kubachyl  Dołączył: 08 Sie 2007
Pytanie o Shake reduction
Witam

Od wczoraj jestem wlascicielem k100d super + Sigma 18-200. Jest to moja pierwsza cyfrowka. No i mam pytanie dlaczego jest włącznik shake reduction - co szkodzi aby była ta funkcja włączona cały czas ? W jakich przypadkach ją należy wyłączać ? W instrukcji jest napisane, że na statywie ale dlaczego miała by ta funkcja przeszkadzać ?

Pozdrawiam
Kuba
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: Pytanie o Shake reduction
kubachyl napisał/a:
W instrukcji jest napisane, że na statywie ale dlaczego miała by ta funkcja przeszkadzać ?

Ruchy ziemi chcesz stabilizować?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
kubachyl napisał/a:
W jakich przypadkach ją należy wyłączać ?


gdy ktos chce uzyskac artystyczne rozmycie wywolane poruszeniem dloni :-)



A powaznie to lepiej miec wybor niz nie miec, funckja ta sluzy do redukcji drobnych drgan dloni co przy statywie nie ma sensu. A dlaczego wylaczac? Byla ostatnio jakas dyskusja ale nie wiem czy byly jakies konstruktywne wnioski. Byly tez sugestie, ze czasem przy krotkich czasach SR wariuje i wychodzi gozej niz z wylaczonym.

Innym powodem moga byc stare zoomy bez stykow, gdy nie chce sie wprowadzac nowych ogniskowych. Przy innej ustawionej odniskowej niz rzeczywista SR tez potrafi rozmazac zdjecie.
 
kubachyl  Dołączył: 08 Sie 2007
Czyli rozumiem, ze po prostu trzeba swiadomie go wlaczas wtedy gdy wyraznie potrzebuje.

Dzieki
Pozdrawiam
Kuba
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Czyli rozumiem, ze po prostu trzeba swiadomie go wlaczas wtedy gdy wyraznie potrzebuje.
Tak
 

athomer  Dołączył: 26 Lip 2007
Wątek na ten sam temat tutaj
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zamykam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach