rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
griffin napisał/a:
No i stalo sie... dopatrzylem sie jednego czerwonego hot piksela...

Składam kondolencje... Ale nie z powodu hot piksela, ale stanu emocjonalnego, który nakazuje szukać z lupą jakichś małych pierdółek, zamiast robić zdjęcia ;-) Pewnie sprzęt nowy i chuchasz - dmuchasz na niego? Sam pamiętam ten stan po kupnie K10D. Teraz nie przeszkadza mi nawet nieco odklejona guma na obudowie. Czym prędzej weź aparat w plener, czy gdzie tam chcesz, i pozwól mu pokazać, na co go stać a zaraz zapomnisz o hot pikselowej drobnostce :-)

Powodzenia!
 
msnight  Dołączył: 28 Sie 2007
No to może taka ciekawostka, K10 po rozbiciu nadal działa:)

http://www.cyberfoto.pl/p...omoc-porade.htm
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nasi forumowicze też mieli takie wypadki z kadyszką.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
na szczescie mapowanie pomoglo i pozbylem sie malego wrednego czerwonego pixela.. ulzylo mi bardzo.. wszystkie bede tepil i nie ostanie sie nawet jeden... :evilsmile:
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
griffin, jak go zmapowałeś? Czy serwis?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przemekbelch napisał/a:
jak go zmapowałeś? Czy serwis?

Użył opcji dostępnej w menu aparatu.
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Ups, k200 przykozaczył :mrgreen:
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Kasaj napisał/a:
Problem się zaczął od momentu kasowania grupowego fotek z puszki.
Karta to SanDisk Extreme III 4GB:(, padła ??? .
Mam podobnie z SanDiskami w K20

Link http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=269839#269839
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
plwk napisał/a:
Przemekbelch napisał/a:
jak go zmapowałeś? Czy serwis?

Użył opcji dostępnej w menu aparatu.


Czy K10 ma taka opcję :?: Bo jakoś nie mogę znaleźć.. :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Diamond32 napisał/a:
Czy K10 ma taka opcję

Nie ma, K20D jest pierwszy w rodzinie z tą od dawna stosowaną w innych aparatach opcją.
 
Advocado  Dołączył: 07 Paź 2009
Witam :) to mój pierwszy post na forum. Od września mam aparat Pentax K20D. Jako, że poruszyliście w tym wątku temat hot pikseli, pewnie już tysiące razy maglowany to chciałbym zapytać o opcję mapowania pikseli. Niestety przy ISO 400 widać u mnie hoty. W normalnym użytku nie przeszkadza mi to w świetle dziennym gdyż jest niewidoczne, ale kiedy zdjęcia robię w pomieszczeniach to znaleźć można te nieszczęsne białe "kropeczki"

tu wklejam próbkę (wycinek zdjęcia) - hoty widać w centrum żółtych elips, które narysowałem w paintcie


Przeczytałem instrukcję i przejrzałem kilkanaście razy całe menu aparatu ale nie mogę znaleźć opcji o nazwie MAPOWANIE PIKSELI ani niczego o podobnej nazwie czy funkcji z czym mógłbym to powiązać. Cz mógłby mi ktoś powiedzieć jak to się nazywa i jak to uruchomić. Może mój problem wydaje się śmieszny ale proszę o pomoc. Ta kropka znajduje się w samym środku kadru. Z góry dziękuję za pomoc.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Advocado napisał/a:
nie mogę znaleźć opcji o nazwie MAPOWANIE PIKSELI ani niczego o podobnej nazwie

To jest w menu Ustawienia pod nazwą Odwzorowanie pikseli.
 
Advocado  Dołączył: 07 Paź 2009
Dziekuję za szybką odpowiedź. Faktycznie działa:-D Nie ma ani jednego hota ! :-B
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Advocado napisał/a:
Nie ma ani jednego hota !
Pozwól, że poprawię, powinno być - "Nie widać ani jednego hota"...
 
Advocado  Dołączył: 07 Paź 2009
zrobiłem "darki" i obejrzałem w dużym powiększeniu. Nie widać :D Masz rację. Spalone są nadal, tyle że nie widać :) Pozdrawiam !
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Kasaj napisał/a:
Co tam hoty, to dopiero ciekawostka
Obrazek

Z mojego doświadczenia wynika jasno, takie ciewastki serwują tylko podrobione karty pamięci, koniec i kropka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach