Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
aktualizacja oprogramowania
Witojta,
wiem, że o aktualizacji oprogramowania było już co najmniej kilka wątków, ale...
Po pierwsze temat dotyczy ogólnych rozważań, nie tylko mojej K-50-ki ( ja mam V 1.0, jest nowa 1.02). Aparat hula jak należy, do serwisu autoryzowanego daleko- "jak chol..." jak mój syn mawia. No i teraz robić update? Może się coś wysypać po drodze, aparat chodzi OK, po co gmerać? Czy chodzi o lepsze wykorzystanie kilku Limitedów (których nie mam), czy też na przykład wnosi to coś szczególnego do autofokusa, który jednak w porównaniu do konkurencji... hmmm..(nie chcę, żeby rozgorzała batalia na temat AF, bo już po dłuższej zabawie z N i C swoje zdanie mam).
Tak pytam.
Nie dałem w temacie K-50, bo w gruncie rzeczy pytanie ogólniejsze jest.
No to "to do or not to do?".
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Barta napisał/a:
No to "to do or not to do?".


Jak dla mnie sprawa jest prosta - zawsze sakramentalne "I do" ;-)
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
ale,
ale po co?
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
Chyba nie ma uniwersalnej recepty - co użytkownik to inna opinia

Moim zdaniem jeżeli nie masz potrzeby a aparat nie jest już na gwarancji to nie aktualizuj. Ja tak sobie załatwiłem K5 - karta sformatowana, bateria naładowana do pełna a i tak się zawiesił podczas aktualizacji. Do wymiany płyta główna - koszt 1500 PLN, tyle zapłaciłem za aparat tydzień wcześniej na alledrogo, nie było sensu naprawiać.

Chociaż z drugiej strony K3 aktualizuję na bieżąco i wszystko jest OK, choć czasem aktualizacja przynosi nieprzewidziane problemy (po jednej z aktualizacji tylny ekran zaczął podświetlać się bez sensu)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Aktualizować. Po to są udostępniane aktualizacje oprogramowania.
Barta napisał/a:
nie chcę, żeby rozgorzała batalia na temat AF, bo już po dłuższej zabawie z N i C swoje zdanie mam
Mówisz o porównywalnych modelach z porownywalnymi szkłami?
 

shiver25  Dołączył: 03 Maj 2015
Witojcie:)

Ja zaktualizowałem sobie oprogramowanie. Akurat też kupiłem k-50 z firmware 1.0. Czy coś poprawiło, może troszeczke. Ale teraz mam 1.02:) Powiem, że nie ma czego się bać. Robić wg instrukcji i zachować spokój i mieć trochę cierpliwości.


Pozdrawaim
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Barta napisał/a:
Może się coś wysypać po drodze, aparat chodzi OK, po co gmerać?

Z takim podejściem to faktycznie nie ma po co.

W nowym firmware oprócz tego co możesz oficjalnie wyczytać producent wprowadza też inne zmiany wpływające na stabilność i finalny obrazek.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Każdy system ma swoje ułomności i mocne strony. Jeżeli chodzi o Pentaxa , oprogramowanie zawsze było jego mocną stroną. Matryce stosowane w systemie miały zawsze wyższe parametry niż te same stosowane w innych markach dzięki znakomitemu oprogramowaniu. Jeżeli więc producent płaci swoim programistom za optymalizację pracy sprzętu, a nam użytkownikom udostępnia zmiany za free to dlaczego z tego nie skorzystać ? Po za tym wchodzi sporo nowego osprzętu, obiektywów .... aktualizacje często zawierają informację o nich co znacznie poprawia współpracę z nimi. Można w ogóle nie aktualizować oprogramowania i aparat też będzie robił znakomite fotki, ale idąc tym tokiem rozumowania można zlecić zrobienie zdjęcia nie kupując aparatu...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Narado napisał/a:
Jeżeli chodzi o Pentaxa , oprogramowanie zawsze było jego mocną stroną. Matryce stosowane w systemie miały zawsze wyższe parametry niż te same stosowane w innych markach dzięki znakomitemu oprogramowaniu. Jeżeli więc producent płaci swoim programistom za optymalizację pracy sprzętu


Mi tylko osobiście szkoda, że nie ma dobrego oprogramowania trybu wideo... ale wszystkiego mieć nie można :roll:
 

Barta  Dołączył: 22 Wrz 2013
Jestem w większości offline. Dziękuję Wam za odp. Rozumiem z tego, że należy się spodziewać poprawy jakości finalnego produktu, czyli zdjęcia. Przynajmniej teoretycznie. Jak wrócę to wykonam.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Barta, jak dojedzie ten Pentax A 135/2.8 - będziesz zadowolony z tego szkiełka. Szkoda że tak rzadko się pojawia na rynku wtórnym, polowałem na nie prawie 2 lata ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
może ktoś przypomnieć jak się sprawdzało wersję softu w K5 IIS ? Wydaje mi się, że na stronie producenta jest nowsza , ale za chińskiego boga nie mogę sobie przypomnieć jak się to sprawdza...
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
akagi66 napisał/a:
może ktoś przypomnieć jak się sprawdzało wersję softu w K5 IIS ? Wydaje mi się, że na stronie producenta jest nowsza , ale za chińskiego boga nie mogę sobie przypomnieć jak się to sprawdza...


To check the version number, turn your camera on while holding down the MENU button.
The version number will appear in the center of the LCD screen.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
akagi66 napisał/a:
może ktoś przypomnieć jak się sprawdzało wersję softu w K5 IIS ? Wydaje mi się, że na stronie producenta jest nowsza , ale za chińskiego boga nie mogę sobie przypomnieć jak się to sprawdza...

Temat co prawda od ponad 2 lat nieczynny, ale ciekawi mnie czy aktualizowałeś soft do K5 IIs? Ja kilka dni temu zakupiłem używkę i mam wersję 1.0, a ostatnia aktualizacja jaką znalazłem to wersja 1.07. Ze względu na to, że w swojej starej K20 nie robiłem aktualizacji (bo nawet nie wiedziałem że można) i nie mam doświadczenia w tym temacie, to jeżeli aktualizowałeś u siebie napisz kilka słów jak aktualizacja przebiegła.
A z uwagi na to że mamy Święta, wszystkim życzę dużo zdrowia, wyjątkowych fotek i dobrej ceny w PL na K3III.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, podczas włączania trzymaj wciśnięte "MENU".
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
W większości jest chyba podobnie ;)
https://youtu.be/GzIBDx9LKPU
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
powalos, pszczołowaty,
Dzięki za odpowiedź. Wiem jak sprawdzić wersję i pisałem, że mam 1.0, a aktualna do instalacji to 1.07 i chodziło mi czy akagi66, aktualizował w swojej puszce i jak operacja przebiegła, bo ja nie mam doświadczenia w aktualizacji softu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie pobierania jest instrukcja aktualizacji.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
slwk2020, podstawa to w pełni naładowany akumulator. Na komputer ściągasz plik z wersją oprogramowania i rozpakowujesz go. Na kartę, do katalogu głównego wgrywasz tylko plik z rozszerzeniem .bin Teraz wkładasz kartę do gniazda, włączasz aparat z wciśniętym "menu" i po zapytaniu o wgranie nowej wersji potwierdzasz i cierpliwie czekasz kilkadziesiąt sekund. Po pojawieniu się komunikatu: "complete" wyłączasz aparat i wyciągasz kartę. Możesz teraz ponownie go włączyć z wciśniętym "menu" i zobaczysz nr nowej wersji. Powodzenia.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
slwk2020, czy warto? Na stronie powinny być wykaz zmian, pewnie nie wszystkich, które poprawiają oprogramowanie, stabilność itd..
działania aparatu. Jak zwykle wybór należy do użyszkodnika. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach