plwk  Dołączył: 21.04.2006
Podobnie jak z negatywami ale na odwrót.

Jasiek Matacz  Dołączył: 17.01.2008
właśnie podobno z przezroczami np. Epsony radzą sobie sporo gorzej właśnie przez przezroczystą maskę...

Miałem epsona V100 i nie widziałem aby miał problemy kolorystyczne ze slajdami.

radekone  Dołączył: 20.05.2009
Jasiek Matacz napisał/a:
właśnie podobno z przezroczami np. Epsony radzą sobie sporo gorzej właśnie przez przezroczystą maskę...

I Canony i Epsony radzą sobie tak sobie. Nawet Minolta IV radzi sobie tylko niewiele lepiej.

Motyl  Dołączył: 05.10.2010
Właśnie kupiłem canon 5200f za 30 zł, zobaczymy co to będzie

i jak? Bo widzę że sprzedajesz-ale z racji na jakość czy przeskanowałeś co miałeś i już Ci niepotrzebny?

Spodziewałem się więcej, jednak odstaje od tego co mam z labu...

jaki lab? CEWE czy coś mniejszego?

finisz studio w krakowie, naprawdę fajnie skanują, cewe nigdny nie próbowałem

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
Jesli ktoś szuka CCC, najlepszego kompromisu ceny do jakości, i chce skanować i mały i średni format, to poniżej V500 bym nie schodził. V700 bym też nie do końca polecał, bo mając do wydania kwote na V700, wolałbym kupić V500 do średniego i upolować dedykowanego do małego obrazka Coolscana lub Minolte. Kwotowo wyszłoby to samo. Mnie nawet wyszło mniej niż nowy V700 ;-)

Dziś bawiłem się V600-jakoś na prawdę ekstra,jestem pod mega wrażeniem-jutro sprawdze najwyższe ustawienia głębi bitowej i poszukam opcji RAWów i wtedy sprawdzę na co go stać. Jaśli w dobrej cenie znajdę używkę jestem zdecydowany na zakup.

dzerry  Dołączył: 01.05.2006
Jasiek Matacz napisał/a:
jutro sprawdze najwyższe ustawienia głębi bitowej i poszukam opcji RAWów
Vuescan Pro.

majkim84  Dołączyła: 22.01.2010
Pytanko. Wątek jest bardziej pod kątem skanowania średniego formatu. Ja w sumie porzebuję scaner do 35mm, żeby zdigitalizować archwiwalne klisze. A ponieważ mam ich sporo taniej, będzie kupić skaner z opcją zrób to sama :) czy Canon CanoScan 9000F nie będzie przerostem formy nad treścia. W sumie zależy mi na dobrej jakości i pewnie niektóre foty chętnie zeskanuję do RAW. Poczytałam poszperałam ze skanerów płaskich wybur padł na canona.

No ale teraz rozterki :-/ ... ?!?
Co sądzicie o tych popierdułkach dedykowanych do 35mm z wyświetlaczem itp typu http://allegro.pl/skaner-...851013099.html, warto?? W sumie 200-300zł taniej. Potrzebuję porady niech mi ktoś szczeże powie kup canona :-P

Dada  Dołączył: 01.03.2007
majkim84 napisał/a:
sądzicie o tych popierdułkach dedykowanych do 35mm z wyświetlaczem itp typu
Nawet o tych nie myśl. To nie są skanery, tylko kompakciki fotografujące w trybie makro.w obudowie pseudoskanera. A dlaczego płaski ? Jak masz rzeczywiście dużo z analoga 35 mm do skanowania, to może lepiej pomyśleć o jakimś dedykowanym do filmów.

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
Dada napisał/a:
Jak masz rzeczywiście dużo z analoga 35 mm do skanowania, to może lepiej pomyśleć o jakimś dedykowanym do filmów.
I jak kolorowe negatywy/slajdy, to z ICE.

majkim84 napisał/a:
czy Canon CanoScan 9000F nie będzie przerostem formy nad treścia
majkim84 napisał/a:
porzebuję scaner do 35mm

Mam tego canona i do małego obrazka polecam jednak coś dedykowanego. Szukaj coś z odzysku a jeśli chcesz nowy to musisz dopłacić do Plusteka OpticFilm 8200i lub Reflecty Crystal Scan 7200.

hmm... cena wzrasta, wraz ze zgłębianiem wiedzy. Trzeba bedzie zobierać i zacząć polowanie na używany :). Jeszcze musze sprawdzić wysłac na próbe do skanowania jeden dwa filmy zobaczyć jak zeskanują to w fotolabie. klisze były w sumie w ciemnym puełku ale wydają mi się wyblakniete... ciekawa jestem co da się z nich wyciągnąć.

Nigdy nie skanowałam klisz nie mam wyobrażenia ile tracą z wiekiem klisze. Ktos walczył ze starymi 35mm ?

Myślę, że niejedna osoba z forum.

PS:
plwk napisał/a:
Mam tego canona i do małego obrazka polecam jednak coś dedykowanego.

Tak w celu powiększenia wiedzy dopytam. Polecacie dedykowany bo? Wygoda skanowania? Jakośc ? Czy jeszcze jakieś czynniki ?

Jakość. Skanery płaskie z tej półki maja za małą rozdzielczość skanowania i gęstość optyczną oraz nie mają ustawiania ostrości na materiał skanowany.

Skocz do: