kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Nowe lampy błyskowe od Sigmy
Sigma zaprezentowała dwa nowe modele lamp błyskowych:

Sigma EF-530 Super DG
Sigma EF-530 ST DG

Oba modele charakteryzują się wysoką liczbą przewodnią 53m (dla ISO 100 i f=105mm) i zakresem pracy 24-105mm. Każda z lamp będzie współpracować z najnowszymi systemami pomiaru światła TTL wszystkich uznanych producentów cyfrowych lustrzanek.
Lampy będą dostępne z dedykacjami: Sigma AF, Nikon AF, Canon AF, Sony AF, Pentax AF

Szczegółowe informacje o lampach:

http://www.sigma-foto.pl/files/press530super.pdf http://www.sigma-foto.pl/files/press530st.pdf
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
"Tabelkowo" wyglądają niezle.Ciekawe jak z rzeczywistym kątem krycia(np.Pentax AF 500 FTZ pole obiektywu 24 mm pokrywa dopiero z 1,5m-przy mniejszych odległościach wineta albo trzeba kombinowac z dyfuzorem).Brakuje użytecznego pochylenia np. - 10st.Energia błysku dla ogniskowej 28 też nie powala(AF 280T miała taka samą+ujemny wznios ,do tego obecna cena! :-) )
 
Gregorek  Dołączył: 18 Maj 2007
Właśnie jestem na etapie wyboru lampy do swojej kasetki.
Ciekaw jestem kiedy wejdą te nowe lampy i jaka będzie cena :roll:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ciekawe czy będą miały własna automatykę. Poza tym znamienne że jest mocowanie Pentaksa a nie ma Olympusa - :shock:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Re: Nowe lampy błyskowe od Sigmy
kubus napisał/a:
http://www.sigma-foto.pl/files/press530super.pdf


jest już w sprzedaży. cena wyższa od EF-500 o nieco ponad 200 zł.

sigma naprawdę pominęła olympusa.
 

Eastbourne  Dołączył: 29 Sty 2008
Dla tych co sa w Anglii lub maja znajomych na wyspach - mozna te lampy zakupic tu:

http://www.firstcall-phot...n--pentax/1310/

Cena 530 SUPER z wysylka: £158 czyli jakies 760zl przy obecnym kursie funta.

A tu najtaniej PENTAX 540 za 'jedyne' £270 czyli 1300zl

http://www.microglobe.co....pentax-flashgun

Sam sie zastanawiam ktora wybrac. Nie jestem ekspertem od fotografii, raczej rozentuzjazmowanym amatorem, pewnie nie wykorzystam 80% mozliwosci tych lamp. Czy warto wiec placic znacznie wiecej za Pentaxa? Choc z drugiej strony - jesli mnie stac?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Eastbourne napisał/a:
Cena 530 SUPER z wysylka: £158 czyli jakies 760zl przy obecnym kursie funta.
:shock: ciekawe jaka bedzie w PL :-(
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Żaba, wyższa ;-) :evil:
http://www.allegro.pl/ite..._vat_nowa.html, no Czesiu jak coś upuści to max 1100zł.

Cena niemała, chyba wolałbym coś z duetu Pentax- Metz (gdybym nie miał lampy ;-) )
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Eastbourne napisał/a:
Cena 530 SUPER z wysylka: £158 czyli jakies 760zl przy obecnym kursie funta.

jeżeli z wysyłką do polski to jaki problem zamówić??
 

Eastbourne  Dołączył: 29 Sty 2008
Cena £158 zawiera wysylke na terenie Anglii. Ponizej info na temat dodatkowych kosztow przesylki do Polski od tego sprzedawcy.

A tak na marginesie. Slyszalem, ze tak wiele Polakow wyjachalo na wyspy, ze co trzeci Polak ma jakiegos znajomego albo czlonka rodziny w UK. Jaki wiec problem poprosic ich aby przywiezli. Jesli koszty wysylki do Polski beda zbyt wysokie.

Carriage charges
Within the UK, there is a standard delivery charge of £7.50 including VAT per order, levied on all orders placed. There is also a minimum order value of £25 PLUS VAT when you purchase from us. In the UK, all goods are shipped by BusinessPost courier service and are delivered in 48 hours from date of despatch. This can be tracked on their Internet site using the information we have – please email us for your consignment number of the parcel sales@firstcall-photographic.co.uk.

Outside the UK (including the Channel Islands) carriage is charged at cost from the courier used (as nominated by you the customer during the order process). In most cases this charge is sent as a separate invoice by us after the goods have been sent and a final statement received from the freight agent as to the actual cost of delivery.
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Gdyby nie pazerność naszych handlowców to i u nas można by kupować te lampy za całkiem przyzwoitą cenę.
siwyyy77 napisał/a:
Czesiu jak coś upuści to max 1100zł.

Mógłby zejść z cena grubo poniżej 1000 ,a i tak by zarobił. :-P
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
kubus napisał/a:
Mógłby zejść z cena grubo poniżej 1000 ,a i tak by zarobił. :-P


A skąd wiesz, że w tym wypadku by nie dopłacał do interesu ;-)
Jak znasz cene zakupu u dystrybutora to podziel się... poznamy pazernośc sprzedawców :evil:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Być może będę chamski ale trudno:
kubus, takim wiejskim filozofom jak Ty zawsze proponuję to samo:
Kup sprzęt i sprzedawaj go taniej, uszczęśliwisz sporo osób, sam zarobisz sporo kasy a jeszcze przy okazji pokażesz kilku pazernym handlarzom, takim jak ja, jak można w naszym kraju robić mega interesy nie okradając klientów.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
No to może by tak Kolega uświadomił nas szaraczków, kto jest odpowiedzialny (czytaj: kto spija śmietankę) za 50% wyższą cenę w Polsce, niż w innym kraju podobno Wspólnej Europy? I to za towar produkowany równie daleko od jednego i od drugiego kraju. Przypominam, że nie porównujemy się tu z cenami z USA, czyli z cenami bez cła i bez haraczu zwanego VAT! Tu cła nie ma, a VAT wiele się nie różni. I warunki gwarancji też powinny być takie samie, więc ich koszt porównywalny. Jako żywo widać porównanie z cenami sprzętu audio (Denon, Onkyo itp.) również w Polsce zawyżonymi o kilkadziesiąt procent.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Cytat
No to może by tak Kolega uświadomił nas szaraczków, kto jest odpowiedzialny (czytaj: kto spija śmietankę) za 50% wyższą cenę w Polsce, niż w innym kraju podobno Wspólnej Europy?

Nie jestem od uświadamiania kogokolwiek i w jakiejkolwiek materii. Mówię wprost: jeśli można kupić a potem sprzedać ten towar taniej to dlaczego tego nie zrobisz? Filozofować jest łatwo, siedząc przed komputerkiem i popijając piwko. Skoro to wszystko jest takie proste dlaczego ktoś się za to nie weźmie?
Załóż firmę, zatrudnij ludzi, zapłać podatki, zapłać zusy i jeszcze inne bzdurne opłaty nazywane podatkami a później pogadamy!
W cywilizowanych krajach kiedy zakładasz przedsiębiorstwo, w którym będziesz zatrudniał ludzi, państwo robi wszystko żeby Ci pomóc... u nas po prostu skopią Ci dupę!

Swoją drogą ceny, które proponuję forumowiczom do najgorszych chyba nie należą bo zakupy zrobiła u mnie spora część tego zacnego forum i z tego co mi wiadomo to są zadowoleni.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Cześ napisał/a:
Swoją drogą ceny, które proponuję forumowiczom do najgorszych chyba nie należą bo zakupy zrobiła u mnie spora część tego zacnego forum i z tego co mi wiadomo to są zadowoleni.

W tej kwestii żadnych pretensji ani zastrzeżeń nie wnoszę!
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
Cześ napisał/a:
Filozofować jest łatwo, siedząc przed komputerkiem i popijając piwko.


Pewnie i tak jest, że brak nam świadomości bo nie prowadzimy firmy i zmagamy sie z naszym fiskusem ( przynajmniej ja)... ale...
- w USA sprzedają także z zyskiem dla sklepu i pewnie też mają , dzierżawę (wynajem), pracowników czy co tam jeszcze na utrzymaniu (no przecież nie sprzedają po tyle po ile zakupili)
- cło wynosi 4.2 %
- VAT wynosi 22%
- koszt transportu z Japoni do stanów czy do europy nie powinien sie wiele różnić
- jeśli do ceny w stanach dodamy cło i vat, to gdzie jest reszta :?:
(jeśli to tajemnica handlowa, lub polityka cenowa pentaksa (im biedniejszy kraj tym wyższa sugerowana cena producenta) - to nie mam więcej pyań
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
ok, ale w czym problem, ja np. niekotre przedmioty kupuje z takich panstw jak stany/ue/australia.

ostatnio sprowadzilem sobie jedena rzecz, ktorej w calej UE nie moglem znalezc ( w sklepach internetowych ).
Fakt czeka sie od ok 2-3 tyg, ale tak juz od jakiegos czasu kupuje, ze sklepow. Swoja droga 90% zakupow robie przez net.

Więc nie rozumiem chrzaszcz, do kogo mas pretensje, zamów sobie, dolicz cło,vat, transport i jak wyjdzie znacznie to zamawiaj. W czym problem?

Ile razy jak chcialem cos kupic do kompa to w zg nic nie moglem znalezc, i ile razy wkurzalo mnie jak mowilem: " chce xxx , yyy, zzz, na kiedy i za ile bedzie" a odp. byla "no moze za tydzien moze za 2 ale nie wiemy" . Wiec tak samo jak oni ja ich olalem. NIKT CIEBIE NIE ZMUSZA do robienia zakupow tutaj/badz w danym sklepie, to jest twoja "bron", skorzystaj z niej.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
vertiico napisał/a:
NIKT CIEBIE NIE ZMUSZA do robienia zakupow tutaj/badz w danym sklepie

AMEN
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
vertiico napisał/a:
W czym problem?


W niczym, tak właśnie robię

vertiico napisał/a:
do kogo mas pretensje


i do nikogo nie mam pretensji.
Nie mam zamiaru zarzucać sprzedawcą w Polsce, że są krwiopijnymi kapitalistami i wyciągają od nas ostatni grosz. W większości sklepów ceny mieszczą się w jakimś tam widełkach i są podobne. Nie wierzę też Wielką Zmowę Importerów. Po prostu czysta matematyka mnie zawodzi, pewnie nie biorę pod uwagę jakieś czynnika (-ów) i jestem po prostu ciekaw co to takiego. Ale raczej się tego nie dowiem ... dopóki sam bym się tym nie zajął

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach