mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Proszę się trzymać tematu wątku, który, dla przypomnienia, brzmi:

Pentax k-x - testy, recenzje - kiks :!:
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
W najnowszym Digital Camera Polska jest test tanich lustrzanek - Nikon D3100, Sony a290, Canon 1000d, Olympus E-450 i Pentax K-x.
Pierwsze miejsce zajął Nikon, drugie Pentax.
K-xa chwalą za bardzo dobre wysokie ISO oraz funkcje, tu głównie 4,7kl/s i migawka 1/6000. Dostało mu się głównie za brak wyświetlania punktów w wizjerze i kłopoty z zasilaniem(aparat działał tylko na świeżo naładowanych). Wspomnieli też o trochę kiepskiej jakości wykonania(plastik).
Wniosek - K-r by wygrał ;-)
Pozdrawiam
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pewnie K-r porównają z Nikonem D7000 ... :-P
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Pawelzqx napisał/a:
Dostało mu się głównie za brak wyświetlania punktów w wizjerze i kłopoty z zasilaniem(aparat działał tylko na świeżo naładowanych). Wspomnieli też o trochę kiepskiej jakości wykonania(plastik).

taaaaaa......... :mrgreen: a to wszystko na FW 1.0 i bateriach z Lidla.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
HEHEHE... Z tą kiepską jakością to się popisali... reszta to niby z magnezu?
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Kolega kupił ostatni conana 550d i ten to dopiero fajny plasticzak. K-X też ale czuć w ręku chociaż że solidny i to bardzo.Wcześniej przed zakupem zastanawiałem się nad conanem 500d i czuć było to samo.Może 1000ek i 3100 są z lepszego plastiku niż przeze mnie wspomniane...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
W tej "klasie" aparatów akurat K-x jest najlepiej wykończony, reszta rzeczywiście dość tandetnie wygląda , to samo w dotyku...
 
diegotm  Dołączył: 17 Lut 2011
byłem ostatnio w paru sklepach i oglądałem między innymi canona 500d i jakieś sony. Doszedłem do wniosku, że choć KX jest od nich mniejszy to ma o wiele głębszy i przez to pewniej trzymany grip. MAX581: masz rację, w KX tylko klapka baterii jest niestety dość luźna:)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Co do klapki - może była uszkodzona - u mnie po 10 miesiącach używania (5894 zdjęcia) nadal pewnie sie otwiera i zamyka , fakt ze lekko ale dopiero po przesunięciu dźwigienki blokady. Inna sprawa że używam eneloopów i dopiero 6 razy je wymieniałem więc nie miało się jak wyrobić ( otwierałem może 10 x), a w sklepie może codziennie klapkę otwierać by zobaczyć lub załadować baterie - więc mogło się przez kilka miesięcy poluzować... bo nie wierzę że taki był prosto z paczki... ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Taka konstrukcja i już. Klapka wystaje na krawędź aparatu i pod małym palcem się rusza. Poprawili to w K-r wpuszczając ją do środka

 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Rzeczywiście Jacku, faktycznie się troszkę rusza, ale jakoś nie zagraża otwarciem.
Gdyby nie ten temat pewnie żyłbym w słodkiej nieświadomości.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
MAX581, Nie otworzy się, tylko co klekota to irytuje. Co by nie gadać i porównywać - udany aparat, ale K-r jeszcze udańszy szczególnie jeśli chodzi o inny mniej obcinający niż w K-x filtr AA co się przenosi na zauważalnie większą szczegółowość obrazu. Pisali o tym w DFV, faktycznie jest.
Ciekawe, że ta sztuka K-x lepiej współpracuje z kitem WR od K-r niż on sam jeśli chodzi o FF/BF,a dużo gorzej z Sigmą 2.8 18-50.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
To ciekawe, zaczynałem się zastanawiać nad k-5 , ale po przeczytaniu o jej problemach - chyba zdecyduję się na K-r jako drugą puszkę. 8-)
Zresztą, to na razie nic pilnego... ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Praktycznie są do siebie podobne. Ja dokupiłem K-r bo skończł mi się K-10 (Wieczne odpoczywanie racz...) a koniecznie chcę mieć dwa aparaty. K-5 to inna bajka.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
JacekK napisał/a:
skończł mi się K-10
Jak poległ? Migawka?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
JacekK napisał/a:
K-5 to inna bajka.

Czemu? Jak miałeś K-10... czy też chodzi o te kłopoty wieku dziecięcego ... (co pewnie trwają do późnej starości). :lol:

[ Dodano: 2011-02-28, 18:31 ]
Jednego mi strasznie brakuje w k-x - mianowicie podglądu na komputerze. Ciekawe czy k-r to już ma czy dopiero k-5?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Makler, Tak jest.
MAX581
K-10 dobrze działał prawie 4 lata i padł na zawał pikawki-migawki
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
MAX581 napisał/a:
Jednego mi strasznie brakuje w k-x - mianowicie podglądu na komputerze. Ciekawe czy k-r to już ma czy dopiero k-5?

Zajrzyj tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=33702
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
JacekK napisał/a:
K-10 dobrze działał prawie 4 lata i padł na zawał pikawki-migawki

A wiesz jaki miała przebieg, ile klapnięć?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Kupiony był nowy, w sklepie , a później dość bezceremonialnie traktowany. Przebieg ? nie wiem, może z 50 - 80 tys. w ciągu jakiś 45 miesięcy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach