dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ryszard napisał/a:
Pojęcia nie mam. Cóz to jest?
To jest kaset polarida do aparatow 4x5. Praktycznie rzecz biorac, maksymalna grubosc jaka wlezie pod matowke, co oznacza wygode i szybkosc uzywania kamery 4x5. Tam w srodku miesci sie dziesiec arkuszy polaroida i rolki do wywolywania (czytaj rozsmarowania chemii).
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Kodachrome to film legenda, który w 2009 roku, po 74 latach, przestał być produkowany. Ostatnia rolka trafiła w ręce fotografa, który dobrze ją wykorzysta. Zobaczcie, jak z filmem pracował wielokrotny laureat World Press Photo, legendarny fotoreporter Steve McCurry, któremu towarzyszyła ekipa wideo National Geographic.
http://fotoblogia.pl/2013...odachrome-wideo


Cytat
Kodak - How Film is Made - 1958
http://www.youtube.com/watch?v=9qjBJOFImaU
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
A może dodać do tytułu "i z piachu"? ;-)
http://www.fotopolis.pl/i...rome-purple-400
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
10 euro za film? :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Eeee, już nie wiedzą co spaprać... Zamienili komponenty barwne w warstwach i wielkie aj-waj 8-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
technik219, ale trzeba dać 10 ojro.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jeśli te 120ki będą takie jak pozostałe 120ki z Łomo, to zeby były po 1 euro to ja dziękuje. Normalne kolorowe 120ki są zawijane w taki nieszczęsny papier który zostawia ślady na filmie. Ten sam problem o którym czytałem ze jest w cz/b filmach "lucky". Czy podobnej chińszczyźnie. Zrobiłem kilka rolek koloru z Lomo i zawsze był ten problem. Dla potwierdzenia wolałem i skanowalem sam ale i dawałem tez do labu. Zawsze było to samo.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Fuji Reala 100 do średniaka, odeszła w niebyt ... w obydwu nowojorskich warzywniakach juz nie mają na stanie. Jest coś jeszcze na ebayu, ale cena juz idzie w góre. Kupiłem na zapas 20 rolek. W Polsce jeszcze jest do kupienia ?
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Kupiłem niedawno w Krakowie po 9,99 zł ale ponad rok po terminie. Chyba dam sobie z tym spokój. Szkoda ale koszty fotografii analogowej zaczynaja mnie przerastać.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Czyli z koloru zostają Kodakowskie Portry oraz Ektar, Fuji PRO i basta?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wuzet napisał/a:
Fuji Reala 100 do średniaka, odeszła w niebyt ... w obydwu nowojorskich warzywniakach juz nie mają na stanie.
No ale przecież nie bylo zadnego ogloszenia, czy bylo? Bylo tylko o zmianie etykiet - moze to o to chodzi. Od dluzszego czasu dostawy nie sa na tyle czeste, by zachowac plynnosc sprzedazy. Juz wielokrotnie widzialem, ze np trix w jakims formacie byl niedostepny w B&H.

[ Dodano: 2013-04-23, 08:43 ]
A nie, cos jednak bylo: http://www.lomography.com...be-discontinued
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Z moim tempem wykorzystywania zasobów lodówkowych, filmy z czasem 5 lat po terminie, będą 15 lat zanim je załaduje do aparatu. Ale szkoda tej Reali.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jeszcze nie do piachu (mam nadzieje) ale ceny do góry poszły za neopany 100 i 400 w małym obrazku i 100 do średniaków.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
I to mocno!

Szczęśliwie zaopatrzyłem się w kilkadziesiąt rolek Acrosa. Dzięki tym zmianom nie będę miał za to skrupułów by następnym razem zakupić więcej FP4+.

Gdyby tak zrobili promocję na Trixy :roll:
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Promocja na Trixy i TMAXy jest nieustannie. Przynajmniej w stosunku do materiałów Ilforda czy rzeczonych Fuji :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Maloobrazkowe Neopan 400 i Provia 400 idą tez do piachu. Ciekawe co następne ?
Wiadomo tez dlaczego cena za Acrosa tak poszła w gore.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Musicie tak straszyć?
Zostałem chwilowo (?) tylko z analogiem.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kurcze, tak postraszyliście, że dzisiaj kupiłem trzy rolki acrosa, za tydzień na pewno kolejne pięć a potem się zobaczy :mrgreen: Cena na szczęście bez zmian 8-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
kojut napisał/a:
Kurcze, tak postraszyliście, że dzisiaj kupiłem trzy rolki acrosa, za tydzień na pewno kolejne pięć a potem się zobaczy :mrgreen: Cena na szczęście bez zmian 8-)

Aleś zaszalał ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Jakby co, to w pewnej hurtowni (wszystkim znanej z niskich cen ;) ) Neopany 400 135 są z datą ważności do 2015 roku ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach