technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Sebastian napisał/a:
Skoro jest marne światło to po co robić zdjęcia?
Cyba to sobie wkleję w profil. Dzięki Sebastian :-B
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kupujcie slajdy Kodaka, jeśli ktoś lubi na nich focic.
Przed chwila byłem na stoisku Kodaka, na targach fotograficznych, które odbywają się obecnieb w Nowym Jorku, gdzie potwierdzili mi informacje zasłyszaną niedawno w Adoramie.
Kodak zaprzestał produkcji slajdow.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wlasnie odkrylem, ze powstal album opowiadajacy o umieraniu filmu. Wyglada cudnie: http://darkness.robertburley.com/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Niech ktoś bardziej biegły mi wyjaśni jak to będzie-jaki mamy trend?
Trend jaki jest, każdy widzi.

Zmniejsza się sprzedaż, rosną ceny, zmniejsza się portfolio, powstają nisze (bardzo tani szajs typu szanghai, bardzo drogi szajs - lomography), nie podejmuje się inwestycji (vide Efke, aczkolwiek np. Ilford zaczął po 40 latach znów produkować kasetki do filmów na własne potrzeby), ceny idą w górę, dystrybucja się pogarsza.

Jasiek Matacz napisał/a:
zostanie grupka maniaków ze swoimi analogowymi FF,MF,LF i dalej będzie można dostać klisze...
Oczywiście. Tylko kataklizm mógłby wyrugować całkowicie filmy i aparaty analogowe.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jorge.martinez napisał/a:
Tylko kataklizm mógłby wyrugować całkowicie filmy i aparaty analogowe.

Za duży rynek wtórny, za dużo pasjonatów. Zostanie Ilford i Shanghai, a lomografia padnie, bo hipsterska moda przemija a od 'pojechanych kolorków' są już iphony.
Wystarczy spojrzeć na apug.org. Btw., parę miesięcy temu jakiś koleś wywołał we własnym labie Kodachrome.
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
radekone napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Tylko kataklizm mógłby wyrugować całkowicie filmy i aparaty analogowe.

Za duży rynek wtórny, za dużo pasjonatów. Zostanie Ilford i Shanghai, a lomografia padnie, bo hipsterska moda przemija a od 'pojechanych kolorków' są już iphony.
Wystarczy spojrzeć na apug.org. Btw., parę miesięcy temu jakiś koleś wywołał we własnym labie Kodachrome.


Kodachroma? Jak? Przez cale zycie pisali, ze bez 14 kapieli w wielkich kadziach sie nie da. Wywolal jako kolor? Moze BW?
Filmy beda jeszcze dlugo. Drogie i do dostania w specjalistycznych sklepach, podobnie jak akcesoria dla malarzy na Mazowieckiej w Warszawie. Bardziej bym sie martwil o sprzet, bo ten dzialac w nieskonczonosc nie bedzie. Jak sie troche zastanowic, to obecnie wiecej jest produkowanych filmow niz modeli aparatow.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Keek napisał/a:
Kodachroma? Jak? Przez cale zycie pisali, ze bez 14 kapieli w wielkich kadziach sie nie da. Wywolal jako kolor? Moze BW?

http://www.apug.org/forum...-sydney-34.html

Nie czytałem całości jeszcze, ale gość to zrobił.

Ale tych aparatów jest taka ilość, że jeszcze starczy na kolejne 20 lat.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jak tak dalej pójdzie, to za dwa lata se człek kupi mf na cyfrze a potem wlezie lf na cyfrze i o, pod strzechy hop hyc.

Film jest fajny, taki fajny... I tak k**** niefajny :/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
a potem wlezie lf na cyfrze
Skoro matryce FF udalo sie jakos zmiescic do body wielkosci Sony RX1, pewnie w koncu uda sie zmiescic matryce 6x9 na przyklad do pudelka wielkosci kasety polaroida :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
Skoro matryce FF udalo sie jakos zmiescic do body wielkosci Sony RX1, pewnie w koncu uda sie zmiescic matryce 6x9 na przyklad do pudelka wielkosci kasety polaroida :-)


Chyba bym się zsikał.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czytam właśnie fantazje na temat 67D ;-)

Od razu poczułem wzrost wartości moich szkieł 67.

[ Dodano: 2013-01-17, 15:07 ]
A poza tym, że za jakiś czas zrobią jakąś nano matrycę, którą będzie można zakładać do analogów, jak film :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
jorge.martinez napisał/a:
A poza tym, że za jakiś czas zrobią jakąś nano matrycę, którą będzie można zakładać do analogów, jak film :-)
Przecież to już było. Wkładka przypominała kasetkę z wystającym kawałkiem filmu. Dedykowane było do kilku modeli : jakiegoś Nikona, Canona. Nie wzbudziło większego zainteresowania, bo rozdzielczość miało na poziomie ekranowym, i jeszcze coś tam nie pasowało. Ale działało. Wiem, jorge, że jesteś niedowiarkiem, ale nie chce mi się przerzucać starty Foto*Kurierów, więc uwierz mi na słowo.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Przecież to już było. Wkładka przypominała kasetkę z wystającym kawałkiem filmu.
Z tego co pamiętam, to był humbug.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Originally known as ImageK, Silicon FIlm is best known for never really existing.

http://cultureandcommunic...hp/Silicon_Film
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Skoro matryce FF udalo sie jakos zmiescic do body wielkosci Sony RX1, pewnie w koncu uda sie zmiescic matryce 6x9 na przyklad do pudelka wielkosci kasety polaroida :-)

dzerry, tam trzeba było zmieścić 3-calowy ekran i baterię o odpowiedniej pojemności. Upchanie matrycy to m.z. nie jest największe zmartwienie konstruktorów cyfrówek - nawet małoobrazkowych.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
hehe, z TLRem można próbować i małpką od góry :-P

hmmm... brat na komunię w ubiegłym wieku dostał Lubitela... :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ryszard napisał/a:
tam trzeba było zmieścić 3-calowy ekran i baterię o odpowiedniej pojemności.
No to tym bardziej :-) Nie weszla by matryca 6x9 i bateria do czegos takiego? Moz byc nawet dluzsze.

Zamiast ekranu, tablet z dedykowana aplikcja po wifi.

[ Dodano: 2013-01-17, 21:44 ]
jitt napisał/a:
hehe, z TLRem można próbować i małpką od góry
To ma nawet nazwę: Through the View Finder (TTVF) http://www.flickr.com/photos/tags/ttvf/
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Nie weszla by matryca 6x9 i bateria do czegos takiego?

Pojęcia nie mam. Cóz to jest? :oops:
;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
dzerry, nie przypuszczałem, że odkryłem Amerykę, ale efekty mnie in plus zaskoczyły :-D
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja se planuję przerobić starą Cmenę 8 na cyfrę :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach