argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, - nie zrozumiales.....ja nie napisalem ze 50 ma usm..
Ja także nie napisałem, że 50 Nikona ma USM :-)
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Fafniak napisał/a:
alkos napisał/a:
No wlasnie - ale w jakich warunkach?
- w dobrych
ale....jak mozna porownywac sprawnosc Af jezeli jedno szklo ma USM a drugie "tradycyjny" AF....?


Niby nie powinno sie porównywać, ale porównujemy własnie dlatego, że róznica w cenie między tymi zestawami to jakieś 200 zł. Przy założenieniu, że korpus K10D jest dużo bardziej zaawansowany, możemy jednak sie pokusic o porównanie / sprawdzenie który zestaw, o w zasadzie takiej samej cenie, daje szybszy AF (przy porównywalnej jakości optyki).

Jesli spojrzeć jedynie na cenę zestawów to K10D to lepszy kropus, gorszy obiektyw, a N D80 odwrotnie. Ale czy rzeczywiście? Może obiektywy różnią się jedynie własnie szybkością AF (silniczkiem)... Moje odczucia dzisiaj były takie, że AF K10D zbierał sie całkiem szybko.
Więc może 1200 zł za obiektyw Nikona to wygórowana cena, co mogłoby skłaniać do konkluzji, że K10D + kit to znacznie lepszy wybór od D80 (w dodatku za trochę niższą cenę).
Swoją drogą paranoja aby obiektyw Pentaxa za jakieś 400 zł dawał porównywalną jakośc co Nikkor za 1200 zł (w dostępnym zakresie ogniskowych), i jeszcze większa paranoja, że Canon za ok. 400 zł daje jako kit takie gie.. że szkoda pisać. ;-)

[ Dodano: 2007-01-30, 00:02 ]
argawen napisał/a:
Fafniak napisał/a:
alkos, - nie zrozumiales.....ja nie napisalem ze 50 ma usm..
Ja także nie napisałem, że 50 Nikona ma USM :-)


A własnie, czy rzeczywiście kit Nikona 18-70 to USM? Bo ten obiektyw mam na myśli porównując...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
argawen - ty nie, ale fafniak:
Cytat

Cytat
Cytat
argawen napisał/a:
Widzieliśmy z Fafniakiem szybkość AF ze zwykłą 50 bez USM, Kadyszka szła równo z D80.


No wlasnie - ale w jakich warunkach?

- w dobrych
ale....jak mozna porownywac sprawnosc Af jezeli jedno szklo ma USM a drugie "tradycyjny" AF....?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, bo Fafniakowi chodziło o kita Nikona :mrgreen:

[ Dodano: 30-01-07, 00:15 ]
bossini napisał/a:
A własnie, czy rzeczywiście kit Nikona 18-70 to USM?

Nikon 18-70
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
argawen napisał/a:
alkos, bo Fafniakowi chodziło o kita Nikona :mrgreen:

[ Dodano: 30-01-07, 00:15 ]
bossini napisał/a:
A własnie, czy rzeczywiście kit Nikona 18-70 to USM?

Nikon 18-70


To chyba wyjaśnia różnicę w cenie :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Potworna wada K10D -brak gniazda do lamp studyjnych :evil:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musisz dokupić odpowiednia kostkę do sanek do lampy błyskowej. Chyba zresztą w tej klasie odchodzi się od wbudowywania gniazd synchronizacji. Konkurencynjny D80 tez nie ma gniazda do lamp studyjnych.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, - pentax zawsze mial to gniazdo.....
realnie to lepiej jak kupi mala lampke z podzialem blysku
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Może ktoś skrobnął by też coś of FF i BF-ie w K10D.
Co do zasady rozumiem, że problem nie dotyczy dedykowanych obiektywów do tego korpusu oraz z oczywistych względów obiektywów M42.
Czy chodzi więc o starsze obiektywy Pentaxa sterowane elektronicznie?

 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tym 'zawsze' to bym polemizował. Z tego co wiem, z lustrzanek cyfrowych Pentaxa gniazdo do lamp studyjnych miał tylko *istD.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
bossini napisał/a:
Może ktoś skrobnął by też coś of FF i BF-ie w K10D.
Co do zasady rozumiem, że problem ne dotyczy dedyklowanych obiektywów do tego korpusu oraz z oczywistych względów obiektywów M42.
Czy chodzi więc o starsze obiektywy Pentaxa sterowane elektronicznie?


ja pierdziele przeciez to chodzi o światło, moja f80 też się gubi np w świetle żarowym jak nie zasadze jej filtra blue.
Myslę że każdy aparat ma takie coś w mniejszym lub większym stopniu ale ma.
Do tego AF z czasem może sam sie rozlegulować - upadek, jazda po wybojach etc.
to moje zdanie ale ja się nie znam.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
bossini, :poszukaj bo akurat o BF i FF było sporo na forum. Co do AFu zaś to musisz zdecydować (wiedząc jakie fotki robić zamierzasz) czy AF sprawny w dobrych warunkach i mizerny w kiepskich to dla Ciebie wada, czy nie. Ja wybierając między K10 i D80 wybrałbym Pentaksa bo wolę mieć np uszczelnienia niż sprawniejszy AF, ale dla kogoś innego to może nie mieć znaczenia. Co jest wada a co zaletą jest kwestią indywidualną -dla mnie np masa kadyszki to raczej wada -dla innych zaleta. A w ogóle to już sie zamykam, bo zaczynam bredzić :oops: :lol:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
bossini napisał/a:
i jeszcze większa paranoja, że Canon za ok. 400 zł daje jako kit takie gie.. że szkoda pisać. ;-)


Jesli juz to kit 18-55 z Canona 400D kosztuje 199pln, a nie 400pln :-)
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
Niestety K10 jest dosyc ciezka (to plus bo sie lapa nie trzesie) z drugiej strony ichwyt jest minimalnie za cienki jak na moja rękę i muszę dość mocno ściskac aparat przy trzymaniu, a wtedy wbija mi sie w reke dosc ostry kant body (tam gdzie jest pokretlo otwierania pokrywy karty pamieci), ale juz sie przyzwyczailem...

kolejny minus.... ze po zalozeniu manualnego szkla zeby mozna bylo podac ogniskowa do AS trzeba wylaczyc i wlaczyc body.... dla mnie minus (ta opcja powinna byc caly czas aktywna, a jednaz pozycji do wyboru powinno byc dedicated (wtedy aparat wykrywa wszystkie ze stykami),

jak wzialem go pierwszy raz do ręki (masa i dostepnosc funkcji na body) to sobie pomyslalem... ze to taki cyfrowy zenit (w najlepszym tego slowa znaczeniu). Dla mnie body ideal (no moze FF bym chcial, ale to nie za taką cene)...

Jesli chodzi o szum, to mam wrazenie ze jest mocniejszy jak w Canonie 300D (to tez na minus).

Cała reszta baaardzo pozytywnie
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
chomik napisał/a:
po zalozeniu manualnego szkla zeby mozna bylo podac ogniskowa do AS trzeba wylaczyc i wlaczyc body.... dla mnie minus


IMHO zmieniac w szkla w DSLR lepiej przy wylaczonym i tak aparacie wiec to nie problem...

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chomik, - zmieniaj szkla przy wlaczonym aparacie to nie canon ze sie zawiesi :-P
Potem nacisnij MENU i strzalka sterow. 1 raz do gory - wchodzisz w opcje Shake reduction i talej tak jak zwykle...
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
tak ale po zmiany z kita na cyfre
i wlaczeniu SR ta opcja w menu jest niekatywna do momentu wylaczenia i zalaczenia body
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
chomik napisał/a:
no moze FF bym chcial, ale to nie za taką cene


Front Focusa?!?? :shock:

;-)
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
no... takiego frontfocusa o rozmiarze klatki filmowej ;D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chomik napisał/a:
tak ale po zmiany z kita na cyfre
i wlaczeniu SR ta opcja w menu jest niekatywna do momentu wylaczenia i zalaczenia body
- rozumiem ze chodzi ci o taka sytuacje:
masz wpietego KITa i wlaczony SR ?
Wymieniasz szklo na jakies starocie plesniakowe i opcja SR jest nieaktywna...?
Jezeli tak to masz inaczej niz u mnie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach