thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Hehe. Zrobiłem i ja swój wężyk do cyfranki :mrgreen:
Próbuję też zrobić przejściówkę do wężyka na MZ-10. Kij w oko temu inżynierowi Pentaksa, który opracowywał to złącze w tym modelu. Szkoda, że nie zrobił go w kratkę. Albo w kształcie klucza wiolinowego, ...... jego mać :evil: :evil: :evil:
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
thrackan napisał/a:
Hehe. Zrobiłem i ja swój wężyk do cyfranki :mrgreen:
Próbuję też zrobić przejściówkę do wężyka na MZ-10. Kij w oko temu inżynierowi Pentaksa, który opracowywał to złącze w tym modelu. Szkoda, że nie zrobił go w kratkę. Albo w kształcie klucza wiolinowego, ...... jego mać :evil: :evil: :evil:

Przesadzasz, do MZ pasuje wtyczka audio do CD-ROMu.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
TLu napisał/a:
Przesadzasz, do MZ pasuje wtyczka audio do CD-ROMu.


:shock: :shock: :shock: :roll:

Dzięki ogromne! Siedziałem dzisiaj i przycinałem inne wtyczki trzypinowe, żeby je dopasować. Wczoraj przeszukałem cały wolumen (giełda elektroniczna) pokazując gniazdko MZtki i widziałem jak oczy sprzedawców zamieniały się w spodeczki. Nikt takiej wtyczki nie kojarzył...

Powinienem był tu od razu zapytać! :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
TLu napisał/a:
do MZ pasuje wtyczka audio do CD-ROMu.
Lekko ścięta z jednej strony, gwoli ścisłości. :-P
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Są dwa wątki o wężykach, ten i ten, popatrz na zdjęcia poglądowe.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Przyswojone. Jutro wybiorę się na poszukiwanie takiej wtyczki w sklepie, albo wykastruję stary napęd :mrgreen: :-B
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Jestem fanem wszelkich samorobek ale czy w przypadku wężyka to nie przesada trochę, mój całkiem przyzwoicie wykonany z blokadą spustu, kosztował 35 zł.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
kenzo napisał/a:
Jestem fanem wszelkich samorobek ale czy w przypadku wężyka to nie przesada trochę, mój całkiem przyzwoicie wykonany z blokadą spustu, kosztował 35 zł.

Ale to nie jest droga prawdziwego Dejharda :mrgreen: Jeszcze jak się człowiek wychowa na przygodach MacGyvera i Drużyny A :mrgreen: Poza tym w swoim wężyku planuję umieścić kilka gniazdek 2,5mm. Da to możliwość podpięcia kilku aparatów do jednego wężyka. Na zlotach będzie można zrobić panoramę 360 stopni w jednej chwili kilkoma aparatami. ;-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
thrackan, to pójdź dalej i zrób gniazdka na przynajmniej 36 aparatów, wtedy bedziemy mogli sobie trzasnąć Matrixa na zlocie :-P

A drogi prawdziwego dieharda się trochę oduczyłem, kiedy okazało się, że przerabiając kilka razy mojego softboxa wydalem na niego więcej niż kosztował gotowy :oops:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
kenzo napisał/a:
rób gniazdka na przynajmniej 36 aparatów, wtedy bedziemy mogli sobie trzasnąć Matrixa na zlocie :-P
Proponowałem takie coś w wątku o organizacji warsztatów studyjnych :D Kiedyś zbuduję taki wielki rozgałęziacz podpinany do pilota. Tylko to w czasie bliżej nieokreślonym, bo jednak trochę toto finansów pochłonie... ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Limonit napisał/a:
No właśnie. Sam LCD prawie nie pobiera energii, ale musi być sterowany przebiegiem zmiennym itp. Same problemy, więcej elementow, komplikacja. Typowy HD44780 ze sterownikiem ciągnie dobre kilka mA i wymaga 5V.

Pomyśl nad wyświetlaczem z Nokii 3310 lub pokrewnej. Kosztuje kilka PLN, pobiera prąd <1mA, pracuje chyba od 2,7V, przyjemna komunikacja po SPI, rozdzielczość 84x48.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Przepraszam, ale jaka jaest szansa, że jeśli pomylę kabelki i podepnę coś nie tak (wiem, że jest ich tylko kilka, ale jestem naprawdę zdolny...) aparat obrazi się i odmówi dalszej współpracy ?
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
Najwyżej będziesz miał AF zamiast spustu. ;-) Chociaż jest jedno połączenie możliwe połączenie niewidoczne na schemacie ale twierdze że wtedy się nic nie stanie.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dzięki, zabieram się do roboty- jeśli pogoda się utrzyma może za tydziń skończę...
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Mógłby ktoś wytłumaczyć jak się w tym cacku uruchamia tryb bulb. Na razie mam kabel i mini-jacka, AF i wyzwolenie migawki działa, ale nie wiem jak w tej maszynie na szybko odpalić bulb.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Przełączasz ten trzeci knefel i jak wciśniesz na kablu migawkę to zostanie włączona aż odblokujesz właśnie ten trzeci.
 

Limonit  Dołączył: 29 Sty 2009
Żeby miec bulb musisz użyć przełacznika stat, czyli taki, który blokuje się w pozycji zwartej.
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Tzn. ja żadnych przełączników bistabilnych nie mam, nie wiem co on za bardzo robi, stąd pytanie czy można bez tych przełączników włączyć tryb bulb?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
suczong napisał/a:
Tzn. ja żadnych przełączników bistabilnych nie mam, nie wiem co on za bardzo robi, stąd pytanie czy można bez tych przełączników włączyć tryb bulb?
No to zonk. Myślałem, że piszesz o wężyku z tego tematu.

Możesz użyć taśmy klejącej :-P
 
puss  Dołączył: 01 Paź 2009
Czy mikro jack pasuje do k200D, bylem dzisiaj w sklepie i jakos nie chcial wejsc a na sile nie chcialem go wpychac. Pozatym wyglada to tez tak jakby wszedl glebiej to obudowa by przeszkadzala. Sprawdzalem na allegro i wezyki sa uniwersalne od k10 k100 k200 itd wiec ta sama wtyczka powinna pasowac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach