powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
PIT 2013
Skąd pobrać program do rozliczeń podatkowych, ale taki w którym samodzielnie można wypełnić wszystkie rubryki. Te, które sprawdziłem mają na stałe wpisaną darowiznę 1% na określony cel, a ja chciałbym tam wpisać to co ja chcę, Z góry już dziekuję. Pzdr. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja zawsze korzystam z IPS PITy 20xx ;-)

http://www.ips-infor.com....x.php?ml=1&mg=3

jest tam wstępne wypełnienie pola na 1% podatku, ale można samemu wpisać co się chce
chyba że w wersji 2012 coś zmienili, bo jeszcze nie sprawdzałem
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Źródła nie podam ale rok temu wypełniałem pita z rządowego programu z opcją wysyłki elektronicznej, bez wizyty w PIT-owni. Za darmo i bez 1% wypełnionego, szukaj na stronach skarbówki.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Polecam to co dybon i jitt. Wysyłasz, kontrolujesz status, możesz sobie wydrukować. Jak zrobisz wcześniej to i zwrot (o ile taki dostajesz) będzie wcześniej.

 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Ja od kilku lat używam http://www.pit.infor.pl/ Wersja z roku bieżącego zaimportuje sobie te wszystkie dane osobowe z plików z roku poprzedniego.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
jitt napisał/a:
http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje i wysyłasz przez Internet



O to to.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Serdeczne dzięki wszystkim. Ściągnąłem to co polecił opiszon, Muszę mieć program zainstalowany na kompie, ponieważ żonka rozlicza całą swoją i moją familię :mrgreen: . Nie wszyscy chcą rozliczać się online. Pzdr.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
powalos, a ja mimo wszystko polecam deklaracje wprost z ministerstwa. To jest program, ktory instalujesz na komputerze, technicznie plugin do adobe readera, ktory nie dosc, ze pomaga Ci wypelnic PITa, to umozliwia wyslanie go przez internet - musisz tylko znac dokladna kowte przychodu z zeszlego roku. PITY mozna z niego drukowac, eksportowac dane do pliku i w ogole jest zadziwiajaco sprawny. Jesli szybko wyslesz, w lutym na przyklad, to zwrot jest po tygodniu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Program polecony przez opiszona, również ma możliwość elektronicznego składania deklaracji. Tak samo, jak w e-deklaracjach, autoryzuje się je przychodem z poprzedniego roku i pobiera potwierdzenie w pdf-ie.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
dzerry, a jak ktoś nie ma adobe readera? Ja nie używam i używać nie zamierzam i (nie)stety skazany jestem na programik, którego używam od lat. Może tym razem skuszę się na rozliczenie elektroniczne (ten program ma taką możliwość), ale z drugiej strony do US mam przysłowiowy rzut beretem :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak już wcześniej napisałem, niektórzy (szczególnie starsi) chcą mieć "papier" w ręce z podbitym poświadczenie, że oddali. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za dobre rady. Pzdr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
powalos napisał/a:
Jak już wcześniej napisałem, niektórzy (szczególnie starsi) chcą mieć "papier" w ręce z podbitym poświadczenie, że oddali.
Tak tylko dla jasności - z każdego programu do PITów możesz puścić formularz po prostu na drukarkę, nawet czarno białą, nawet na A4, podpisać, zszyć i zanieść do US. Także z e-deklaracji.

Pentagram napisał/a:
Program polecony przez opiszona, również ma możliwość elektronicznego składania deklaracji.
O, a to dobrze wiedzieć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja też się o tym dowiedziałem po wpisie Pentagrama

fakt, że kiedyś nawet puściłem coś przez e-deklaracje (ile syfu trzeba było doinstalować, to inna sprawa), ale potem nie chciało mi się szukać ile miałem zeszłorocznego dochodu i dalej składałem papierowo

ale może w tym roku spróbuję znów :-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
powalos napisał/a:
iektórzy (szczególnie starsi) chcą mieć "papier" w ręce z podbitym poświadczenie, że oddali.
bo jakby coś byo nie tak, to Urząd nie czepi się błędu systemowego a deklarującego - dlatego ja zawsze swój PIT wypełniam elektronicznie (wygoda obliczeń) a potem druk i wypisuje ręcznie w 2 kopiach ;-) mam przynajmniej ja co i dowód i spokój
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
arQ napisał/a:
bo jakby coś byo nie tak, to Urząd nie czepi się błędu systemowego a deklarującego
Po wyslaniu PITa przez deklaracje, dostajesz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Ja wypelniam PITy calej rodzinie i znajomym krolika i jakos nie wyobrazam sobie juz klepania tego recznie i biegania po Urzedach Skarbowych. No ale jak kto lubi.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wysyłanie przez Internet jest zaje..... bardzo fajnym rozwiązaniem. Dodatkowo mam wrażenie, że zwrot nadpłaconego podatku szybciej wpływa na konto. W zeszłym roku aż się zdziwiłem, bo wysłałem pod koniec kwietnia, a na rachunku w połowie maja już należność była (aż się zdziwiłem, że jakiś wpływ jest niezidentyfikowany). Za to tradycyjnie składający wcześniej ode mnie zwroty dostawali dużo później. Widać e-deklaracje są załatwiane "automatycznie", a tradycyjne muszą zostać pierwej z tych form papierowych przetrawione, co trochę czasu zabiera.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Dodatkowo mam wrażenie, że zwrot nadpłaconego podatku szybciej wpływa na konto
Jak juz wczesniej pisałem - skladane w lutym i marcu - zwrot po TYGODNIU.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
laaval napisał/a:
a jak ktoś nie ma adobe readera?

W poprzednich latach bez Adobe nie dawało (przynajmniej u mnie) rady przez Internet - o ile pamiętam nie generowało się UPO. Dlatego przy wysyłaniu zmieniam domyślny program do pdf na Adobe.

dzerry napisał/a:
matb napisał/a:
Dodatkowo mam wrażenie, że zwrot nadpłaconego podatku szybciej wpływa na konto
Jak juz wczesniej pisałem - skladane w lutym i marcu - zwrot po TYGODNIU.

Niestety ja tego nie mogę potwierdzić, bo ponad 2 miesiące czekałem (od lutego).
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Jak @opiszon - IPS pity - korzystam w sumie conajmniej od 7 lat. Też jest opcja wysyłki przez internet, też generuje UPO, ale w porównaniu do formularzy ministerialnych, zawiera formuły sprawdzające i upraszczające (samoliczące) a także sumujące dane z innych formularzy, a także sporo objaśnień do poszczególnych pól i zapisy ustawy o podatku.

w ubiegłym roku UPO prawidłowo obsługiwał mi Foxit Reader.

W ubiegłym roku funkcjonowała pogłoska, iż zgłoszenia on-line mają priorytet, po to by zachęcać do tej formy rozliczeń - stąd szybsza wypłata.

Nawet w maju czekałem nieco ponad tydzień na zwrot na konto - wszystko też zależy od wydolności danego USa i generalnie nie tworzyłbym "bajek" o tym że w lutym szybciej niż w maju. Elektroniczne wersje sprawdza się generalnie szybciej i raczej nie zajmują się tym osoby z okienka - one i tak mają co robić w okienku.

W przypadku IPS Pity niektórzy zarzucają programowi że wymusza wpłatę 1% na wybraną organizację - pisały to matoły którym nie wystarczyło chyba umiejętności do samodzielnego wypisania danych. Jedyne co to IPS proponuje pewną grupę organizacji, które można wybrać ale nie trzeba - wtedy program sam podkłada dane do PITu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach