safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
współpraca SanDisk 4GB eye-fi z K-50
Witam

Zastanawiam się nad kupnem karty SDHC EYE-FI 4 GB z WIFI.
Mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z obsługą kart eye-fi innych producentów niż Pentax? Czy ona w ogóle będzie chciała współpracować?
Skąd pobrać odpowiednie oprogramowanie pod Android'a?

Jakie opcje będą obsługiwane przez tablet? Chce główne to wykorzystywać przy zdjęciach makro, ustawianie ostrości itp.

pozdrawiam. Adrian
a może ma ktoś takie cudo do przetestowania? z okolić Sosnowca lub Bielska?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dobre pytanie. Też się nad tym zastanawiam. Ale z tego co mi się kojarzy to eye fi służy thlko do przesyłania zdjęć więc o "funkcjach" możesz zapomnieć. Ale może się mylę (mam nadzieję).
 
kamileo  Dołączył: 21 Wrz 2013
K-50 nie ma funkcji zdalnego sterowania przez karty z Wi-Fi.
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
Witam,

dziękuje za odpowiedź. Szkoda... Z drugiej strony nie rozumie takiej polityki firmy.
Przecież wprowadzając możliwość zdalnego sterowania zyskałaby w oczach potencjalnych przyszłych użytkowników a w zasadzie zapewne jest to kwestia tylko i wyłącznie dopisania odpowiedniego programu.... więc koszty znikome, tym bardziej, że zdaje się K-3 to ma.

pozdrawiam,
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No już wiele żali walaliśmy na tym forum z tego powodu. Ale możesz k100 podpiąć do kompa i użyć pktheter. Wiem, że to nie o to chodzi, ale w przypadku wyjątkowego musu...
 
kamileo  Dołączył: 21 Wrz 2013
safilo napisał/a:
Z drugiej strony nie rozumie takiej polityki firmy.
Przecież wprowadzając możliwość zdalnego sterowania zyskałaby w oczach potencjalnych przyszłych użytkowników a w zasadzie zapewne jest to kwestia tylko i wyłącznie dopisania odpowiedniego programu.... więc koszty znikome, tym bardziej, że zdaje się K-3 to ma.
To raczej ograniczenie fizyczne w która stronę czas i płynie i problem z przekazywaniem informacji wstecz... K-50 wyszedł PRZED K-3.

Całkiem prawdopodobne jest, że przyszły budżetowy model Pentaxa będzie miał sterowanie Wi-Fi, zapewne przez FLU-CARD, a i uchylany ekranik z 645Z pewnie zejdzie pod Pentaxowe strzechy.

Technologie już opracowali, także im więcej egzemplarzy z tego skorzysta, tym taniej per sztuka, a różnicowanie w segmentach Pentax i tak miał symboliczne w poprzedniej generacji, także...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak chcesz być na bieżąco na fejsie z Twoimi fotkami to pewnie ma jakiś sens taki zakup.W pozostałych przypadkach pewnie dużo szybciej wyciągnąć kartę i zgrać zdjęcia szczególnie w czytniku z USB 3.0...
Polecam zakup takiego http://www.ceneo.pl/13551217;pla#tab=reviews działa rewelacyjnie nawet na USB 2.0...
 
safilo  Dołączył: 04 Cze 2012
dzięki za odpowiedzi.

@Markus - myślałem raczej o korzystaniu z tabletu np.podczas robienia "niewygodnych" zdjęć makro. Na face mało daje zdjęć.
No cóż szkoda. Jak się nie ma co się lubi...

pozdrawiam,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach