andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
PePeu napisał/a:
andrusz, a czy możesz pstryknac pare fotek tekstyliom (najlepiej polar) i sprawdzic czy ta puszka sie nadaje do profesjonalnych zastosowan ?

No, to jest: szary polar, wbudowana lampa błyskowa, obiektyw Pentax FA 50/1.7 przysłona 4.0. Zdjęcie skonwertowane z RAW za pomocą Raw Therapee, profil Default:



Widać ten obrazek? Podlinkowałem go z pbase. Ew. proszę kliknąć tu:

Szary polar
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Obrazka nie widać. Ale link działa dobrze.
 
PePeu  Dołączył: 28 Lip 2008
andrusz, dziękuję!
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
PePeu napisał/a:
andrusz, dziękuję!

Be my guest (jak mówią anglicy) ;-) I jak wypadł test?
 
PePeu  Dołączył: 28 Lip 2008
andrusz napisał/a:
Be my guest (jak mówią anglicy) ;-) I jak wypadł test?


wprawdzie to nie jest szara , a jasno-szara bluza, ale na zdjęciu nie widzę grama problemu, który występuje w kasetce, (którą zresztą chyba masz, więc możesz porównać)

jutro będę na giełdzie i wezmę ze sobą najbardziej problematyczne tekstylia i jeśli mi pozwolą, to pstryknę
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Szary to raczej nie wyszedł,lekki niebieski zafarb,kasetka z fleszem radzi sobie nie gorzej a może lepiej.Z drugiej strony wywołałeś w nie najlepszym programie wywołaj w PPLu.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
A jak sobie k-m radzi z odszumianiem? Czy to prawda że ISO 1600 wygląda lepiej niż ISO 800 na K10D ?
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
folab napisał/a:
Szary to raczej nie wyszedł,lekki niebieski zafarb,kasetka z fleszem radzi sobie nie gorzej a może lepiej.Z drugiej strony wywołałeś w nie najlepszym programie wywołaj w PPLu.

Test zrobiłem na prośbę PePeu - a skoro on jest zadowolony, to chyba nie ma sensu bawić się w to dalej :-P

P.S. A co to takiego ten PPL?

[ Dodano: 2008-12-29, 11:47 ]
sunshine napisał/a:
A jak sobie k-m radzi z odszumianiem? Czy to prawda że ISO 1600 wygląda lepiej niż ISO 800 na K10D ?

Odszumianie... działa ;-) Możliwe są 3 stopnie (pomijając odszumianie dla długich czasów). Ja sobie ustawiłem na 1 i działa bardzo delikatnie, co mi odpowiada, bo jeszcze nie zanikają szczegóły. A K10D nie mam, więc ciężko mi porównać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
andrusz napisał/a:
A co to takiego ten PPL?

Pentax Photo Laboratory
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
plwk napisał/a:
andrusz napisał/a:
A co to takiego ten PPL?

Pentax Photo Laboratory

:oops:
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
PePeu napisał/a:
andrusz, a czy możesz pstryknac pare fotek tekstyliom (najlepiej polar) i sprawdzic czy ta puszka sie nadaje do profesjonalnych zastosowan ?
PePeu napisał/a:
To jest prosty test (podobnie jak omijanie słupków w testach samochodów - tzw. test łosia) na to, jakiej jakości filtr odcinający podczerwień został zamontowany na matrycy. Jeśli neutralny materiał będzie fioletowy (uv+ir) lub brązowy (ir), to znaczy, ze filtr jest kiepski. W takim przypadku zastosowanie puszki do zdjęć imprez, pokazów mody itd. nie ma sensu.
Nie ma znaczenia czy aps-c czy nie.


obawiam się, że głupoty piszesz. na podstawie zdjęć szarego polaru powiesz, czy aparat "nadaje się do profesjonalnych zastosowań"? co w ogóle rozumiesz przez "profesjonalne zastosowania"? naprawdę, bzdety straszne
 
janku  Dołączył: 10 Mar 2008
Cytat

Widać ten obrazek? Podlinkowałem go z pbase. Ew. proszę kliknąć tu:

Szary polar


o, przy okazji można sprawdzić rozdzielczość... dzięki obiciu tapczanika, na którym owy polar sobie leży ;-)
 
PePeu  Dołączył: 28 Lip 2008
cerfes napisał/a:
obawiam się, że głupoty piszesz. na podstawie zdjęć szarego polaru powiesz, czy aparat "nadaje się do profesjonalnych zastosowań"? co w ogóle rozumiesz przez "profesjonalne zastosowania"? naprawdę, bzdety straszne


cerfes , sam nie wiesz o co chodzi a wyskakujesz ze słowem bzdety :-)

spójrz na przykład Leici: kiszka :-)

nie mam pod ręką swoich przykładów, bo jestem na wyjeździe, ale w k100 jest niewiele lepiej, poza tym, ze jest mniej fioletowe a bardziej bordowe, tzn. więcej odcina uv

ciekawe czy sprzedałbyś takie zdjęcie lub mógł dostać kasę za zrobienie reportażu z podobnymi efektami (?)

dużo zależy od tkaniny z jakich jest materiałów (niestety część odbija IR a inne nie i dlatego nie sposób skorygować tego na zdjęciu) i jak manipuluje światłem, ale skoro andrusz mówi, ze z k100 na tym "polarku" nie jest gorzej, to znaczy, że to nie jest problematyczny materiał

problem braku lub słabego filtra odcinającego podczerwień i efekty tego (w tym również nieostrości w pewnych obszarach) jest ogólnie znany - poczytaj sobie o tym
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
Cytat
słabego filtra odcinającego podczerwień i efekty tego (w tym również nieostrości w pewnych obszarach)
Zobaczcie sobie tutaj. Szczególnie 3 para zdjęć, a na 4-tym po zdjęciu ICF zdjątko "prawie" jak z K20 :mrgreen:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Rozmawiałem z pewnym użytkownikiem forum, który poinformował mnie, że K-m'ka ma znacznie szybszy i pewniejszy AF od K10D! Prawda to?
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
a jak z potwierdzeniem ostrości z manualami? Skoro nie ma tego swiatelka punktu ostrości, czy potwierdza dzwiekiem i zielona kontrolka?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ladyhawke napisał/a:
Skoro nie ma tego swiatelka punktu ostrości, czy potwierdza dzwiekiem i zielona kontrolka?
Tak.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
:mrgreen: ...

 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
było ... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach