MAX581  Dołączył: 18.03.2010
Acon R930 vs Cactus V6ll - wyzwalacze radiowe z HSS Cytuj
Witam, w systemie Pentax mamy dwa radiowe wyzwalacze dedykowanych (P-TTL i HSS) fleszy Acon R930 i Cactus V6ll - który lepszy?

Fakt że Acon trochę tańszy za to jest problem z instrukcją i sprowadzeniem - zakup w chinach, za to cactus droższy ale z cywilizowaną instrukcją , wyślwietlaczem , "multisystemem" i sterowaniem lampami analogowymi (do 300V?). Co wybrać? Ciekaw jestem Waszych opinii.
Przy okazji pytanie do użytkowników Cactusa - czy przenosi on ustawienia np na powersync nawet na stopkę zamontowanej lampy na nadajniku czy to co na stopce dolnej jest tym samym co na górnej? Pytanie o tyle istotne że może zmieniać parametry lampy na aparacie zamontowanej za pośrednictwem cactusa. Wtedy nawet na aparacie można by używać również lamp analogowych...

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
MAX581 wydaje mi się, że najlepszym wyborem byłoby kupno Cactusa V6 II - chyba najbardziej wszechstronny wyzwalacz, współpracujący również z innymi lampami systemowymi.

badur  Dołączył: 21.11.2006
Re: Acon R930 vs Cactus V6ll - wyzwalacze radiowe z HSS Cytuj
MAX581 napisał/a:
Witam, w systemie Pentax mamy dwa radiowe wyzwalacze dedykowanych (P-TTL i HSS) fleszy Acon R930 i Cactus V6ll - który lepszy?

Czy aby na pewno Cactus obługuje P-TTL? Bo gdzieś czytałem, że HSS i owszem, ale TTL nie.

squonk  Dołączył: 01.09.2008
chyba jednak obsługuje. czytam właśnie manuala Cactusa 6 II i obsługuje ttl.

Ma obsługiwać w nowym sofcie. Zamówione...

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Cytat
czytam właśnie manuala Cactusa 6 II i obsługuje ttl

Niestety nie obsługuje. W instrukcji jest to wyraźnie napisane (str. 17):
Cytat
While the V6 II does not wirelessly command off-camera flashes to fire according to TTL metering, it is designed to pass the TTL signal from camera to flash via the transmitter (TX) and vice versa

Nadajniki nie przesyłają informacji systemu TTL. Jeśli jednak mamy nadajnik na aparacie, a na nim lampę systemową, ona (i tylko ona) może działać w trybie TTL.

Te urządzenia używają protokołu TTL do precyzyjnego sterowania mocą lampy (flesz na odbiorniku musi być ustawiony właśnie na ten tryb), jednak sygnałów na linii aparat-lampa nie przesyłają.

W nowym sofcie ma być uwzględnione użycie P-TTL jak twierdzi importer.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Soft softem, ale czy sprzęt to obsługuje? Jeśli tak, to myślę, że taka funkcja byłaby od początku oferowana. Producent też się nie chwali rzekomą aktualizacją na swojej stronie www.

P-TTL jest uwzględniany w sensie obsługi aparatów i lamp Pentaxa, ale dane między ni nie są przesyłane radiowo.

badur  Dołączył: 21.11.2006
MAX581 napisał/a:
W nowym sofcie ma być uwzględnione użycie P-TTL jak twierdzi importer.

No i jak tam z tym kaktusem? Obsługuje P-TTL? Była okazja potestować?

PIOX  Dołączył: 08.12.2013
nawiązując do wyzwalacza Cactus V6 II
miałem okazję przetestować sprzęt - zestaw dwóch sztuk - jedna podłączona do korpusu jako nadajnik , druga pod lampę jako odbiornik
niestety kicha
faktycznie w trybie testowym wszystko działa- można zdalnie regulować zoom oraz moc błysku
niestety jest jakiś systemowy problem z przekazem sygnału z aparatu do transmitera - po prostu nie wyzwala lampy zdalnie zgodnie z ustawieniami , wyzwalanie następuje ze stała mocą ( gdzieś ze środka zakresu )
testowałem na K-1 oraz K-S1 i lampami 540 FGZ II oraz Metz 50 AF 1, na starszych i najnowszej wersji softu
Po konsultacji z przedstawicielem Catus oraz sklepem skończyło się zwrotem sprzętu

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
macKon mi ostatnio pokazywał jakiś obrazek, że dopiero wymyślają "działanie" dla Pentaxa, ale, że będzie. Też rozważamy...

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
http://blog.digital24.pl/...azdym-systemem/ na razie nie piszą o współpracy z Pentaxem

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
O tu jest jakiś timeline:
https://www.cactus-image.com/special/X-TTL/
Dzięki macKon :-B

PIOX  Dołączył: 08.12.2013
przetestowałem kolejny wyzwalacz radiowy : YN 560 -TX wspólnie z lampą YN 560 III
i to jest to!
przede wszystkim działa , praktycznie ze 100 % powtarzalnością
pracując ze sztucznym oświetleniem używam trybu M i ten system jest dla mnie idealny
na próbę zakupiłem jedną lampę ale dokupię jeszcze przynajmniej dwie
oświetlenie rozstawiam przed imprezą wiec w trakcie mogę zdalnie regulować skupieniem wiązki światła ( zoom) każdej lampy ( nie wpiętej do softboxu) jak i jej mocą
przyporządkowując każdą lampę do innej grupy mogę regulować te parametry nie zależnie dla każdej z lamp lub dowolną wyłączyć
poza tym lampa ma bardzo czułą fotocelę
świetnie współpracuje jako podrzędna z lampą systemową pracująca w TTL ( stałe górne , tylne kontrowe itp )
Accon działa w TTL ale nie daje możliwości grupowania lamp i to uważam za jego główną wadę ( jak dla mnie )

Skocz do: