papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Battery Pack do Lampy Pentax AF-540
Znalazłem dziś taki wynalazek:
http://fripers.pl/product...-FreePower.html

Ciekawe, czy rzeczywiście będzie to trzykrotnie przyspieszało ładowanie lampy?
Może ktoś miał to cudo w rękach, lub inny battterypack (taki, który realnie można kupić) do 540 lub do Metza 58
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Kupiłem niedawno, ale jeszcze nie miałem czasu się nim pobawić, może mi się uda po niedzieli....
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Muszę się przyjrzeć, może kupię. :-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ten sklep mieści się niedaleko od mojego domu, więc może wejdę tam, pogadam i pomacam.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Czekam na Twoją ocenę organoleptyczną. ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Może jutro. Dziś mam nieco gęsty kalendarz.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Jest to najprostszy możliwy BP do lampy. Odpowiedniki dla Sony/Nikon/Canon kosztują ok. 140zł.
Jedyny plus tego modelu to wtyczka pasująca do lamp Pentaxa, ale widać za luksus trzeba dopłacić kilkadziesiąt złotych :mrgreen:
Cena porównywalna z dużo lepiej wykonanymi Pixel TD-38X. Tyle, że Pixel nie robi modelu z wtyczką pentaxjańską...
M.
 

BogdanMS  Dołączył: 29 Kwi 2013
Mam540FGZ i właśnie znalazłem taki niby zasilacz. Też interesuje mnie czy ktoś to sprawdził. Czy ma to urządzenie jakąś wewnętrzną przetwornicę bo na lampie jest wejście na 330V a z 8 baterii R6 czy akumulatorów to normalnie nie da się zrobić. Sprzedawca podaje też takie zdjęcia zasilacza, że nie widzę na nich żadnych otworów chłodzących urządzenie a jeśli następuje tam przetwarzanie do napięcia 330V to zapewne wytwarza się sporo ciepła. Nieco biję się kupić taki wynalazek nie mając pewności, że to działa. Sam zasilacz ma 24 miesiące gwarancji ale czy ktoś naprawi mi lampę czy wymieni, jeśli ten zasilacz ją uszkodzi.
Bogdan
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
BogdanMS, oryginalny TR Power Pack III przeznaczony do 540FGZ pracuje na 6 bateriach typu C (R14)

przetwornica pewnie jest, tak samo jak w lampie
 

BogdanMS  Dołączył: 29 Kwi 2013
opiszon napisał/a:
BogdanMS, oryginalny TR Power Pack III przeznaczony do 540FGZ pracuje na 6 bateriach typu C (R14)

przetwornica pewnie jest, tak samo jak w lampie



Witam. Dzięki za podpowiedź. Mnie chodziło jednak nie o oryginał a o podróbkę:
http://allegro.pl/battery...3205809981.html
Niedawno znalazłem w internecie wzmiankę o takim urządzeniu. Jest ono zasolane 8 bateriami typu AA. Obawiam się, że to nie wytwarza potrzebnego napięcia i dlatego pytam, czy ktoś ma takie urządzenie i czy to działa.
Bogdan
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
BogdanMS, wiem o co pytałeś

przytoczyłem tylko przykład oryginalnego PowerPacka który pracuje na 6 bateriach R14

jeśli on może, to wydaje mi się, że zamiennik może działać na 8 AA
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
BogdanMS, tam jest tak jak napisał opiszon przetwornica. Uzyskanie 330 V z 8 baterii 1.5V to żaden problem, w miernikach izolacji z akumulatora 7.2V uzyskuje się napięcia rzędu 5000V i więcej.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jasne, można i 20kV z paluszka wyciągnąć, ale wydajność prądową to będzie miało znikomą, a czas ładowania lampy zależy właśnie od wydajności prądowej źródła.

Jak podłączyłem mojego YN-460II pod zasilacz laboratoryjny i dałem max 5A to pociągnął wszystko i czas ładowania był niemalże natychmiastowy.
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Mam tego Packa, firma JJC, chinol ale wykonany w miarę solidnie.
Czy przyspiesza ładowanie 3x, tego nie zauważyłem. W tych kilku próbach, które wykonałem, w porównaniu do użycia samej lampy, działa z pewnością szybciej.
Potrzebne są dalsze testy i co najważniejsze, musi mi się trafić jakaś większa robótka z użyciem lampy.
 

BogdanMS  Dołączył: 29 Kwi 2013
Dzięki Jacku za odpowiedź. Chyba zdecyduję się na zakup. Mnie wystarczy, że będzie się ładowało o połowę szybciej a na 3 kompletach akumulatorów Enelop da się zrobić spokojnie ponad 500 fotek przy przyzwoitej szybkości ładowania. Dla mnie najważniejsze, że to działa z lampą i jej nie uszkodzi...
Pozdrawiam
Bogdan

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach