xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Stary aparat Praktisix (Reaktywacja)
Rozkręciłem odczyściłem..... (migawka w końcu nie zacina się na 1/125). (prześwietla 0,3EV raczej nie zauważalne)
Ale musi być jakiś problem, kurtynki nie są zupełnie szczelne mogę naliczyć kilkanaście dziurek pod światło. I zastanawia mnie jak by to naprawić ? Myślałem że może by punktowo farbą (naprawdę punktowo...), ale może ktoś ma dużo lepszy pomysł.
Myślałem żeby go jeszcze z zewnątrz odnowić nieco, szukam jakiejś ładnej skóry z której mógłbym wyciąć okleinę, (marzy mi się pomarańczowa lub czerwona).

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Co do naprawy migawki, to problem nie jest wcale taki mały. Oczywiście punktowe nakrapianie farbą, ale musi to być farba bardzo elastyczna - coś jak klej kauczukowy, butapren, tylko czarne. Na kurtynach migawki są znaczne naprężenia, płótno nawija się ciasno na bęben. Jakaś zwykła farba wykruszy się. Zrób najpierw próby, żeby czernidło na bazie jakiegoś kleju nie spowodowało sklejenia stykających się warstw płócienka migawki.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
yacek000 napisał/a:
Ja w kievie skleiłem mieszanką kleju butaprenowego z czarnym tuszem (kilka warstw)
potem poprawiłem jeszcze kilkoma warstwami lakieru do paznokci :]


http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7977
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
coś jak klej kauczukowy, butapren, tylko czarne.


butapren + sadza.

yacek000 napisał/a:
jeszcze kilkoma warstwami lakieru do paznokci


tego nie polecam ;-)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Pisałem już o tym . Butapren zmieszany -rozcieńczony acetonem i sadza . dwa razy delikatnie płynną warstwę nanieść . Tylko to ma być sadza a nie koksik z wysokowydajnych kotłow . Są dwie strony migawki nanieść na gumę dopiero jeśli to nie da rezultatów to delikatnie na drugą .

[ Dodano: 2009-12-06, 14:22 ]
To jest stara metoda zakładów naprawczych z czsów socjalizmu
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
. Heh na szczęście mam piec komin i sadzę. A Dziurek aż tak dużo niema i nie są wielkie. (na razie cieszę się z działającej migawki :)) Spróbujemy tą metodą :) Dzięki.

[ Dodano: 2009-12-13, 15:06 ]
Znalazłem w sklepie TOTAL BUTAPREM ale to chyba nie to samo co butapren, bo po dodaniu acetonu robią się coś w rodzaju gluta takiego co się nie klei w cale. A może powinienem dodać coś innego niż ACETON ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach