SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Dzięki panowie. To postanowione. Zaczynam od YN560III.
 
salceson  Dołączył: 28 Lis 2011
Czy inne lampy firmy Yongnuo także można zdalnie wyzwalać? Czy lampa YN-565EX będzie współpracować ze sterownikiem YN-560-TX i lampami YN560III?
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Nie bezpośrednio.
do YN-565EX trzeba podpiąć odbiornik (np. jeden z serii RF) aby można ją było zdalnie wyzwolić kontrolerem 560-TX. Mowa oczywiście jedynie o wyzwalaniu. Bezpośrednie sterowanie parametrami z poziomu 560-TX działa tylko dla lamp 560III (i teraz najprawdopodobniej również 560IV).

Do zdalnego kontrolowania parametrów YN-565EX (z poziomu 560-TX) potrzebowałbyś sterownika "proxy" w postaci YN-622-TX, oraz YN-622C jako odbiornika podpiętego do lampy.

 
jaca123456  Dołączył: 08 Gru 2012
Mam podobny problem, o którym pisał "Blesso" kilka postów wcześniej. Otóż kupiłem pierwszą błyskotkę do nauki, Yongnuo 560 IV. Niestety po włożeniu 2-3letnich, dopiero co naładowanych eneloopow (tych białych) strzeliłem może z 10x na ustawieniach 1-128, 1-64 , 1-8 i ze trzy razy pełną mocą w odstępach 5-15sek. Niestety po chwili lampa pokazywała, że akumulatory są rozładowane i się wyłączała. Uruchomiłem ją ponownie i znowu mogę błyskać. Bez problemu mogę błyskać na 1-8 i wyżej. Jak ustawie na pełną moc to ponownie 1-2 błysków i znowu się wyłącza. Wyjąłem akumulatorki i są baardzo ciepłe. Włożyłem akumulatory dla testów do Pentaxa K-30, zrobiłem kilkanaście zdjęć (w tym z lampą wewnętrzną) i stan baterii ani drgnie - pełne.

Czyżby pierwsze modele YN 560 IV miały jakieś problemy wieku dziecięcego ? Kupiłem ją w sklepie internetowym, może warto wymienić ją na model wcześniejszy YN 560 III ? Czy mógłby ktoś zrobić kilka zdjęć pod rząd pełną mocą YN 560 III i sprawdzić jak się zachowuje lampa ze starszymi akumulatorami ? Czy także są bardzo ciepłe.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
W YN 560 III nic takiego się nie dzieje. Przynajmniej nie zauważyłem w swoich egzemplarzach.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
jaca123456, sądzę że coś jest nie tak z lampą, ja bym reklamował jako usterkę.
 
jaca123456  Dołączył: 08 Gru 2012
ZbyszekB napisał/a:
jaca123456, sądzę że coś jest nie tak z lampą, ja bym reklamował jako usterkę.

W ogóle to miałem dostać wersję III (bo taką zamówiłem) ale sprzedawca zadzwonił, że się akurat skończyły i może mi w tej cenie zaproponować IV generację. Zgodziłem się, bo zależało mi na czasie. Niestety zakup nie wypalił i musiałem na mała uroczystość rodzinną pożyczać sprzęt...
Lepiej zareklamować - chociaż jak pisał Blesso wyżej, miał podobny problem do mojego z tą IV generacją? Czy może odesłać i niech przyślą wersję III, która jest już sprawdzona ?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jaca123456 wstrzymaj się z bólami !
Zacznij od przyjrzenia się akumulatorom.
Ja ze swej "kolekcji" wybrałem te 4 najlepsze i sporą uwagę przykładam do stopnia ich naładowania. Korzystam z ładowarki BC700 i niestety przekłamuje ona pewne parametry.
Ładując " na szybko" akumulatory prądem 500mA dosyć często zdarza się, iż otrzymuję informacje "full" a w rzeczywistości jedno z ogniw nie jest do końca "pełne".
Dlatego przeważnie staram się na takim komplecie wymusić dodatkowy prąd doładowania, do wartości 1,46-1,49 (wg wskazań ładowarki).
Możliwe, że Twój problem to problem z ładowarką lub źle ładowane ogniwa.

Sama YN560 IV stała się dla mnie lampą podstawową.
W szufladzie leży nieużywany od dawna Metz58i a na body króluje YongNuo 560IV.
Bardzo dobra współpraca z 560III oraz wyzwalaczami typu RF602 lub ostatnio RF605 daje o wiele większe możliwości.
Ostatnio na koncercie zaliczyłem około 400 fotek bez wymiany ogniw w lampie.
Ale jej moc jest zawsze zmniejszona do 1/32 lub 1/16 ( po to masz Pentaxa by między innymi korzystać w wysokiego ISO) ;)
Oczywiście palnik prawie nigdy nie jest skierowany na wprost- a dodatkowe oświetlenie zapewniają podobnie ustawione lampy YN560 II/III.

Dlatego dobrze naładuj swoje akumulatorki. Sprawdź ich napięcie po wyjęciu z ładowarki (choć ten pomiar akurat wiele informacji nie daje). Zrób im cykl rozładowanie/ładowanie ( lub test pojemności) jeśli Twoja ładowarka ma taką funkcję .



 
jaca123456  Dołączył: 08 Gru 2012
Posiadam tak jak Ty ładowarkę bc-700, akumulatory zawsze ładuje najmniejszym prądem - 200. Co do eneloopów 2000, to akurat dzień przed zakończył mi się tryb refresh. Po nim załadowałem akumulatory na maxa. Tak więc dziwi mnie zachowanie tej lampy.

Co do lampy to jest bardzo fajna, solidnie wykonana, byłbym w 100% zadowolony. Przecież nie będę kupować co pół roku specjalnie do niej nowych akumulatorów bo lampa zacznie wybrzydzać...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jaca123456 napisał/a:
akumulatory zawsze ładuje najmniejszym prądem - 200.
Błąd. 500 mA jest właściwe dla tych aku.
 
jaca123456  Dołączył: 08 Gru 2012
Może i błąd ...tylko powiedz mi dlaczego ta lampa tak wybrzydza, a body nie ? Moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego, wkładam naładowane do pełna akumulatory i ma działać...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Lampa tej mocy w trakcie ładowania kondensatora przez przetwornicę potrafi pociągnąć do 6-9 A, zwłaszcza gdy kondensator jest całkowicie rozładowany. To sobie wyobraź, jaki jest spadek napięcia w zasilaniu i co się dzieje, gdy któryś aku jest niedoładowany, lub kiepski. Przetwornica musi mieć ten prąd, albo się wyłączy. Aparat takich prądów nie bierze, za to jest znacznie bardziej wrażliwy na małe spadki napięcia.
 

TomekŻulu  Dołączył: 05 Kwi 2013
Witam
To moje pierwsze wypociny przy klawiaturze po poście powitalnym ;-) , wracając do tematu lamp to mam z tymi chińczykami mały problem. Kupiłem 2 szt. YonGnuo YN560 III i wyzwalacze RF 603C II by dodatkowo wyzwalac Metza 48AF1. Wszystko pięknie do czasu jak podczas jakiś tam wolnych strzałów nagle foty zaczeły się prześwietlac a ładowanie błysku mono sie przedłużyło choc były ustawione 1/32.
Okazłao się iż lampy walą na maxa i za nic nie reagują na zmiane parametrów. Następnego dnia pojawiłem się w sklepie gdzie zostały przyjęte i wymienione na IV-ki były w tej samej cenie :-D
Uniesiony tym faktem dokupiłem 2szt. battery pack i nowe eneloopy.
Po kilku testach wszystko pieknie i ładnie aż na urodzinach dziecka sytuacja sie powtórzyła :shock:
Nie robiłem więcej niż 6 fot w serii, błysk 1/32 a battery packi były odłączone. O co chodzi :?: :?:
W sklepie pojawiłem się dnia nastepnego gdzie przyjeto lampy i wysłano do naprawy. Do dziś cisza.
Myślę że one tak mają :-( pomimo iż w instrukcji napisali że max w serii to 14 wyzwoleń na pełnej mocy to nie wytrzymały i coś się "przypaliło".
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
To jak to w końcu jest z tym zwiększonymi wymaganiami wersji IV co do akumulatorków? To jednostkowe przypadki były, czy norma?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja nie zauważyłem takiej przypadłości. Mam dwie mark.IV i dwie mark.III.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ostatni koncert na który zabrałem 560 IV to około 500 strzałów z mocą ustawioną na 1/128 oraz współpracą pomiędzy YN IV a YN III + 1xRF605(YN 560II) i po wyjęciu z lampy napięcie akumulatorków oscylowało wokół 1.34V .
YN IV spisuje się znakomicie - to moja podstawowa lampa ( Metz 58i kurzy się od dawna w szufladzie).
Jedyny minus tej błyskotki to niemożliwość zablokowania jej w sankach za pomocą blokady ( bolca). Wylata czasami, może nie do końca, ale tak, że nie trafiają na siebie styki ( sanki/lampa) co skutkuję brakiem błysku.
Bardzo dobry produkt.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Blesso napisał/a:
Ostatni koncert na który zabrałem 560 IV


Właśnie zakupiłem. Możesz powiedzieć ile można się spodziewać strzałów z eneloopami pro 2500 mAH?
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
x4rd napisał/a:
Blesso napisał/a:
Ostatni koncert na który zabrałem 560 IV


Właśnie zakupiłem. Możesz powiedzieć ile można się spodziewać strzałów z eneloopami pro 2500 mAH?


Najlepiej spr. samemu. Ja osobiście byłem mile zaskoczony żywotnością zwykłych baterii alkaicznych. A lampka pracowała w trybie wyzwalacza i błyskała na 1/4. Tak na 11 godzin pracy wymieniam komplet 3 razy. A naczytałem się o szybkim wyładowywaniu baterii czego nie uświadczyłem. Z tego co pamiętam to poprawiono ten problem w kolejnych partiach youngnuo
Licz ok 1000 błysków przy 1/4 mocy
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Witam,
Jakiś czas temu kupiłem sobie tą lampę Yongnuo YN 560 IV. Działa ok.
Zastanawiam się czy mój K3 może ją bezprzewodowo wyzwolić (lampa na statywie). Wiem, że to działa z lampami typu AF540FGZ. Czy jest na to jakiś sposób? Jeżeli nie jaki wyzwalacz powinienem kupić (tani :)).
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
YN 560 IV ma czułą fotocelę,więc ją wyzwolisz... błyskiem wbudowanej lampy.
Albo wyzwalacz - RF600/602/603/605

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach