skeety  Dołączyła: 24 Sie 2008
Czy Metz 58 do pentaxa działa przy innych aparatach?
Witam, czy orientuje się ktoś może, czy jest jakiś sposób aby Metz 58, dedykowany do pentaxa, działał również np. przy Canonie? Może jest jakiś sposób, żeby go jakoś przerobić pod inną markę, czy trzeba sprzedać i kupić nowy? Głównie zależy mi na opcji wireless
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Nie da się zapewnić bezproblemowej komunikacji. Można spróbować na siłę, ale czy warto?
Tryb wireless można spróbować uzyskać stosując fotocelę podpiętą pod lampę a tę ustawić w tryb A i wpisać odpowiednie parametry lub też w trybie M. Tak czy siak aparat i lampa nie dogadają się co do mocy błysku.
Można też lampę dedykowaną do Pentaxa założyć na Canona. Zostanie ona wyzwolona, ale nie będzie komunikacji co do siły tego błysku. Znowu tryb M bądź A i ręczne wpisanie parametrów do lampy.
Podsumowując: jak ma być bez problemów to trzeba kupić dedykowaną lampę.
 
skeety  Dołączyła: 24 Sie 2008
A nie ma możliwości wymiany stopki na inną? Czy te lampy różnią się od siebie czymś więcej niż stopką? Bo wygląda to tak jakby dało się ją odkręcić i wymienić, tyle że póki co zdaje mi się, że nie da się kupić samej stopki (?)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
skeety, jeżeli w nazwie lamy po "Metz 58" występuje "AF" to jest to lampa dedykowana. Gdyby tam było "mz" to wówczas jest to lampa z wymienną stopką serii SCA 3000 lub SCA 300 i wówczas można się pokusić o szukanie odpowiedniej stopki. Pzdr.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Metz kiedyś miał faktycznie wymienne stopki, ale ostatni model, który je miał to 54MZ4i. Tam lampa składała się z "lampy właściwej" i wymiennej stopki SCA. Kupowało się lampę do tego stopkę jakiej potrzebujemy i w razie zmiany systemu trzeba było dokupić inną stopkę. Teraz tego nie ma. Winny jest jak sądzę pęd do obniżenia ceny. Wymienna stopka kosztowała ok. 250 zł, do tego cena lampy.
Sam mam Metza 58AF2 w wersji do Pentaxa, na pewno nie da się jej przerobić na wersję do Canona.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
na sankach to jeszcze ujdzie bo się korzysta z własnej automatyki lampy, ale wireless to tylko fotocela albo sterownik radiowy - ale tylko w pełnym manualu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach