eko  Dołączył: 15 Sty 2014
YN-560 II do pentax k-r
Witam.
posiadam pentax k-r . Chciałbym kupić lampe YN-560 II.
Na aukcjach reklamowanych jest sporo tych lamp. Nie wszystkie aukcje informują że lampa pasuje do pentax.
Czy lampa YN-560 II pasuje do każdego aparatu jeśli tylko posiada odpowiednią stopkę ? Czy po prostu jest to jakaś uniwersalna stopka i można brać bez obaw ?
Ewentualnie czy ciężko zdobyć taką stopkę?

pozdrawiam serdecznie :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
eko napisał/a:
Czy lampa YN-560 II pasuje do każdego aparatu jeśli tylko posiada odpowiednią stopkę ?

Wg http://www.mitoya.pl/lamp...i-warszawa.html tak.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Mam takową. Wspomniana lampa ma na stopce tylko 1 pin i z pentaxem na pewno śmiga.
Wiesz co czynisz kupując w pełni manualną lampę?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Lampka będzie śmigać z Pentaxem w pelnym manualu, podobnie jak z każdym innym aparatem z odpowiednimi sankami, albo po kablu - dają się też wyzwalać błyskiem z lampy wbudowanej (mają opcję ignorowania przedblysku).
Oczywiście, jak pisał jarkar są to lampy w pełni manualne, co dla niektórych może być wadą nie do przeszkoczenia. Osobiście wolę pracować manualnie z lampą (nawyk ze studia), ale znam takich, co bez TTLa błyskać nie potrafią.
Mam zestaw chińczyków zbudowany własnie z lamp YN-560 pierwszej oraz trzeciej generacji: uzywam ich czesto zarówno na sankach, jak i w większych zestawach sterując za pomocą trigerów albo błyskiem. Szczerze mówiąc spełniają wszystkie moje potrzeby odnosnie blysku pozastudyjnego, są też całkiem przyzwoicie wykonane. Wolę pracowac zwlaszcza YN-560III niż... orginalnymi systemówkami Pentaksa, które też posiadam...
Poniżej masz przykład użycia tej lampy z sanek do 'zbalansowania' światła w scenie, błysk odbity od sufitu...

 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
Odswieze temat:)

Co byscie polecili dla amatora na dzien dzisiejszy? Mam K-r i do tej pory nie zanosilem sie z zakupem lampy zewnetrznej. Tak wiec moja wiedza na temat lamp jest na poziomie zerowym. Co byscie mogli mi doradzic na start? Mysle o jakims yongnuo.
Yongnuo Speedlite YN560 IV to dobry wybór na początek? Czy są jakieś zewnętrzne lampy automatyczne? Ta jest chyba w pełni manualna.
Budzet do 300zl.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
ravers_19 napisał/a:
Yongnuo Speedlite YN560 IV


Jeśli już manual od YN to wersja III. Jeśli zamierzasz mieć jedną lampę, to funkcjonalność wersji IV nie jest Ci na nic potrzebna.

Możesz też popatrzeć na YN 585ex P-TTL - to lampa z automatyką do Pentaksa. Obecnie w Chinach można kupić za 79$ czyli niecałe 300 zł.

Najlepszym wyborem na chwilę obecną jest chyba Shanny SN600fgz - wszystkomająca lampa, którą można obecnie dorwać (oczywiście z Chin) za... 350zł.
 
ravers_19  Dołączył: 22 Sty 2018
Faktycznie, masz rację. Spodobała mi się ta YN585ex. Nigdy nie zamawialem z Chin, warto? Roznica miedzy allegro a chinami to okolo 250zl. Zastanawiam sie jak z gwarancja. Chyba taniej bedzie wyslac do kogos z PL niz z Chin. Ktos cos?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam plan: 2-3 proste lampy, bez automatyki. Trzy różne systemy (P, C i N). Wyzwalanie przez fotocelę to jedno, ale radiowo da się to jakoś w miarę tanio zrobić? To znaczy jednym nadajnikiem i 2-3 odbiornikami? A może jedną sterującą lampą?
Chyba już wiem. Jak rozumiem potrzebuję jednej YN-560 IV, reszta może być YN-560 III.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Łatwiej z wyzwalaczem od YN i lampy jako Slave'y 560 IV.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
skaarj napisał/a:
Łatwiej z wyzwalaczem od YN i lampy jako Slave'y 560 IV.

A to są wyzwalacze, które będą działać z każdym systemem?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To jest zwykła gorąca stopka, więc HSS nie będzie, ale poza tym oczywiście.
Podpiąłem sobie też do Mamiyi RB67 :D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szpajchel napisał/a:
A to są wyzwalacze, które będą działać z każdym systemem?

Praktycznie tak. Ja wyzwalam tym lampy za pośrednictwem Sigmy DP.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To znaczy, że np. taki RF-605 zadziała bez względu na literkę na końcu (C/N)?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szpajchel napisał/a:
To znaczy, że np. taki RF-605 zadziała bez względu na literkę na końcu (C/N)?

Nie mam Canona, ale z drugiej strony wersje tego wyzwalacza działają z Pentaksami równie dobrze co te do Nikona. Różnica pewnie będzie w czasie synchronizacji (jeśli oczywiście są w nim różnice pomiędzy C i N).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Nieeeee.... różnica jest tylko taka, że wersja C ma stopkę przepuszczalną dla styków Canona, a N dla Nikona. To znaczy, że jak się między korpus a lampę wetknie wyzwalacz, to lampa nadal będzie mogła działać w automatyce. Samo wyzwalanie radiowe jest tylko po centralnym pinie, więc takie samo dla (prawie) każdego systemu ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Potwierdzam - zestaw RF605N+YN560IV działa z K10D, Nikonem D40 i Canonem G5. Już zapowiedziałem w domu, że muszę kupić jeszcze jedną taką lampę :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach