.
Kiedyś uczono mnie że towar oceniamy jako stosunek jakości towaru do ceny.
I takie oceny wg mnie mają prawdziwy sens, co za okresloną kwotę najlepiej kupić (podkreślając wady i zalety danej propozycji).
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
pannonia napisał/a:
Pewnie bierze się to stąd że testujący nie martwią się ceną i mają to gdzieś.


W tej ich logice jest pewna niekonsekwencja, bo jakoś Canony 40D, czy Nikony D300 nie miały takich komentarzy w stylu, że za 1000zł, 2000zł, czy 20000zł można mieć coś lepszego :mrgreen:
A jeśli trzymamy się zasady, że porównujemy w systemi - to Pentax jest nie do pobicia - w tej cenie (w sumie skromnej) otrzymujesz wszystko co najlepsze dała firma :evilsmile:
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
pawelek-79 :-B

W ogóle oceny porównawcze powinny być mocno oderwane od samego testu, co mnie obchodzi że firma XYZ robi sprzęt w którym ten guzik jest większy a ten drugi jest mniejszy i można ustawić ISO 25000 które wygląda lepiej od ISO 32000 aparatu firmy ZYX. Ja zwykle chce wiedzieć jak dobrze sprawuje się dana maszyna w warunkach testowych a nie w wirtualnym pojedynku z konkurencją pozycjonowaną np. dla fotoreporterów zamieszkujących regiony o suchym kimacie i wzroście do 165cm
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Alyjen napisał/a:
Ja zwykle chce wiedzieć jak dobrze sprawuje się dana maszyna w warunkach testowych a nie w wirtualnym pojedynku z konkurencją pozycjonowaną np. dla fotoreporterów zamieszkujących regiony o suchym kimacie i wzroście do 165cm
Niestety, recenzja brzmi inaczej gdy testowany jest sprzęt na N lub C lub inny "sponsor" a inna gdy testowany jest sprzęt obojętny finansowo testującemu, wtedy trzeba pisać takie bzdety żeby się sponsor nie obraził. :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach