skellen  Dołączył: 17 Sie 2012
Pierwsza powojenna praktica
Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszej powojennej lustrzanki sygnowanej nazwą PRAKTICA. Niedawno zastanowiło mnie ile mogłaby kosztować teraz, jednak znalezienie na aukcji czy to w Polsce czy zagranicą nie powiodło się(może dlatego, że jest to tylko i wyłącznie praktica) hihi.
Może ktoś z Was wie ile taki model może kosztować? Od razu piszę, że nie mam zamiaru jej sprzedawać, tylko po prostu pytam z ciekawości.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wystaw na międzynarodowym ebay z ceną wywoławczą 1$ to się dowiesz
 
skellen  Dołączył: 17 Sie 2012
Hmyy... myślałem, że ktoś się może orientuje. A tu taka odpowiedź :evilsmile:
Ale innej w sumie oczekiwać trudno :-P
 
Madao  Dołączył: 12 Lip 2012
http://www.ebay.com/itm/P...=item5647a5f28c tutaj jest bardzo podobny model, chyba nawet ten sam ;-) U nas znalazłem tylko Praktice FX, czyli następce Twojego aparatu.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W tym zestawie sporą wartość będzie robił obiektyw.
 
skellen  Dołączył: 17 Sie 2012
Dziękli Madao, ja jakoś nie mogłem ogarnąć. To ten sam model, ale nieco późniejsza jego wersja. Mój ciągle działa, obiektyw, który był na nim od zawsze, jest ostry jak brzytwa.
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
PS
http://www.ebay.com/itm/0...f#ht_7269wt_962

Moje numery seryjne i tego zestawu różnią się o kilka cyfr :mrgreen:
Mam nieco gorszy zestaw(body jest nieco przetarte na metalu nad matówką) oraz mam do niego tylko oryginalny pokrowiec. Ale mniej więcej wiem ile jest warty. Kurcze, kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć a teraz od razu :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
wuzet napisał/a:
W tym zestawie sporą wartość będzie robił obiektyw.


Komu dziś chce się pakować tyle listków do przysłony?...
Do NEXa można by go przypiąć.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Przecież to M42 "dawaj w Pentaxu" :-D a tak "serio serio" mam takiego tylko z Biotarem i gniazdem synchronizacyjnym, szkoda że z urwaną tasiemką migawki. Dla mnie ma wartość sentymentalną. Jaki jest tył obiektywu? Pytam bo ten akurat Biotar ma kołnierz uniemożliwiający użycie obiektywu na aparatach z automatyką przesłony. Niestety opiera się na nim poptychacz.
 
skellen  Dołączył: 17 Sie 2012
@JacekK
Obiektyw ma przysłonę preselekcyjną(chyba z 16 listków przysłony), więc popychacz nie wchodzi w grę ;)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tak jest, bo w tej Praktice tej nie ma popychacza. Chodzi mi o użycie obiektywu w innych aparatach z popychaczem. Te aparaty bywają na allegro. W tej chwili za 189 zł z Tessarem 3.5 / 50.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach