opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
barylek napisał/a:
W końcu otrzymałem mojego 2 kiksa po wymianie.

oby już zaznał u Ciebie spokoju ;-)

pomyśl sobie, że plusem jest fakt, że załatwiłeś to tak szybko i od razu, a nie w momencie gdyby aparat był bardzo potrzebny ;-)
 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
opiszon napisał/a:
barylek napisał/a:
W końcu otrzymałem mojego 2 kiksa po wymianie.

oby już zaznał u Ciebie spokoju ;-)

pomyśl sobie, że plusem jest fakt, że załatwiłeś to tak szybko i od razu, a nie w momencie gdyby aparat był bardzo potrzebny ;-)

Problem polegał na tym, że potrzebowałem go jak ryba wody : :-( (urodziny dziadka chyba ostanie :cry: ) na szczęście kumpel mi dał starą praktike + wspomogłem się idiot camerą Olkiem Sp 500. Mam nadzieję, ze coś z tego filmu wyciągnę jak go wywołam, boję się że może być zadymiony bo miał juz pare lat.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
MacRayers

Mógłbyś dokładniej opisać jak wejść w tryb ustawiania korekty AF?
Oddałem moją pierwszą puszkę - miała uszkodzony SR. Dziś przyszła nowa, jest w sklepie ale po testach ma FF jakieś 20mm. Jeśli by sie dało skorygować to bym ja kupił.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
action01, sprawa wygląda tak.
Na komputerze (np. z Windows) odpalasz notatnik i wpisujesz
[OPEN_DEBUG_MENU] dajesz ENTER (przejście do nowej linii)
Plik zapisujesz jako MODSET.492 (pamiętaj by przy zapisie zmienić typ z tekstowego na inny, bo normalnie notatnik doda ci MODSET.492.txt)

Następnie wkładasz kartę do Kiksa;
Przytrzymujesz przycisk +/- (Av) i włączasz aparat
Pojawi się okienko DEBUG MODE - zmieniasz w pierwszej linii z des na en (enable - włączony) przy pomocy wybieraka krzyżowego
Zatwierdzasz i... w menu pojawi się opcja korekty FF...
Jak coś to napisz na pm.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
MacRayers

Wielkie dzięki.
Ale... niech poleży sobie w sklepie do 2.11.09 podobno ma być PROMOCJA!!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:

Różnica co do ISO jest znaczna i postaram się to udowodnić.

Benek napisał/a:

Proszę bardzo


Osobiście nie dałem rady, ale chyba oko mnie nie myli :
andrusz napisał/a:
Ale co jest niesamowite w K-x, to dynamika:
K-7 - 10.9EV
K-x - 13.6EV :shock:


Cytat
No to mamy techniczne i wnikliwe porownanie matryc w K-7 i K-X:
http://falklumo.blogspot....sensor-and.html
http://falklumo.blogspot....or-quality.html
http://falklumo.blogspot....or-quality.html


Proszę bardzo zatem Kolego Benku...
Zakładałem poprawę o 1.5 EV (do 2). Nie sądziłem, że poprawa będzie o 2.6 EV... ;-)
Jakoś oczy mnie nie myliły, że różnica jest znaczna
Całość dalsza dyskusji http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=588646#588646
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers
Cieszę się, że tak dużo radości sprawiają ci testy. Może za niedługo wyjdzie jakiś test, w którym jakiś Koreańczyk, Kanadyjczyk lub Masaj napiszą, że kiks jest lepszy w czymś-tam-czymś-tam nie tylko od d700, ale nawet od 5dMIII, d3x, Hasellblada i reszty. Przybędzie wtedy na forum twoich entuzjastycznych wpisów z mrowiem emotikonów. I tegoroczna jesień dla nas wszystkich stanie się kolorowa i uśmiechnięta.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Benek napisał/a:
napiszą, że kiks jest lepszy

Benek napisał/a:
nawet od 5dMIII

Od niego jest na pewno lepszy, bo byt jest, niebytu zaś nie ma, więc każdy byt, choć najgorszy, lepszy jest od niebytu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek, lepsze to niż prowadzenie krucjaty nie tylko na tym forum, przez Twoją osobę. Naprawdę, trochę przesadzasz. K7 jest bardzo dobrym sprzętem, ale trochę osób boi się wypowiadać na forum, bo nie chce być zjechanych za swoje "wątpliwości" czy też mogą usłyszeć tekst "kup Nikona D40".
seweryn1 napisał/a:
Od niego jest na pewno lepszy, bo byt jest, niebytu zaś nie ma, więc każdy byt, choć najgorszy, lepszy jest od niebytu.

Ta, zaraz zaczniemy o monadach rozprawiać ;-) :-B
Benek, proszę przyjmij jeśli możesz do wiadomości, że matryca w Kiksie jest lepsza jeżeli chodzi o dynamikę i wysokie ISO. To, że nie ma jej K7 nie oznacza, że K7 jest be i ktoś ten aparat atakuje. Człowieku, co w tym złego, że jeden z użytkowników (piszę za siebie, choć pewnie takich osób jest więcej) chciałby w tak świetnym aparacie jak K7 mieć użyteczne ISO6400 jak w Kiksie ?
W nosie mam, że matryca K7 jest jakościowo podobna do tej z DeCzysta, 50D/7D etc. Chciałbym (bo często użytkuję) by dynamika i wysokie ISO było ciut lepsze. To wszystko...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
Benek, proszę przyjmij jeśli możesz do wiadomości, że matryca w Kiksie jest lepsza jeżeli chodzi o dynamikę i wysokie ISO.

A jak nie przyjmę, to co zrobisz? Ugryziesz mnie?
MacRayers napisał/a:
K7 jest bardzo dobrym sprzętem, ale trochę osób boi się wypowiadać na forum, bo nie chce być zjechanych za swoje "wątpliwości" czy też mogą usłyszeć tekst "kup Nikona D40".

Rozumiem, że ktoś ich zastrasza. Śledzi na ulicy, podrzuca na wycieraczkę ryby zawinięte w gazetę, zostawia pod wycieraczką samochodu kukiełki z wełny podziurawione długaśnymi igłami.
MacRayers napisał/a:
Naprawdę, trochę przesadzasz.

Możliwe. Ale UFFF - jak to dobrze, że jest na tym forum ktoś, kto czuwa, zachowuje zdrowy rozsądek, chłodny ogląd sytuacji i wyważony ton wypowiedzi.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Może za niedługo wyjdzie jakiś test, w którym jakiś Koreańczyk, Kanadyjczyk lub Masaj napiszą, że kiks jest lepszy w czymś-tam-czymś-tam nie tylko od d700, ale nawet od 5dMIII, d3x, Hasellblada i reszty.

Trochę marna próba deprecjonowania testu poprzez atak na autora... ;-)
Benek napisał/a:
Przybędzie wtedy na forum twoich entuzjastycznych wpisów z mrowiem emotikonów.

Być może jest to lepsze, niż po tym jak kiedyś uczestniczyłeś w przemyśleniach, stałeś się raczej "surowym recenzentem" jak parę innych osób na tym forum. Mało pytać na forum, za to szybko odpowiadać i "gasić" użytkowników :lol: . Brawo! Szkoda tylko, że jako uczestnik tzw. "Loży Szyderców" (to moja nazwa pewnych osób) nie wykasujesz swoich fotek do oceny ? ;-)
Benek napisał/a:
I tegoroczna jesień dla nas wszystkich stanie się kolorowa i uśmiechnięta.

W imieniu kogo to się Kolega wypowiada ? ;-)

[ Dodano: 2009-10-31, 19:12 ]
Benek napisał/a:
Możliwe. Ale jak to dobrze, że jest na tym forum ktoś, kto zachowuje zdrowy rozsądek, chłodny ogląd sytuacji i wyważony ton wypowiedzi.

Dla mnie EOT.
 
solidburn  Dołączył: 30 Paź 2009
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
solidburn, dzięki. Może tutaj nikt nie zarzuci, że to jakiś Chińczyk, Malajczyk etc. ;-)

Podsumowanie testu:
"The Pentax K-x is a small, light and easy-to-use DSLR camera that punches well above its mid-range weight. The only major negative that we can think of is its diminutive size, which for many people will actually be a positive. We're certainly convinced - the Pentax K-x is our new favourite "affordable" DSLR and fully deserving of our rarely-awarded Essential / 5 Star rating."

Tłumaczenie (na szybko, na kolanie):
Pentax K-x jest małą, lekką i łatwą w użyciu lustrzanką, która dobrze koresponduje z jej średnią wagą. Jedynym głównym minusem który możemy wymyślić, to mały rozmiar, który dla wielu ludzi będzie raczej pozytywem. Jesteśmy na pewno przekonani co do tego - Pentax K-x jest naszym nowym faworytem w klasie przystępnych lustrzanek i godnie zasługuje na rzadko przyznawane wyróżnienie Niezbędny/5-gwiazdkowa ocena.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A miałem kupić K7 :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matb napisał/a:
A miałem kupić K7 :-P

Miałeś to kup, K7 ma swoje zalety ;-) Ale taki K7 z matrycą z Kiksa, ehhh - to byłoby to (jak dla mnie...) :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kup k-7 i k-x ;-)
k-7 do niskich ISO, k-x do wysokich :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kupiłem *ista :evilsmile:
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
zastanawiałem się nad wymianą k200d na kx ale już postanowiłem że tego nie odkonam :-) przekonał mnie do tego brak podświetleń punktów af w wizjerze - jest to coś bez czego sobie życia nie wyobrażam i tyle :-)
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
szczerze mówiąc też jakoś sobie tego nie wyobrażam
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
No ja też nie. Rozumiem w K-m, ale przy wyborze punktów AF nie mieć sygnalizacji który został wybrany? No chyba, że wybieramy na ekraniku i tam widzimy, który wybraliśmy, to w sumie da się obejść bez światełka. Ale tak się przyzwyczaiłam do zmiany pola AF bez odrywania oka od wizjera, że cieżko sie przestawić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach