lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
Pytanie o szkla do pentaxa
Witam,
mam ogromny dylemat. Bylem zdecydowany na zakup k100d, ale zwatpilem. Wiem, ze jest sporo dobrych manulanych tanich szkiel. Ale co jezeli chcialbym pokozystac do dobroci AF ? Zarowno canon jak i nikon maja dostepne 50/1.8 za niecale 500 zl. Szukalem takich obiektywow i niestety nie znalazlem. Tzn znalazlem na allegro 50/1.4 za 900.
Oznacza to, ze za mniejsze pieniazki moge pomarzyc o AF?
Konkretnie pytanie do studentow, albo ludzie podpobnych kieszeniach ;) Brakuje wam jakiegos obiektywu ? Macie jakis powod do zazdrosci jak patrzycie na canonowcow czy nikonowcow ? :)
Pozdrawiam
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
mi brakuje 85 f/1.8 AF za 1500zł i tyle
ale za to jest 77 Ltd tyle, ze cena duza w Polsce ( w Hameryce za 2000 zł widziałem na nasze)
odnosnie 50ki 1.7 czasami sie trafiaja Af na allegro za ok 500-600. Tyle ze jakosciowo znacznie lepsze od canonowej czy nikonowej
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
lis2 napisał/a:
Oznacza to, ze za mniejsze pieniazki moge pomarzyc o AF?
O nowym szkle z AF 50mm za mniejsze pieniądze raczej nie ma co marzyć. Piszę oczywiście o polskiej dystrybucji. Zdarzają się 50/1.7 na Allegro, ale bardzo rzadko. Nie dziwne, bo 50mm/1.7 nie jest już produkowany. Jedyny który się ostał, to Pentax SMC FA 50/1.4 za większe pieniądze.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Pentax SMC FA 50/1.4 jest teraz dostępny na allegro nowy (4 szt.). IMHO za te pieniądze nie dostaniesz nowej 50 1.4 ani Canona ani Nikona ani Sony. Wiem że 900 dla studenta to sporo ale szkło takie kupuje się raczej na lata więc może warto dołożyć? Zwłaszcza że światło 1.4 potrafi być bardzo przydatne nie mówiąc już o bajecznej GO.
Z perspektywy posiadacza uważam iż szkło to jest warte każdej wydanej na nie złotówki. Zakupu dokonałem kompletnie ogołacając się wtedy z oszczędności i absolutnie tej decyzji nie żałowałem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Pentax SMC FA 50/1.4 jest teraz dostępny na allegro nowy (4 szt.)
Raczej już tylko 1 szt. :-) .
awakqwq napisał/a:
Wiem że 900 dla studenta to sporo ale szkło takie kupuje się raczej na lata więc może warto dołożyć?
Ale tak to można o każdym szkle z * lub Limitedzie mówić. Warte każdej złotówki, tylko trzeba je mieć.
Co się tyczy ceny za 50/14 na Allegro( 900 zł) jest bardzo atrakcyjna jak na polskie warunki.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen masz rację, ale uważam że 900 to nie jest astronomiczna kwota (choć spora jak na jednorazowy wydatek na hobby nie ukrywam). Uważam że jeżeli ktos już odłożył 500zł i jest w stanie dołożyć 400 to warto. Fakt jest faktem że gdyby była dostępna 50 1.7 AF z ceną jak u Canona lub Nikona za 1.8 to pewnie kupiłbym 1.7 :mrgreen:
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Niestety żaden z pięciu egzemplarzy (FA-50/1,4) nie dotrwał do piątku...Już wszystkie sprzedane.

Co do FA 50/1,7 to chyba kwota 500-600 jest raczej nieosiągalna. Patrz aukcja sylwiusza:
http://allegro.pl/item196..._nowy_bcm_.html
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq, pewnie, że szkło warte ceny. Na razie nie mam kasy, więc tylko popisać sobie mogę. W dodatku priorytetem jest 35/2. Chyba, że wpadnie gotówka, to 55-135 :mrgreen: . Jeśli jest warta tej ceny.

[ Dodano: 2007-07-19, 23:12 ]
Arczibandit napisał/a:
Co do FA 50/1,7 to chyba kwota 500-600 jest raczej nieosiągalna
A tam, swoją sprzedałem znajomym za niecałe 300 zł, ze dwa miesiące temu :-P .
 
lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
Troche mnie uspokoiliscie. Poczytalem i widze ze pentax ma swietne szkla. Do tego forum, z szybka odpowiedzia, tylko sie radowac:)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
argawen powiem Ci że 35/2 to bedzie też mój kolejny zakup i dużo sobie po tym szkle obiecuję. boję się tylko że braknie funduszy i zakup najwcześnie w przyszłym roku. Gdyby nie to że jest 100$ droższe niż 50/1.4 to niewykluczone, że kupiłbym 35 zamiast 50.


lis2 powiem tak. Do zabawy i robienia zdjęć dla przyjemności i kitowy 18-55 jest dobry. Moja żona bardzo go sobie ceni. To dobre szkło i można nim robić piękne zdjęcia. Z czasem apetyt rośnie i człowiek chce coś jaśniejszego. Z dostępnością szkieł nowych Af do Pentaksa jest w Polsce kiepsko nie ma co tego ukrywać. Co prawda w praktycznie stałej ofercie aster foto i foto rimex na allegro jest kilka szkieł i to tych najbardziej popularnych więc tragedii nie ma. Szkieł nie kupuje się codzienni a jak masz odłożoną gotówkę to myślę że w przeciągu trzech czterech miesięcy możesz znaleźć szkło którego szukasz.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
hmm...ten temat chyba nie w tym dziale powinien być :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach