TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
I pojawił się teścik - trochę czekaliśmy...
No ale to porównanie do D40 to chyba się pomylili :) porównując kasete do wg mnie najbardziej amatorskiej lustrzanki...chyba że im o te pixele chodziło, jak tak to powinien to być d50 bo w dniu premiery k100d to, to był jego bezpośredni konkurent

idę się zastanowić czy mam kolekcję szkieł pentaxa i m42 heheheheheeh
 
MATT  Dołączył: 14 Lut 2007
czytając upragniony test Kasetki na fotopolis mam trochę niedosyt.Cena-ceną,ale
bez przesady z tym porównaniem z D40,Kasetke uważam za lustrzanke pokroju
D50,D70 LUB 400D.I jeszcze to pytanie w podsumowaniu -cytuje,,Jest to kilkaset złotych więcej niż konkurencyjny Nikon D40. Czy warto dopłacić to 400 zł do pentaksa?'' :evil:
Sam test uważam za trochę niejednoznaczny,niby niema większych minusów ale super
to on też nie jest -w końcu dostał74% a D40-chyba 77%-wkurzające :-x
A tak poza tym wytłumaczcie mi minusy i plusy większej matrycy?
Z tego co wiem większa matryca pozwala na większe odbitki bez utraty jakości,
natomiast uzyskuje większe szumy, Czy tak? jak żle mówie to mnie poprawcie :lol:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
MATT napisał/a:
czytając upragniony test Kasetki na fotopolis mam trochę niedosyt.Cena-ceną,ale
bez przesady z tym porównaniem z D40,Kasetke uważam za lustrzanke pokroju
D50,D70 LUB 400D.I jeszcze to pytanie w podsumowaniu -cytuje,,Jest to kilkaset złotych więcej niż konkurencyjny Nikon D40. Czy warto dopłacić to 400 zł do pentaksa?'' :evil:
Sam test uważam za trochę niejednoznaczny,niby niema większych minusów ale super
to on też nie jest -w końcu dostał74% a D40-chyba 77%-wkurzające :-x
A tak poza tym wytłumaczcie mi minusy i plusy większej matrycy?
Z tego co wiem większa matryca pozwala na większe odbitki bez utraty jakości,
natomiast uzyskuje większe szumy, Czy tak? jak żle mówie to mnie poprawcie :lol:


Przede wszystki czas pojawiena sie K100d w Fotopolis to chore, gdyby byl bardzo pozytywny test zaraz po wejsciu, na pewno by nie zaszkodzilo w sprzedazy....wtedy byl D50 i nie byl lepszy. Jak mozna porownac cenowa K100d do D40 i napisac czy warto dolozyc, jak K100d ma SR z KAZDYM , nawet manualnym szklem, i oczywiscie mierzy z nimi swiatlo, a D40 ani nie ma stabilizacji, ani pomiaru swiatla z ob AI i AIS, no i przede wszystkim nawet nie dziala z nim AF bez AFS silnika....samo to pokazuje jak inne sa to aparaty wiec patrzac na ilosc pixeli tylko to bez sensu. Na takiej zasadzie to 30D jest bez sensu aparatem jak mozna za 1500zl mniej miec 10M 400d....
PS Czy test byl robiony w jpeg czy RAW?Samo to ze jesli w jpeg robia na fotopolis, dla mnie to zupelny bezsens. Generalnie Sylwek dobrze napisal, ale widac sporo powsciagliwosci. Coz, test K10d pewnie sie pojawi za x miesiecy i bedzie robiony w jpeg w takim trybie zeby byly jak najmieksze.....:)
test 40d pojawil sie zaraz po wejsciu na rynek, K100d po pol roku. Winic tez mozna Pentax Polska za to, to inna sprawa. Coz, dobrze ze jest i tak, ale zdanie o tych 400zl to troszke dziwnie brzmi, tym bardziej ze D40 nie daje AF ze szklami AF .....paranoja i nie ma jak marketing. Chyba faktycznie zakupie te szkla Zeissa i tyle i bede tluka slajdy wciaz. A widac ze taki Distagon na np FF sei zachowa znakomicie. Caly ten marketing, testy, itd coraz bardziej mnie draznia.
Musze przegladnac co by tu ewentualnie wystawic na allegro lub ebay
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
PS Czy test byl robiony w jpeg czy RAW?Samo to ze jesli w jpeg robia na fotopolis, dla mnie to zupelny bezsens.
Przecież masz info pod każdym zdjęciem. Są jpg i Rawy.
Alek napisał/a:
test 40d pojawil się zaraz po wejsciu na rynek, K100d po pol roku. Winic tez mozna Pentax Polska za to, to inna sprawa. Coz, dobrze ze jest i tak, ale zdanie o tych 400zl to troszke dziwnie brzmi, tym bardziej ze D40 nie daje AF ze szklami AF .....paranoja i nie ma jak marketing. Chyba faktycznie zakupie te szkla Zeissa i tyle i bede tluka slajdy wciaz
A tego to nie rozumiem. Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .

dokladnie - nie jest!
Wypuszczenie testu tak pozno swiadczy o sewisie - zle czy dobrze, a moze obojetnie. Roznie mozna to interpretowac.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Alek napisał/a:
PS Czy test byl robiony w jpeg czy RAW?Samo to ze jesli w jpeg robia na fotopolis, dla mnie to zupelny bezsens.
Przecież masz info pod każdym zdjęciem. Są jpg i Rawy.

Chodzi mi porowanie tablic z szumami np , t w czym byly robione, te kolorowe?Nie mam czym sprawdzic....:(
Alek napisał/a:
test 40d pojawil się zaraz po wejsciu na rynek, K100d po pol roku. Winic tez mozna Pentax Polska za to, to inna sprawa. Coz, dobrze ze jest i tak, ale zdanie o tych 400zl to troszke dziwnie brzmi, tym bardziej ze D40 nie daje AF ze szklami AF .....paranoja i nie ma jak marketing. Chyba faktycznie zakupie te szkla Zeissa i tyle i bede tluka slajdy wciaz
A tego to nie rozumiem. Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .

Nie ale to troche pozno, aparat sie sprzredaje i zarabia zaraz po wejsciu na rynek, wtedy cena najwyzsza i zysk spory. Taki tekst, przychylny co by nie mowic itd, powienien sie pojawic w jesieni.....D40 sie pojawil niedawno i test juz byl. Wiec z drugiejs trony, gdyby fotopolis bylo fair, moglo zrobic np test porownawczy zaraz po wejsciu D40, ale wiadomo ze wartosciach fukcjonalnosci itd K100d jest o niebo lepszy vs takiego kastrata jak D40.

[ Dodano: 2007-02-17, 19:28 ]
l_uka napisał/a:
argawen napisał/a:
Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .

dokladnie - nie jest!
Wypuszczenie testu tak pozno swiadczy o sewisie - zle czy dobrze, a moze obojetnie. Roznie mozna to interpretowac.

Swiadczy ze jak zazwyczaj jak cos nie jest C, N albo SOny tez ma o wiele wiecej trudnosci zeby zyskac przycholnosc w tym serwisie. Coz, taki jest swiat. Dawniej Leice i Contaxa sie malo reklamowalo itd a i tak do dzis nie ma za batdzo czym konkurowac z niemiecka optyka. Ostatnio widzialem pare porowna najlepszych manualnych Nkkorow z Zeissem do Contaxa, to jednak Zeiss to Zeiss. Nikon ma plaskie te zdjecia, Zeiiss jednak jako niemiecki producent szkla itd ma o wiele lepsze 3D zdjecia, stad cala idea Limited szkiel to przeciez uklon w strone niemieckiej szkoly produkcji szkla, stad ja albo bede zbieral dalej Limited albo zakupie Zeissa 3 obiektywy, Distagona, Planara i Sonnara 85mm 1.4 moze albo 135mm 2.8.
PS Natomiast teskt typu b dobre A3+ z 6M aparatu to chyba przesada.....zrobienie widoku b drobnymi np skalami, liscmi itd takiego formatu to raczej patrzac na to z bliska , np 30cm to raczej widac interpolacje. 10M aparaty nie wykorzystuja w pelni b dobrych stakek a co dopiero 6M. Jak sie pojawi Canon czy N FF z 20M+ i do tego np Zeiss ZF w Nikonie, to dopiero bedzie fajnie. Taki komplet ZF bylby sympatyczny.
PS Ktos mial mozliwosc porownac Limited 77 z Sonarem 85mm 1.4 do Contaxa?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Kastrat - niezłe określenie - podoba się! :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
argawen napisał/a:
Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .

dokladnie - nie jest!
l_uka, ale chodziło mi o to, ze z tekstu Alka wynikało, że on nie kupi jednka DSLR z powodu zbyt późnego testu na Fotopolis. Nie wiem czy o to Alkowi chodziło, ale tak to zrozumiałem. Jeżeli Fotopolis jest dla niego wyrocznią, to należy zostać przy slajdach, lub kupić Nikona :mrgreen: .
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
l_uka napisał/a:
argawen napisał/a:
Czyli pokazanie się testu na Fotopolis jest główną przesłanką do zakupu DSLR ? .

dokladnie - nie jest!
l_uka, ale chodziło mi o to, ze z tekstu Alka wynikało, że on nie kupi jednka DSLR z powodu zbyt późnego testu na Fotopolis. Nie wiem czy o to Alkowi chodziło, ale tak to zrozumiałem. Jeżeli Fotopolis jest dla niego wyrocznią, to należy zostać przy slajdach, lub kupić Nikona :mrgreen: .

Sorki ale zupelnie mnie nie zrozumiales...... :-(
Chodzilo mi o to , ze taki test powinien sie pojawic w miare szybko poki stanowali jakas nowosc, SR dobrze dzialajacy, nie wspominajac o wykorzystaniu z K/M/A szklami co powinno byc b podreslone jako cos zupelnie nowatorskiego, zwlaszcza w tej klasie. Tym b ze Nikon w D50 wtedy nie mierzyl nawet swiatla z AIS szklami, ktore b czesto sa o wiele lepsze od obecnych AF, jak pewnie 24/28mm. A co do wyroczni, to w gre wchodzily inne osoby zainteresowane nowym aparate, ale z uwagi na brak opisu, testow itd jestem przekonany ze odpuscilo itd, tak jest, b duzo ludzi sadze ze sie posilkuje takim li wylacznie testami.
Ja jak wiesz od 6M jestem z daaaaleka wiec akutrat mnie nie inteersuje taki aparat. Osobiscie bym chcial zeby byl FF, dawal dokladnie takie same parametry szkiel jak dzis z analogow mam, 50mm to 50mm a nie substytut 35mm okolo itd, i 20M bez strat specjalnych. Ale co sie okazuje, nie do konca jest to wina samej matryc, wystarczy zobaczyc jak np sie zachowuja szkla Zeissa 21 Distagon na Canonie...Oczywiscie mimo wszystko widze braki w technologi, przede wszystkim faktycznie moglaby byc troche nie idealnie plaska, a dwa dajcie wreszcie 3 warstwowa matrye gdzie kazd kolor ma swoj pixel a nei 2 z 3 sa obliczane..... no ale zapewne sobie poczekam na taki aparat, aczkolwiek widze ze za jaks czas Nikon FF z Zeissem ZF bedzie czyms takim
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Sorki ale zupelnie mnie nie zrozumiales :-( ..........aczkolwiek widze ze za jaks czas Nikon FF z Zeissem ZF bedzie czyms takim
Teraz to zrozumiałem :mrgreen: W dodatku zgadzam się z tobą :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
....acha, argawen, no tak, masz rację. :-B ;-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurcze, i znow nie odcialem cytatu.....ehhhh
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Alek napisał/a:

PS Natomiast teskt typu b dobre A3+ z 6M aparatu to chyba przesada.....zrobienie widoku b drobnymi np skalami, liscmi itd takiego formatu to raczej patrzac na to z bliska , np 30cm to raczej widac interpolacje. 10M aparaty nie wykorzystuja w pelni b dobrych stakek a co dopiero 6M. Jak się pojawi Canon czy N FF z 20M+ i do tego np Zeiss ZF w Nikonie, to dopiero bedzie fajnie. Taki komplet ZF bylby sympatyczny.
PS Ktos mial mozliwosc porownac Limited 77 z Sonarem 85mm 1.4 do Contaxa?

Problem w tym, że 10MP matryce APS-C są dla szkieł tak wymagające rozdzielczościowo jak ~23MP matryce FF... Niestety, większość tradycyjnych szkieł już ledwo zipie przy tych rozdzielczościach...
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Przepraszam gdzieś widziałem instrukcje po polsku jak wgrać uaktualninie oprogramowania gdzie to było. :cry:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab, tu masz watek, w którym Bronek pisze jak wgrać upgrade do Pentaxa.

Upgrade
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
wklejam tutaj przy okazji. Może miłośnikom testów taka zbiorówka się przyda (całkiem miła zresztą): http://www.dphotojournal....100d/#more-1475
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Problem w tym, że 10MP matryce APS-C są dla szkieł tak wymagające rozdzielczościowo jak ~23MP matryce FF... Niestety, większość tradycyjnych szkieł już ledwo zipie przy tych rozdzielczościach...
Jaad75, wlasnie o to mi caly czas chodzi ze wymagania wobec szkiel na APS sa b wysokie, stad poza problemami z szerokimi katami, puszka FF w cenie np 4000 do 5000zl moze byc absolutnie realna niebawem. A wtedy np b dobre ob 50mm w gore sobie bez problemu poradza z rozdzielczoscia. OSobiscie mimo wszystko chcialbym zeby stale Pentaxa szkla za jakis czas byly na FF puszce. Nie wiem, moze sie b myle, ale patzrac na najnowsze szkal Zeissa do Alfy i do systemu Nikona ZF, plus nowe szkla Canona Lki, cos mi sie wydaje ze niebawem jednak FF zacznie sie panoszyc coraz szybcie. Jak tylko SOny pokaze matryce FF, zacznie sie rywalizacja z Canonem i ceny spadna.
Poza tym jest tez nowa matryca 16M Kodaka
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alek, jakby Ci to powiedziec ... problem z szerokimi katami maja wlasnie uzytkownicy jedynego systemu ktory produkuje aparaty z matryca w formacie 35mm. Jak nie wierzysz, to sie rozejrzyj - a to winetowanie i nieostrosci, a to brak dobrego szkla dla korpusow z mniejsza matryca. Podczas gdy systemy "przekonane" do formatu APS-C jakos nie maja tych problemow - Nikkor 12-24/4 oraz SMC DA 12-24/4 to szkla bardzo dobrej klasy. Wracajac do szkiel Pentaxa - pojawila sie plotka ze DA* maja miec pole krycia obliczone na matryce z cropem 1.3 ;-)

[ Dodano: 2007-02-19, 11:41 ]
Alek napisał/a:
jest tez nowa matryca 16M Kodaka
jaka konkretnie matryce masz na mysli?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Jak nie wierzysz, to się rozejrzyj - a to winetowanie i nieostrosci


Eeee tam, chrzanienie po sieci. Duzo osob ma, to i wiecej niezadowolonych. Procentowo pewnie tak samo jak gdzie indziej ;-)

Gdybym mial wiecej kasy, w tym momencie stzelałbym 5d + 17-40 :-P :-P :-P
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Wracajac do szkiel Pentaxa - pojawila się plotka ze DA* maja miec pole krycia obliczone na matryce z cropem 1.3 ;-)

Ech te plotki ;-) Faktem jest, ze DA kryja sporo z pelnej klatki, DA 40 da sie nawet uzywac na filmie, ale to glownie robi sie po to, zeby SR mial margines do zadzialania. Czesc plotek rozwieje sie juz 22.02 ;-)

[ Dodano: 2007-02-19, 11:41 ]
Alek napisał/a:
jest tez nowa matryca 16M Kodaka
jaka konkretnie matryce masz na mysli?[/quote]
Chyba te nowa, kwadratowa :-)

[ Dodano: 2007-02-19, 13:56 ]
alkos napisał/a:
Gdybym mial wiecej kasy, w tym momencie stzelałbym 5d + 17-40 :-P :-P :-P

Rewelacyjny, dyskretny sprzecik do street foto :-P Poza tym chyba jednak wolalbym Zeissa Distagona 21:
http://www.16-9.net/lens_tests/1740.html
:lol: :lol: :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach