xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
[ K10D] K10D robi zielone zdjęcia <!>
K10D raz na jakiś czas robi mi zielone zdjęcia, robi je do puki nie włączę i wyłączę aparatu ?! co jest:
http://xolox.dlf.interia.pl/IMGP2669.JPG // sprawdźcie EXIF może coś popieprzyłem sam ?!
Napisałem email do apollo oni chcą żebym wysłał aparat, to sie dzieje dosyć rzadko (nieche żeby mnie obciążyli kosztami ze niby sprawny sprzęt wysyłam). Jednak wkurza mnie to bo po zrobieniu serii zdjęć dowiaduję się że są zielone,w RAWie też takie mi zrobiło.
Jakieś sugestie ktoś ma ? mam więcej takich zdjęć.
Po wyłaczeniu i właczeniu aparatu wszystko wraca do normy.
 
Arclight  Dołączył: 29 Maj 2008
Moja kadycha też już dwa takie zdjęcia zrobiła - ale potem jej przeszło. Co ciekawe, oba robiłem w nocy.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Moja robi tak dopóki nie wyłączę i włączę aparatu. Może w przyszłym tygodniu się zdecyduję im wysłać aparat. Popatrzcie jeszcze w EXIF proszę.
 
pepe  Dołączył: 27 Maj 2007
witam
pozwole sie podlaczyc do watku - mam podobny problem z wykonywaniem zdjec (posiadam samsunga gx-10). kontaktowalem sie z serwisem samsunga lecz niestety nie da sie nic zrobic tak na odleglosc. do pewnego czasu pomagalo u mnie zwiekszenie ekspozycji o +3EV, wykonanie zdjecia (przeswietlonego) a pozniej powrot do ¨normalnych¨ ustawien i wykonanie zdjecia przy prawidlowej ekspozycji. w tym momencie nie da sie juz wykonac ¨normalnych¨ zdjec, nie pomaga wlaczenie i wylaczenie aparatu, zwiekszenie ekspozycji i wszystkie wychodza z zielonym zafarbem. przypuszczam ze moze to byc spowodowane ciaglymi wsrzasami (aparat woze w sakwie zabezpieczonej wkladem z gabki o grubosci 1cm).
moze spotkaliscie sie z podobnym problemem i chwilowo zaradziliscie mu (chcialbym wykonac jeszcze troche zdjec przed ukonczeniem wyprawy - obecnie nie jestem w stanie przeslac apartu do serwisu)
wiecej fot:
http://www.hivermag.pl/ak...-odcinek-4.html
http://www.hivermag.pl/ak...-odcinek-3.html
http://www.hivermag.pl/ak...-odcinek-2.html

dzieki wielkie i pozdrawiam
piotrek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pepe, bardzo dobre zdjecia - natomiast sprawa z aparatem to chyba najgorsze co moze przytrafic sie w czasie takiej wyprawy :evil:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Moja kadycha 3 razy pokolorowała zdjęcie na czerwono (w rawie...).
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
xolox, na Twoim miejscu wraz z aparatem wysłałbym również z aparatem te zdjęcia do serwisu (nigdy nic nie wiadomo, a może mieliby wskazówke co może być nie tak). A i nikt z was nie napisał czy próbował zmienić balans bieli, może warto popróbować na różych ustawieniach?
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Sporadycznie zdarza to się mojej K10 - pomaga otwarcie zasobnika z kartą i jej "wyciśnięcie" i powtórne wciśnięcie.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Za pierwszym razem tego Porszaka próbowałem z różnym balansem bieli cyknąć, za drógim razem cyknąłem byle co w RAWie.
Na razie 2 razy mu się zdarzyło takie coś no ale nie chcę by to się powtórzyło kiedykolwiek. Nie każde zdjęcie można powtórzyć ja na całe szczęście robię zdjęcia tak dla siebie dla przyjemności fotografowania. Za każdym razem koloruje zdjęcia tak samo na zielono.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
A może to K10D Matrix Edition i dlatego ten zielony zafarb:-)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Czyli z tego co czytam takie coś zdarza się cześciej? Damn, aż sie boję że kiedyś zobaczę różowe zdjęcia na mojej kadyszce O.o

Cobretti napisał/a:
A może to K10D Matrix Edition i dlatego ten zielony zafarb:-)
Możliwe, brakuje tylko takiej dysfunkcji jaka nastąpiła tu
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
wprawdzie na kasetce, ale miałem podobną przygodę. Przy zwykłym świetle żarówki miałem czerwone zdjęcia. Myliły się wszystkie programy WB. Dopiero na manualnym udało się złapać światło i to nie bez problemów. Ustawiałem na białą kartkę. Jeśli pokrywała cały kadr aparat się gubił. Przy pokryciu 1/3 centralnie złapał kolor idealnie.
Co to było? Mi wyglądało na jakiś błąd oprogramowania, bo warunki nie były trudne. Przy tym świetle robiłem już wiele zdjęć i bezproblemowo.
Problem ten miałem z DA 16-45. Czy obiektyw może mieć tu jakieś znaczenie? Wasze problemy były z różnymi szkłami, czy zawsze z tym samym?
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Próby były podjęte na 2 obiektywach, ten błąd zdarza się sporadycznie ale wkurza mnie to i jestem niespokojny puki co idę robić zdjęcia. ;) chyba ze deszcz mnie przegoni :D
W przyszłym tygodniu zastanowię się co zrobię wcześniej mam jeszcze 50 rocznicę ślubu moich dziadków (dziadka i babki sprostowanie dla bardziej dociekliwych).

Cobretti ty to mnie pocieszyłeś :D


Jak to mówi Ferdek K.
"Pałka się przegła !" Poszedłem na spacer i 2 razy miałem Matrix Mode. To już mnie zirytowało.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
No to jak masz na gwarancji, to ślij do serwisu, a jak już po gwarancji, to spróbuj nowy soft wgrać, pisali na forum
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
I nawet możesz się stać szczęśliwym posiadaczem K20D (lub GX20) jeśli uznają że naprawa im się nie opłaca (w co wątpię bo wygląda to na jakiś błąd softu). IMO najpierw warto spróbować wgrać od nowa firmware, zmienić kartę pamięci (obiektyw tutaj nie ma znaczenia - zafarb miałby inny charakter) i jak to nie pomoże dopiero wysyłać ;-)
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
No nie wiem, czy jak zobaczą nowy soft wgrany, to nie powiedzą, że sam zepsułeś przez gmeranie w sofcie, mogą to uznać za ingerencję w sprzęt i odmówić naprawy gwarancyjnej
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Wgranie oficjalnego firmware ze strony Pentaxa nie może byćpodstawą odmowy naprawy!
 

Rzaba  Dołączył: 05 Gru 2007
Miałem podobny problem, oprócz zielonych potrafił też zrobić całe różowe. Słany był 2 razy do appolo, za drugim razem wymienili płytę główną. Problem u mnie pojawiał się gdy aparat wybudzał się z uspienia.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Rzaba często ci się to działo ? hmm może spróbuje go uspać.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
xolox:

Rzaba napisał/a:
Problem u mnie pojawiał się gdy aparat wybudzał się z uspienia.


Chcesz mieć ten problem czy go nie mieć?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach