kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Panasonic lx100- czas sprzedać aps-c
http://www.youtube.com/watch?v=4K7v3IyuMnE
Wygląda, że to idealny (przynajmniej dla mnie) aparat. Świetnej jakości zdjęcia, dużo manipulatorów, konfigurowalność. Do tego dobry wizjer i jasny obiektyw Leica.
No i cena- w Conns w preorder €899. Marzy mi się wersja srebrna w ciemnobrązowym skórzanym etui.
Ktoś chętny na k-30 z t17-50 i p100-300? :-) (Pentax FF z da35/2.4 oczywiście zostaje ze mną ;-) )
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam dylemat z nim związany: wymieniać podręcznego GX1 na GX7 czy właśnie na LX100. Z poważnych minusów: zmiana ogniskowych manipulatorem przy spuście - szkoda, że nie pierścieniem na obiektywie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Michu, oto co tu wyczytałem http://https://www.camera...umix-dmc-lx-100
Cytat
Dedicated lens rings give you intuitive control of aperture, zoom, while dials on the top of the camera give you easy access to shutter speed and exposure compensation.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Michu napisał/a:
Mam dylemat z nim związany: wymieniać podręcznego GX1 na GX7 czy właśnie na LX100. Z poważnych minusów: zmiana ogniskowych manipulatorem przy spuście - szkoda, że nie pierścieniem na obiektywie.
Pierscien na obiektywie LX100 jest konfigurowalny - można nim zmieniać ogniskową płynnie, skokowo, albo przypisać mu inną funkcję (w zależności od trybu pracy aparatu).
Dla zainteresowanych aparatem - instrukcja obsługi LX100
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To bardzo niedobrze. Upadł mi podstawowy argument przeciwko temu aparatu... Teraz będę musiał szukać innych wad: brak mechanicznej migawki? Słaby uchwyt?
Generalnie to chyba jest taki trochę kanibalizm korpusów m43.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
Według mnie, Pentaxy są dość poręczne, ten Panas niby mniejszy tylko co z tego,
po co komuś taka pstrykajka ? to ma tylko cyfrowy podgląd, czyli przetworzony przez aparat
poza tym przez śmiesznie małą odległość obiektywu od matrycy obraz jest mocno modyfikowany cyfrowy, dla mnie fotografowanie takim sprzętem to nie fotografia tylko jej symulacja.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
nuiert napisał/a:
Według mnie, Pentaxy są dość poręczne, ten Panas niby mniejszy tylko co z tego,

Właśnie o wielkość i możliwości z tym związane się rozchodzi. Ostatnio najczęściej wybieram e-pm1 z 14-42 lub zx-50 z da35/2.4 właśnie ze względu na wielkość.
nuiert napisał/a:
po co komuś taka pstrykajka ?

Do robienia zdjęć?
nuiert napisał/a:
to ma tylko cyfrowy podgląd, czyli przetworzony przez aparat

Zaskoczę Cię- większość moich aparatów nie ma w ogóle żadnego podglądu. W robieniu zdjęć mi to nie przeszkadza.
nuiert napisał/a:
poza tym przez śmiesznie małą odległość obiektywu od matrycy obraz jest mocno modyfikowany cyfrowy

Co przez to rozumiesz? Raw-y też?
nuiert napisał/a:
dla mnie fotografowanie takim sprzętem to nie fotografia tylko jej symulacja

Co za brednie! A co powiesz o fotografii otworkowej? To też symulacja? Albo wielkoformatowej? Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że bez luszczanki zdjęć się nie da robić :-P
PS
http://stopklatka.pl/wiad...nge-kino-letnie to nie odosobniony przypadek- możesz się pochwalić czymś podobnym, co osiągnąłeś swoim prawdziwym aparatem a nie jakimś pstrykadełkiem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kojut napisał/a:
Zaskoczę Cię- większość moich aparatów nie ma w ogóle żadnego podglądu.

W jaki sposób kadrujesz? Przedmówcy chodziło zapewne o wizjer.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
kojut napisał/a:
nuiert napisał/a:
Według mnie, Pentaxy są dość poręczne, ten Panas niby mniejszy tylko co z tego,

Właśnie o wielkość i możliwości z tym związane się rozchodzi. Ostatnio najczęściej wybieram e-pm1 z 14-42 lub zx-50 z da35/2.4 właśnie ze względu na wielkość.
nuiert napisał/a:
po co komuś taka pstrykajka ?

Do robienia zdjęć?
nuiert napisał/a:
to ma tylko cyfrowy podgląd, czyli przetworzony przez aparat

Zaskoczę Cię- większość moich aparatów nie ma w ogóle żadnego podglądu. W robieniu zdjęć mi to nie przeszkadza.
nuiert napisał/a:
poza tym przez śmiesznie małą odległość obiektywu od matrycy obraz jest mocno modyfikowany cyfrowy

Co przez to rozumiesz? Raw-y też?
nuiert napisał/a:
dla mnie fotografowanie takim sprzętem to nie fotografia tylko jej symulacja

Co za brednie! A co powiesz o fotografii otworkowej? To też symulacja? Albo wielkoformatowej? Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że bez luszczanki zdjęć się nie da robić :-P
PS
http://stopklatka.pl/wiad...nge-kino-letnie to nie odosobniony przypadek- możesz się pochwalić czymś podobnym, co osiągnąłeś swoim prawdziwym aparatem a nie jakimś pstrykadełkiem?


sam nie rozumiesz, fotografia otworkowa daje coś w zamian, w postaci bardzo ciekawej i atrakcyjnej dla wielu plastyki, na pewno względem każdego Panasonica o wiele lepszej

i jeszcze kolejny przykład smartphonowego badziewia, naprawdę bardzo dziękuję
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
plwk napisał/a:
W jaki sposób kadrujesz? Przedmówcy chodziło zapewne o wizjer.

Źle zrozumiałem. Wydawało mi się, że chodzi o podgląd zdjęcia po zrobieniu. Jak tak, to faktycznie może być wizjer elektroniczny problemem, choć jak patrzyłem w ten z om-d10 to aż takiej tragedii nie było (w porównaniu z moim wcześniejszym doświadczeniem z tym typem wizjera w a65).
nuiert napisał/a:
sam nie rozumiesz, fotografia otworkowa daje coś w zamian, w postaci bardzo ciekawej i atrakcyjnej dla wielu plastyki

Umowna ostrość od brzego do brzegu, gigantyczna winieta i brak dystorsji to ta magiczna plastyka?
nuiert napisał/a:
na pewno względem każdego Panasonica o wiele lepszej

Jakieś przykłady, porównania? Ba jak panasa dorwę to nie omieszkam zrobić porównania :-P
nuiert napisał/a:
i jeszcze kolejny przykład smartphonowego badziewia, naprawdę bardzo dziękuję

Na jakiej wystawie fotografii można zobaczyć Twoje zdjęcia robione [bprawdziwym aparatem][/b]? I dlaczego zdjęcia robione smartfonami, bezlusterkowcami czy kompaktami 4/3 mają być gorsze od tych uzyskanych lustrzanką aps-c pentaxa i nie nadają się na wystawy?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jeszcze jedna ciekawa rzecz z tym aparatem: producent chwali się elektroniczną migawką 1-1/14000s a to może oznaczać szybkie czasy synchronizacji. Niestety nigdzie w specyfikacji nie ma podanego "flash sync".
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Michu napisał/a:
To bardzo niedobrze. Upadł mi podstawowy argument przeciwko temu aparatu... Teraz będę musiał szukać innych wad...


Pomogę Ci ;-) . Brak odchylanego ekranu. Przy macro bardzo pomaga a tu klops. No i jakaś osłona przeciwsłoneczna mogłaby się znaleźć w zestawie.
Kolorami też mu daleko do Fuji. Ciekawe jak wypadnie obiektyw bo podobnież w LX7 nie jest tak wystrzałowy jak zapewniał producent. Niestety nic nie jest idealne :mrgreen: .

Cena też trochę mała nie jest ale za filmy 4K póki co się płaci a potrzebne to jak d...ie gwizdek.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
Artooro napisał/a:
Cena też trochę mała nie jest ale za filmy 4K póki co się płaci a potrzebne to jak d...ie gwizdek.

nawet gdyby to za małe ciśnienie na dobry gwizd

kojut napisał/a:
Umowna ostrość od brzego do brzegu, gigantyczna winieta i brak dystorsji to ta magiczna plastyka?


nie widziałeś dobrego otworka jak mniemam :evilsmile:

kojut napisał/a:
Na jakiej wystawie fotografii można zobaczyć Twoje zdjęcia robione


akurat teraz nie można, ale jak będzie można to Cię zawiadomię
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
nuiert napisał/a:
nie widziałeś dobrego otworka jak mniemam :evilsmile:

Widziałem, i dalej nie wiem o co Ci chodzi z tą plastyką. Mógłbyś pokazać jakieś przykłady?
nuiert napisał/a:
akurat teraz nie można, ale jak będzie można to Cię zawiadomię

A gdzie można było? Wiem, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale ja w bajki nie wierzę, a zdjęcia lepsze od moich lubię oglądać i może bym się czegoś nauczył...
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
może ja nie chcę Cię uczyć, wpadłbyś na to ? :lol:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
nuiert, w żadnym wyadku. Nie chcę abyś Ty mnie uczył. Ja po prostu lubię dobrą fotografię (czyt. lepszą od mojej) i czasami czerpię z niej jakieś pomysły. Tylko tyle- mam nadzieję poprawić swój warsztat.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
dobrze, że trochę zmieniłeś ton
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
nuiert, nic nie zmieniłem ;-) I dalej chciałbym zobaczyć o co chodzi z tą plastyką z otworka lepszą od panasa.
 
nuiert  Dołączył: 16 Paź 2014
to sobie znajdź w sieci internet, skoro jesteś taki obyty i wielewiedzący, poradzisz sobie,
ja nie mam czasu na taką zabawę

ta Twoja stopka jest głupia, i to jest w Tobie najzabawniejsze
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
nuiert, nie spinaj się. To niezdrowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach