Obiektywny  Dołączył: 17 Kwi 2013
Osłona LCD K-5
Poszukuję podobnego zestawu (osłona głównego i górnego ekranu LCD):



Na chwilę obecną korzystam z takiego oto "dynksa", ale jest dla mnie w wielu sytuacjach mało wygodny



Będę wdzięczny o info, gdzie mógłbym ewentualnie zakupić zestaw z 1 zdjęcia.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
O ile wiem to chyba nie ma do K-5 zestawu dwóch osłon. Niektórzy adaptowali taki zestaw z Nikona D700 bodajże, ale jak dla mnie (bo też się skusiłem) górna osłona wyglądała delikatnie mówiąc nieciekawie. Nie to że zasłaniała fragmenty LCDka czy była za duża - po prostu wystawała ponad body i efekt wizualny mi się nie podobał. Gdzieś na forum jest nawet zdjęcie jak taki zestaw nikonowski wygląda na body pentaksa.

EDIT:
Znalazłem:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=966152

 

Obiektywny  Dołączył: 17 Kwi 2013
Firma Acmaxx produkuje osłonki LCD m. in. do Pentaxa, tyle tylko, że nie mogę znaleźć ich produktów w Polsce :(
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Pewnie dlatego niektórzy użyli zestawu z Nikona:)
Ewentualnie pozostaje zakup na ebay'u.
 

Obiektywny  Dołączył: 17 Kwi 2013
Właśnie czytam na innym forum (zagranicznym) o osłonie górnego LCD z Nikona d700. Ponoć pasuje idealnie :)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
No przecież wyżej linka Ci podrzuciłem, sam zobacz na zdjęciach jak ta osłona wygląda na pentaksie.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Ja zakupiłem na niemieckim ebayu folijkę na górny wyświetlacz i jest conajmniej bardzo dobrze :-) Pasuje toto idealnie, a po 1,5 roku użytkowania nie widzę żadnych zadrapań
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ja używam wyłącznie szybek GGS i jestem zadowolony. Dobra szybka z naniesionymi powłokami nie sprawuje się gorzej od wyświetlacza a zaletą jest łatwe czyszczenie. Nie raz w terenie przetrę zapalcowaną/brudną szybkę rękawem ew. nawet wierzchem dłoni i jest już dobrze.
Ochrony górnego wyświetlacza nigdy nie potrzebowałem ale jak jest taka potrzeba to można kupić w sklepie z akcesoriami do telefonów folię ochronną i przyciąć ją nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Michciu76 napisał/a:
Ochrony górnego wyświetlacza nigdy nie potrzebowałem ale jak jest taka potrzeba to można kupić w sklepie z akcesoriami do telefonów folię ochronną i przyciąć ją nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru


Good luck ;-) Niestety to nie jest takie proste. Wycinanie z folii zagiętych rogów, w dodatku nie pod kątem prostym na tak małej powierzchni? Ja nie mam wprawy zręcznego jubilera. Dałem sobie spokój z oszpeceniem aparatu i wolałem kupić za niewielkie pieniądze bardzo dobrze spasowaną folijkę i w zasadzie zapomniałem, że mam ją na wyświetlaczu.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
laaval napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Ochrony górnego wyświetlacza nigdy nie potrzebowałem ale jak jest taka potrzeba to można kupić w sklepie z akcesoriami do telefonów folię ochronną i przyciąć ją nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru


Good luck ;-) Niestety to nie jest takie proste. Wycinanie z folii zagiętych rogów, w dodatku nie pod kątem prostym na tak małej powierzchni? Ja nie mam wprawy zręcznego jubilera. Dałem sobie spokój z oszpeceniem aparatu i wolałem kupić za niewielkie pieniądze bardzo dobrze spasowaną folijkę i w zasadzie zapomniałem, że mam ją na wyświetlaczu.


Jak ktoś nie ma ręki to może nakleić na wyświetlacz cienki kawałek papieru na nim zaznaczyć ołówkiem brzegi wyświetlacza - potem kartkę trzeba przylepić na folię i wyciąć pod rozmiar;)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Michciu76 napisał/a:
Jak ktoś nie ma ręki to może nakleić na wyświetlacz cienki kawałek papieru na nim zaznaczyć ołówkiem brzegi wyświetlacza - potem kartkę trzeba przylepić na folię i wyciąć pod rozmiar;)
Good luck ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jasiek - ja właśnie zakupiłem sobie GGS do K5, pokażę fotki jak przyjdzie do mnie i zamontuje. Ogólnie to kupowałem w System Bank, tego za 11 zł czy coś ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jasiek Matacz, też mam zamontowaną taką od System Bank. Mam ją od roku. Trzyma się dobrze. przejrzystość ok. Łatwo się czyści. Niewielka grubość. Polecam ją spokojnie. Pzdr.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Właśnie mi przyszła, zamontowałem - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Mogę zdecydowanie polecić :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Jakiej firmy szybki polecacie?

Do jakiego aparatu potrzebujesz osłonę, bo jeżeli do K-5II to na razie nie ma dedykowanych osłon, te od K-7/5 nie pasują.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach