pepey  Dołączył: 26 Lis 2008
GX-20 vs. K20D
Mam zamiar przejsc do 20-ki i tu dylemat. Nie rozumiem powiekszajacej sie roznicy cen miedzy GX-20 kit ktoren coraz tanszy i mozna nabyc juz za 2200zl , natomiast kit K20D utrzymuje sie w okolicy 2700zl. Co uzasadnia te roznice? Czyzby Samsung dal jakas plame w modelu 20-ki? W poprzednim , 10-ce raczej byl lepszy od Pentaxa, co zreszta widzialo sie w rankingach i ocenach. A co teraz?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wtedy też GX-10 był tańszy od K10D... Jeśli przyzwyczaiłeś się do Samsunga i możesz mieć go taniej, to nie ma się co zastanawiać. :-)
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
jak masz możliwość oszczędzić 500 zł to ja bym się nie zastanawiał - przy starszych modelach różnicy nie zauważyłem pomiędzy sprzętami a cena też była sporo niższa. Zaoszczędzona kasa jak znalazł na gripa lub lampkę. ja dzisiaj odebrałem swojego k20d i muszę powiedzieć że warto - w porównaniu do mojego poprzedniego tu znacznie więcej bajerów i jestem mile zaskoczony - chociaż przyzwyczajenia niestety dają już nać o sobie i trochę się gubię :))
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Forplay napisał/a:
oszczędzić 500 zł
, no powiedzmy że ok 300, jeżeli porównujemy np na skąpcu sklep z najtańszym GX-10 i k20d ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Forplay napisał/a:
kasa jak znalazł na gripa

Na to bym za bardzo nie liczył.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie dość że 300zł na grip nie wystarczy, to jeszcze nie widziałem nigdzie gripa do sama

nie żebym szukał, ale po prostu jeszcze mi się nie przewinął :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
opiszon napisał/a:
nie widziałem nigdzie gripa do sama

W Polsce go nie było, najbliżej w Wielkiej Brytwance ale koszt wychodził coś koło 700 zł.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Zdano napisał/a:
W Polsce go nie było
widzialem 1 (slownie: jeden) raz na Allegro.
Uzywany, sprowadzony.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
jak różnica te 300 zł to lepiej dopłacić do pentaxa

przynajmniej jak będziesz chciał w przyszłości sprzedać to samsunga nikt Ci nie kupi ;)
chyba że zejdziesz bardzo z ceny.
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
MateuszG napisał/a:
przynajmniej jak będziesz chciał w przyszłości sprzedać to samsunga nikt Ci nie kupi


ci co znaja sie na rzeczy to wezma
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
andy68 napisał/a:
MateuszG napisał/a:
przynajmniej jak będziesz chciał w przyszłości sprzedać to samsunga nikt Ci nie kupi


ci co znaja sie na rzeczy to wezma


chyba, że S zacznie produkować tak wypasione aparaty ze inne systemy beda sie chować pod kazdym wzgledem, wtedy S będzie uznawaną marką we wszechświecie i każdy będzie tylko marzył o tym, aby taki sprzet posiadać ;)
A tak serio - jeśli nie widać roznicy, to po co przepłacać ;) za 300 to bym dołożył i lampke fz360 sobie strzelił ;)

p.s. z tego co pamietam, to S było obraniczone w ilosci strzelanych fotek w serii w stosunku do P
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
ja tylko moge powiedziec wady i zalety na podstawie GX-10 i K10D :-)
na plus GX-10:
prostsze menu
tanszy

minusy (tj plusy K10D):
pentax remote assistant
tanszy grip k10d

wiecej grzechow nie pamietam...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
nediam napisał/a:
prostsze menu
Menu/przełączniki jest takie samo, tylko ma inną czcionkę i kolory. Chyba, że o czymś nie wiem.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zdaje się, że na plus GX10 należy policzyć dołączoną wywoływarkę. No i nie wiem jak z serwisem. Apollo ma dość ugruntowaną opinię, natomiast o Rendaszce różne opinie krążą.
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
mam GX i drugi raz bym go nie kupił, dlaczego bo co z tego że zaoszczędzę 300-400 jak na rynku w ogóle niem grip'ów.
Teraz chętnie grip bym kupił, ale nie za 700 zł, przecież to połowa wartości aparatu za kawałek plastiku :evil: :evil: :evil:
Bierz pentaxa i nie zastanawiaj się nad tym więcej.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
ramcin napisał/a:
na rynku w ogóle niem grip'ów.


To prawda. Na używkę w dobrej cenie też nie ma co liczyć. Więc jeśli planujesz zakup gripa, to Pentax będzie lepszym wyborem.
Co do innych kwestii - w GX-10 znacznie bardziej podobało mi się menu niż w K10D: niewątpliwie bardzo istotna rzecz ;-)
A jeśli chodzi o GX-20, to w reklamie w Chasseur d'Images piszą, że dorzucają DxO (bardzo rozsądny soft). Tylko nie wiem na ile dotyczy to rynku polskiego.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zdaje się (ja się nie znam, ale tak czytałem), że była jeszcze różnica w możliwości sterowania aparatem z komputera. Czy jakoś tak. Chyba na plus dla Pentaxa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matb,
nediam napisał/a:
pentax remote assistant
:-P
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Na GX-10 dziala przerobione pkremote pod linuxem.
Był o tym wątek na forum
 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Forplay napisał/a:
kasa jak znalazł na gripa

Na to bym za bardzo nie liczył.


zwracam honor - nie wiedziałem że grip z pentaxa nie pasuje

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach