tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
PO ZAINSTALOWANIU NAJNOWSZEGO FIRMWARE (1.11) KOREKCJA AF Z POZIOMU APARATU, JAK ROWNIEZ POWROT DO WERSJI JĄ UMOZLIWIAJACEJ PRZESTAJA BYC MOZLIWE...

A może poprostu gdzieś schowali i teraz jest jako normalna pozycja w menu? Tak jak w trzecimdemarku.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Jeśli by przenieśli to do menu to pewnie by o tym wspomnieli na liście zmian. Trochę dziwne posunięcie z ukryciem/usunięciem tego menu.
A jak się sprawa ma jeśli ktoś wyregulował AF poprzez to menu i zaktualizował firmware? Kasują się ustawienia czy korekta działa? jeśli działa to pewnie zmienili tylko sposób wejścia do tego menu.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Gdzie jest do dostania wersja 1.10? Wszędzie tylko te nędzne 1.11... :roll:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor, - daj maila na PW - tylk takiego ktory przyjmie 10MB to ci przesle
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może by tak profilaktycznie na serwer wrzucić?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, a mozesz przeslac mi namiary ...? bo kurcze nie wiem dlaczego ale nie moge sie dostac....cos poplatalem chyba
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO - na priva.

 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak - dzięki, juz ściągnąłem, link jest w temacie obok. :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak mnie teraz naszło: nie da sie zainstalować 1.10 na wersję 1.11. A gdyby tak zhakować 1.10 i gdzieś tam podmienic np. "1.10" na ciąg "1.12" to może by uznało , że 1.10/1.12 jest nowsze? Jest takie coś możliwe?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
A gdyby tak zhakować 1.10 i gdzieś tam podmienic np. "1.10" na ciąg "1.12" to może by uznało , że 1.10/1.12 jest nowsze?


Sam ciąg nie wystarczył - gdzies w nagłówku zaszyta była chyba informacja o dacie. No to przeszczepiłem cały... :-)
 

foto-el  Dołączył: 22 Gru 2006
firmware 1.10, czy firmware 1.11.
W nowym K10 który kupiłem zle działa autofokus AF. Czy przy wykonywaniu korekty (regulacji) muszę posiadać firmware 1.10, czy firmware 1.11. "gdzie pobrać odpowiednie firmware".
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1.10
ile i jakie masz szkla...jakie sa dokladnie objawy/warunki kiedy masz zly AF ( FF/BF?) z jakimi szklami - wszystko w ta sama strone ?
 

foto-el  Dołączył: 22 Gru 2006
firmware 1.10, czy firmware 1.11.
Testy robiłem 3 obiektywami bo tylko te mam :Pentax 18-55,Tamron 28-75/2.8,Sigma 70-300 -za kazdym razem AF ostrzył bliżej niz celowałem.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Chciałem zaktualizować mojego k10d i qpa...


co robię:

- aparat dziewiczy (1.00)
- nie mam czytnika SD więc firmware skopiowałem na karte przez usb i do głównego katalogu, potem do dcim i dalej qpa, nie chce mi ruszyć upgrade firmware....

naciskam menu włączam aparat i nic....

Co robię nie tak???? Formatowałem SD.....

Dodam że update robię z linka : http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3326
a dokładnie drugi link official bo mam wersję 1.0 w aparacie i potrzebuję 1.10 nie chce 1.11...

Jak ktoś ma firmware 1.10 to proszę na vivooo@wp.pl.. ;) + mały opis co robię źle.. :(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Musisz skopiować pilk .bin do głównego katalogu na kartę. Musi zadziałać.
Nie wiem, czy DCIM może być obok, czy nie.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
o właśnie może go nie powinno być.. ??? zaraz sprawdzę. :)

Dzięki

[ Dodano: 2007-03-30, 21:19 ]
OK zadziałało.....

wywaliłem ręcznie DCIM i wgrałem na kartę bin trzeba sprawdzić nazwę nie może być nazwa.bin tylko zama nazwa bez .bin... :)

Dzięki za szybką pomoc

Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vivooo napisał/a:
nie może być nazwa.bin tylko zama nazwa bez .bin... :)
Nie, to nie tak. Ma być dokładnie tak, jak się wypakuje z exe. To, że w WinExplorerze nie widać rozszerzenia, to wcale nie znaczy, że plik go nie ma (takie moje przypuszczenie, że używałeś właśnie Windowsowych okienek).

Nie wykluczam oczywiście, że rozszerzenie nie ma żadnego znaczenia.

Ale nic to, ważne, że się udało.
 
pxl666  Dołączył: 12 Kwi 2007
a czy ktos ma znajomego kodera ktory by wyedytowal firmware i zobaczyl jakie jeszcze opcje mozna podciagnac/wlaczyc? jest to ryzyko ale zawsze mozna wrocic do poprzedniego...jesli aparat "wstanie"...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pxl666, kiedyś [dawno] był krzepki wątek o hakowaniu takiego softu. Z uwagi na szalejący postęp nikt nie będzie się bawił w grzebanie po binariach, zwłaszcza, że za chwilę pewnie pojawi się jakaś wersja z usprawnieniem do SDM [Fafniak coś pisał], czyli cała praca do kosza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach