Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Wyzwalanie 2-3 lamp jednocześnie (najprościej)
Witam

Chciałbym na takim ustrojstwie:http://www.ebay.com/itm/New-Twin-Flash-Bracket-for-Nikon-D700-SB900-SB800-Canon-7D-5DII-580EX-O-Shape-/320938545502?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item4ab96d915e



Umieścić dwie... może trzy uniwersalne i tanie lampy np. BY-18 Universal
http://www.ebay.com/itm/U...=item3a84e09e8a


I teraz pytanie, jak to połączyć (najmniejszym kosztem) by bezproblemowo wyzwalać z k5II i nic nie popsuć.
Jak by co, lutowania się nie boję :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Te lampy wymagają wysokiego napięcia przy wyzwalaniu, więc nie sądzę, żeby coś z tego wyszło. A jakieś inne wyzwolisz np. z kabla PC-Sync, najlepiej przez własne gniazdo (o ile takie będą miały), albo przez gorącą stopkę z wejściem PC-Sync.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
A może bezprzewodowo z fotocelą każda ( niekoniecznie najtaniej, ale każda wyzwalana indywidualnie nie wpływa na inną). W czasach analogowych zdarzało mi się podpinać 2 lampy do jednego aparatu - jedną do gniazda, drugą na stopce- ale różna polaryzacji powodowała zwarcie po naładowaniu i niekontrolowany błysk raz jednej, raz drugiej. Chyba nie o to idzie.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
jaad75 napisał/a:
Te lampy wymagają wysokiego napięcia przy wyzwalaniu, więc nie sądzę, żeby coś z tego wyszło. A jakieś inne wyzwolisz np. z kabla PC-Sync, najlepiej przez własne gniazdo (o ile takie będą miały), albo przez gorącą stopkę z wejściem PC-Sync.


Lampy dodałem na szybko, nawet nie czytałem czy były by dobre. Patrzyłem raczej na cenę, rozmiary i dopisek Pentax.
Będę szukał innych.

Co do kabla tak podejrzewałem ale chodzi mi raczej o to jak to połączyć.
To znaczy stosuje się jakiś rozdzielacz z elektroniką czy wszystkie kable PC-Sync równolegle i do body?

[ Dodano: 2014-09-04, 22:31 ]
MarWoj napisał/a:
A może bezprzewodowo z fotocelą każda ( niekoniecznie najtaniej, ale każda wyzwalana indywidualnie nie wpływa na inną). W czasach analogowych zdarzało mi się podpinać 2 lampy do jednego aparatu - jedną do gniazda, drugą na stopce- ale różna polaryzacji powodowała zwarcie po naładowaniu i niekontrolowany błysk raz jednej, raz drugiej. Chyba nie o to idzie.


Fotocele zostawiam jako wyjście awaryjne w sumie najbezpieczniejsze ale niestety trochę droższe.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sid Gotama, można kupić rozgałęzione PC-Sync, tudzież rozdzielacze pozwalające podłączyć kilka przewodów.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Sid Gotama napisał/a:
BY-18 Universal


Zwróć uwagę, na ich moc. Oznaczenie sugeruje, że l.p. wynosi 18. W praktyce może być znaczniej mniej np. 14 (kiedyś nabyłem małego chińczyka, który miał mieć l.p.16 - w praktyce miał ....12). Ich używalność może być ograniczona, jeśli myślisz o domowym studiu ( "przerobiłem" błyskanie maluchami pentaxa AF 160, AF 200 S - skończyło się na zakupie lamp o L.P. rzędu 40 dla 50 mm/100 ISO). Po nałożeniu dyfuzorów (choćby 2 warstw kalki technicznej spiętych recepturką - tanio i skutecznie ;-) ), mogą okazać się nieprzydatne.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MarWoj napisał/a:
jeśli myślisz o domowym studiu
MarWoj, wiesz to czego służy zalinkowany wyżej bracket?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
:oops: Cóż, skoncentrowałem uwagę na lampie, a nie na całości. :oops:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Koledzy, Wy może przerabialiście to dawno temu, dla mnie są to dziewicze wody.
Za pomocą tej konstrukcji chciałem sprawdzić efekt w makro ale tym większym... 1:1.
Nie wiem nawet czy to dobry pomysł.

W portrecie chyba też by się mogło sprawdzić...

Co do lamp, te które podlinkowałem to pierwsze jakie wpadly pod palec na ebayu bo są najtańsze, ale wydaje mi się że 3 x ~L.P.18 dla moich zastosowań by wystarczyło.

Bracket co prawda już zamówiłem ale lampy to ciągle pieśń przyszłości, chciałbym jakieś małe, najlepiej z choćby minimalną regulacją kątów głowicy.

Co do rozgałęźników chyba coś znalazłem:
http://www.ebay.com/itm/3...=item25728a2374


i

http://www.ebay.com/itm/K...=item2ed61a0798

Więc teraz pozostaje znaleźć "lepszość" któregoś rozwiązania i ... jazda

Coś mi się wydaje że w tych rozdzielaczach nie ma żadnej elektroniki i +najprościej będzie wystrugać sobie taki rozdzielacz samodzielnie.
Tylko muszę znaleźć jakieś potwierdzenie moich przypuszczeń by temat Dobre serwisy Pentaxa pozostał nie otwarty przeze mnie :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach