diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
cinekk1, tego to nikt nie wie
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cinekk1 napisał/a:
To który soft jest nowy i czemu wszyscy wracają do starego?
Wracają do wersji 1.10 z powodu możliwości wejścia do menu serwisowego i "regulacji" AF związanego z FF/BF.
cinekk1 napisał/a:
JPEG jest lepsze w nowym czy RAW?
Przede wszystkim od wersji 1.10 dołożono parę nowych funkcji w aparacie.

Support

topic
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Ja jak kupowałem aparat to od razu miałem 1.3 i dzięki temu nie mam problemów czy aktualizować czy nie ;P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ArturMaly napisał/a:
Ja jak kupowałem aparat to od razu miałem 1.3
W sklepie ?
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Kupowałem z UK poprzez Ebay'a...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Może "chodzony" dostałeś
 

Garoth  Dołączył: 07 Lut 2008
Witam wszystkich, przyszła długo oczekiwana chwila i w końcu nabyłem kadyszkę :)
Nie będę się juz wiecej na ten temat rozwodził więc od razu mam pytanie: Instalował ktoś firmware 1.30 z polskim menu? do pobrania jest tutaj: http://www.marzecino.com/ Sprawdzał ktoś czy nie ma jakichś rażących błędów? może jest też jakieś inne źródło?
Pytanie nr2.: mam zamiar kupić szkło tamrona 28-75 2.8 - czy lepiej wgrać wcześniej nowy firmware, czy najpierw kupić szkło, poprawić ew. FF/BF i dopiero wgrywać firmware?
pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Garoth napisał/a:
poprawić ew. FF/BF i dopiero wgrywać firmware?
Po wgraniu nowego softu, to raczej ustawienia korekcji wrócą do standardowych.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
W kwestii hackowania firmware'u, to nie dam ręki uciąć, ale obiawiam się, że to skompilowane bianria, więc jedyne co można zrobić, to zdekompilować do assembler'a. odnalezienie się potem w takim kodzie, to czysty fetysz i trzeba mieć łeb jak stodoła oraz kilka miesięcy wolnego czasu. Nie polecam. Jak by mieć źródła i dokumentację architektury procesora, to co innego, ale zakładam, że to jedna z najpilniej strzeżonych rzeczy w Pentaxie. A trochę szkoda, bo stawiam skrzynkę piwa, że jak by wypuścili źródła, to zaraz by domorośli programiści dodali milion przydatnych funkcji i poprawili błędy, ale bez emulatora testowanie rozwojowej wersji to rosyjska ruletka. BTW. A co to za menu serwisowe i jak się do niego wchodzi? Mam soft 1.0 i nie wiem, czy jest sens upgrade'ować? Nie lubię mieszać w sofcie sprzętów, których potem nie da się formatować.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oto link
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ee, niekoniecznie tak jest z tym oglądaniem firmware'u. Było mnóstwo przypadków, w których wystarczyło zmienić jakieś wartości w edytorze szesnastkowym i dawało się na przykład okłamać wersję językową w palmtopie. :) I nie miało to nic wspólnego z dekompilowaniem. :P
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
hmm....to ja się tak dopytam tutaj może....za kilka dni przyjdzie k10d i kilka pytań mam odnośnie tego FF/BF, wiem co to jest, wiem że występuje....no ale właśnie....aż tak często?! wiem, że następnym szkłem po kicie bedzie na 99% jakaś sigma/tamron (cos krotkiego i tele) (fundusze.....) więc jak wystąpi to ff/bf, to na obu szklach? i jedna korekcja rozwiaze problem? a jak podepne cos pentaxowego? bo to w ogole jest wada szkla czy korpusu? z gory dzieki za odp :)
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
zadam głupie pytanie: a jak w aparacie sprawdzic jaki jest aktualny soft?
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
merci beacoup :)

[ Dodano: 2008-06-09, 09:24 ]
kurde nie dziala mi to
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:evil:
witusch napisał/a:
Trzymajac "play"+"OK" wlaczyc - k10d
:evil: NIE WPROWADZAJ W BLAD...
naciskasz przycisk MENU i wlaczasz aparat
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Przepraszam ze odkopuje temat, ale czy ktośdobry moglby przesłać mi firmawete 1.10 do K10D na matpog (at) gmail (kropka) com ??
 

Qster  Dołączył: 10 Gru 2007
Bo już nie rozumiem... Czy w 1.30 jest możliwość korekcji BF/FF czy tylko w 1.10 ????
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Qster napisał/a:
Czy w 1.30 jest możliwość korekcji BF/FF
Jest taka możliwość
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Qster napisał/a:
Czy w 1.30 jest możliwość korekcji BF/FF czy tylko w 1.10 ????
Rany :shock:
Wpisałem " Menu serwisowe w 1.30" w googlarce na górze strony.
Pierwszy link:
link
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
W wyższych wersjach nie da się tego po prostu zrobić guzikami, w każdym miejscu i o każdym czasie, a tylko za pomocą komputera. Ale możliwość jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach