Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
Kto zna tą lampę? Sigma EF-530 DG ST
Od kilku dni męczę forumowiczów moimi dylematami przy zakupie taniej lampy do mojego k5.
Budżet mam ograniczony /400zl/.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z lampą wymienioną przeze mnie w tytule postu?
-czy to lampa automatyczna
-czy ma palnik regulowany w dwóch płaszczyznach?
-inne uwagi? Czy warto dać 400zł? Czy kupić metz 36? Czy coś innego?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
dzięki za link, sam go wcześniej znalazłem:) Będę wdzięczny za jakieś uwagi z bezpośredniego użytkowania tej lampy. Wygląda skromnie ale to przecież o niczym nie świadczy.....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Funkcje:
- autozoom w zakresie 28-105 mm
- wbudowana nasadka do szerokiego kąta pozwala na używanie obiektywów do ogniskowej 17 mm
- ruchoma głowica w zakresie 0-90 stopni (w górę i w prawo), 0-180 stopni (w lewo) i 0-7 stopni (w dół)
- manual - 8 ustawień mocy błysku
- błysk modelujący
- błysk stroboskopowy
- bezprzewodowe sterowanie błyskiem
- synchronizacja z krótkimi czasami
- synchronizacja na drugą kurtynę
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Kupiłem kiedyś na alledrogo wersję super tej lampy, ale była chyba popsuta i błyskała co drugi błysk pełną mocą, zwróciłem ją sprzedawcy, ale z tego co pamiętam, była gorzej wykonana, głośniejsza i chyba wolniejsza niż mój metz 48. Ze swojej strony mogę polecić właśnie metza, obróciłem z nią 4 wesela i nigdy mnie nie zawiodła, naprawde super, jedynie to spsób poruszania po menu jest w niej na duży -
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
W takim razie nie ma co kombinować....
Kupię Metza ale czy jest jakiś model z głowicą obracaną w 2 płaszczyznach, który cenowo plasuje się pomiędzy 36-tką 44-ką. Metz 44 trochę dla mnie za drogi choć to kwestia okazji bo mój kolega wyrwał na aukcji 50-tkę za 400 zł. ...
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
z głowicą obracaną w 2 płaszczyznach metz 44 jest najtańszy - z metzów oczywiście :-P
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
No tak... Muszę polować na 44 w takim razie. Muszę się do-edukować z lamp choć przyznam że sporo się tu nauczyłem już czytając Wasze porady.
Jeszcze jedno. Śledzę aukcję Metza 54 mz3 ale nie jest dedykowany do zadnego systemu. Facet pisze że jest do wszystkiego. Podał jakąś tabelkę. Chyba chodzi o jakieś przejściówki. Ktoś mi może to wyjaśnić? ??
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ta lampa ma wymienną stopkę, wymieniając ją można dostosować lampę do kilku systemów.
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
Aha!!! To fajnie w sumie. Każdy metz ma taki bajer i czy wymiana tej stopki jest droga?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie każdy. To chyba ostatnia z tej serii. Dedykowana stopka kosztuje ok. 200zł. Na Twoim miejscu poszukałbym dobrej lampy z własną automatyką, tak na początek. Chociażby starej SB-24 Nikona czy coś z tej serii. Mimo, iż używane, to wciąż działają świetnie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ja mam wersję Super. Działa dobrze. Kupiona jako nówka. Nie mam doświadczenia z innymi lampami, ale nie mam problemu z tym, że błyska dobrze co drugi raz.
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
michal5150- ta lampa Nikona będzie bez problemu działać z k5?

[ Dodano: 2014-01-01, 13:43 ]
Czy ten nikon sb-24 to automat i wszystkie funkcje będą śmigać na k5????
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Owszem, we własnej automatyce jak i manualu. Nawet działa tryb stroboskopowy.
No, nie wszystkie - lampa nie będzie czytać danych z korpusu, nie zadziała wspomaganie af, itp. Ale wystarczy raz w korpusie i w lampie ustawić iso i roboczą przysłonę a resztę załatwi automatyka lampy. Ba, kręcąc rolką w aparacie i zmieniając przysłonę lub iso możemy niejako "oszukać" lampę i wprowadzać coś w rodzaju korekcji EV. Szybko i wygodnie, bez wchodzenia do menu lampy;)
 
Thru_the_lens  Dołączył: 25 Gru 2013
hmmmm. sam już nie wiem w takim razie. Mogę mieć tego nikona za ok70 funtów brytyjskich a metza 44 za około 100 więc chyba lepiej metza żeby wszystko już smigało jak należy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Thru_the_lens napisał/a:
Jeszcze jedno. Śledzę aukcję Metza 54 mz3 ale nie jest dedykowany do zadnego systemu.


Bo sam Metz 54 to ostatnia seria lamp Metza z systemem wymiennych stopek. W rezultacie sama lampa nie jest dedykowana, dedykowana do systemu jest dana stopka.
W komplecie zawsza jakaś musi być albo dedykowana do danego systemu albo choćby uniwersalna z jednym stykiem - powinno to być w opisie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach